Temat: Dym z odmy

Witam.
Pod obciążeniem wali mi dym z odmy i to mocno. Kolor niebieskawy. Przy lżejszej pracy jest ok. Poza tym pali dobrze, nic nie stuka, puka. Czy to pierścienie ?
Czy są jakieś inne jeszcze objawy pierścieni ? I Czy można tak jeszcze pojeżdzić ?
M.

2

Odp: Dym z odmy

No nie, za jakie grzechy gully_foyle masz takie przeboje z tym swoim sprzętem wink ? Z tego co piszesz, to wygląda na to, że jednak faktycznie pierścienie poleciały. Mogły jeszcze przy tym tuleje dostać...

www.ifa-serwis.pl - warsztat, szlifiernia, pompy wtryskowe, wtryskiwacze i mycie w myjkach ultradźwiękowych.
www.rajstop.pl
- Raj dla stóp smile Najtańszy i najlepszy sklep w sieci - hurt i detal

Zamiast PW proszę napisać maila - szybciej dochodzi i jest pewniejszy.   http://www.otofotki.pl/obrazki/wqdz690429546a.GIF Piszę poprawnie po polsku.

3

Odp: Dym z odmy

Bo :
1. jest stary i pewnie nie był serwisowany,
2. sporo i ciężko pracuje.
Ale i tak trzyma się dzielnie smile
Pytanie dodatkowe - pojeździ jeszcze ?
Może coś dalej polecieć i się zepsuć ?
Mam środek zbierania siana - jeszcze powinien wytrzymać ze 2 miesiące. Dopiero mam wolniej od października - jak każdy zresztą. Na dziś jak jeżdżę wolniej i nie dociążam - nie dymi - wytrzyma zatem ? Jest nadzieja ?

4 Ostatnio edytowany przez PiotrK (2012-08-20 21:23:36)

Odp: Dym z odmy

A jak go już do porządku doprowadzisz, to nie dość, że będzie to super i ekonomiczna maszyna, to jeszcze żadnych tajemnic już w końcu przed tobą nie będzie miał smile
Wracając do pytania dodatkowego, to na pewno jeszcze trochę pojeździ. Tzn., lepiej już na pewno nie będzie, a i z czasem będzie coraz gorzej, ale powinien wytrzymać. Jak wszystko skończysz, to całą górę będziesz musiał zrobić i jeszcze dobrze sprawdzić korbowody. Pilnuj stanu oleju i dobrze sprawdź filtr powietrza, wszystkie przewody powierza i ich połączenia. Sprawdź też dobrze połączenie pomiędzy kolektorem ssącym, a sprężarką. Ten łącznik/manszeta czasami lubi się rozpaść/przedziurawić/przetrzeć/skruszeć itp., i wtedy też szybko lecą pierścienie w silniku i w sprężarce.

www.ifa-serwis.pl - warsztat, szlifiernia, pompy wtryskowe, wtryskiwacze i mycie w myjkach ultradźwiękowych.
www.rajstop.pl
- Raj dla stóp smile Najtańszy i najlepszy sklep w sieci - hurt i detal

Zamiast PW proszę napisać maila - szybciej dochodzi i jest pewniejszy.   http://www.otofotki.pl/obrazki/wqdz690429546a.GIF Piszę poprawnie po polsku.

5

Odp: Dym z odmy

Jak pod obciążeniem wali dym z odmy to bym stawiał 99 procent na uszczelkę pod głowicą i przedmuchuje na szpilce pod klawiaturą ,bo pierścienie nie lecą z dnia na dzień chyba że się zagotował i się pierścienie w tłokach zaklepały . Miałem kilka takich silników do naprawy i właściciele też twierdzili że to pierścienie .W piątek miałem na warsztacie ursusa 5314  z takim przypadkiem okazało się po zdjęciu  głowicy że dmucha na dwie szpilki pod klawiaturą .Pod obciążeniem  dawał dym i to mocno z odmy a na pusto nic .

6

Odp: Dym z odmy

Ja dzisiaj przegrzalem silnik w bizonie.Zlapalo pierscienie,wali dymem i olejem z odmy.

7

Odp: Dym z odmy

Lyland po przegrzaniu lubi się po wyginać i trzeba planować głowicę blok i osiować stopy pod wał przed żniwami miałem taki silnik na warsztacie to był krzywy blok pod głowicą 10 setek a na stopach 8 setek .

8

Odp: Dym z odmy

Czyli jak sie do tego zabrac?Glowice dam do sprawdzenia,a co z blokiem?

9

Odp: Dym z odmy

Piotreknnn tak samo do sprawdzenia tam gdzie robią szlify wałów i głowice.Zabierz głowice blok wał z panewkami korbowody i tłoki bo po splanowaniu bloku morze się okazać że tłoki trzeba toczyć bo są za długie i wystają nad blok .

10

Odp: Dym z odmy

Nie wiem czy w dobrym temacie ale... Dziś zauważyłem ze z odpowietrznika zaworów zaczął wydostawać sie dym. Nie bylo go duzo. na poczatku myslałem ze to jakas para czy coś. miałem problem zeby znaleźć skad to sie wydostaje. Po zgaszeniu i ponownym uruchomieniu juz nie zauwazylem tego dymku. Pytanie do was czy sie tym bardzo przejmowac i co to moze być?

Rolnik z powołania:-)

11

Odp: Dym z odmy

U mnie tak ze 20% dymu wali odmą i mam to gdzieś. Jak ciągnie no to Wio! Przyjdzie czas na remont to się naprawi. Dopóki nie żre więcej jak 2 litry oleju na 10 godzin orki to jest to gospodarczo znośne. Zanabyłem 50 litrów przyzwoitego oleju po 5 zł/litr i niech mu będzie na zdrowie. big_smile

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

12

Odp: Dym z odmy

Marku cały tu aż pozazdroszczę takich dojść do dobrego surowca ????

13

Odp: Dym z odmy

Normalka, jak chcesz to nagram Ci 100 litrów, to jest Ibis SAE 40. Dla mnie rewelka.

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

14

Odp: Dym z odmy

To jest super mój  wpier... pięć :uuuu: To już jest uszczerbek na  portfelu  hmm

" Czasem trzeba zrobić krok w tył  by móc zrobić dwa do przodu . "

15

Odp: Dym z odmy

U mnie lekko daje z odmy jak się rozgrzeje jakby para ale oleju nie bierze i moc ma więc nic nie robie

16

Odp: Dym z odmy

sławek77 napisał/a:

U mnie lekko daje z odmy jak się rozgrzeje jakby para ale oleju nie bierze i moc ma więc nic nie robie

Coś takiego zauważyłem u siebie. Przy okazji zamawiania części skonsultowane to było z Piotrem K. Decyzja jedyna chyba słuszna jest taka ze trzeba jeździć.

Rolnik z powołania:-)

17

Odp: Dym z odmy

z reguły jest tak ..  zdechnie trzeba naprawić ... się kula dać sobie spokój ...   dym z odmy ... hmm jak zacznie buchać na czarno i wywalać tamtędy olej ...  trzeba się martwić wszelkie inne oznaki to pryszcz....

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

18

Odp: Dym z odmy

Dzisiaj, żeby nie miał lżej, do piątki PH1-442, którą normalnie ciąga dorobiłem dwie brony szesnastki, żeby zaciągał za sobą orkę siewną. Teraz to dopiero ma Knur przej...ne.

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

19

Odp: Dym z odmy

Marek zamęczysz bidastwo.

od małej myszki do Cesarza , wszyscy żyją z gospodarza

tel 782 616 889 dla kolegów z forum czynny całą dobę  Rzeczy niemożliwe załatwiam od ręki , tylko cuda zabierają mi trochę czasu.                                                                                                          "Mówią żem jest paranoid a ja nie przejmuję się jadę co fabryka dała ....."

20

Odp: Dym z odmy

Mam plan spłycić orkę o 2 cm na tylnym kole. Wczoraj na próbie szedł II-3 to jeszcze nie jest źle.
Dwa stany oleju w silnik, pełny kocioł nafty i w step, bo jeszcze 20 ha orki, z tego 10 siewnej. Dopóki nie wali w dół olejem, nie jest źle. Mam plan na zimę, żeby zrobić głowice, wtryskiwacze, pompę i pierścienie.

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia