21

Odp: Ursus 385 awaria silnika, ciśnienie nagle spadło.

http://img14.allegroimg.pl/photos/orygi … 2772898356 taki złom kosztuje u okolicznego handlarza 23 tys. Stary jak świat ale spokojnie byś nim jeszcze poganiał i za snopkami i w oborze tak jak ja moim.

Odp: Ursus 385 awaria silnika, ciśnienie nagle spadło.

Fenol, ja mam podobnego klamota tylko że chcę teraz sam kupić części żeby mi założył mechanik. Przynajmniej będzie pewność, że rzeczywiście w silniku są. Coraz więcej naprawiam sam ale silnik od podstaw to mam obawy jak na razie się tematu podjąć. Zakład naprawczy niedaleko mnie 2 lata temu skasował 7 tys za silnik i sprzęgło i efekt jest taki że wyrzuciłem pieniądze w błoto. Więcej tam silnika nie dam.

23

Odp: Ursus 385 awaria silnika, ciśnienie nagle spadło.

co do wału  jeszcze nie wiesz jakie wymiary wyjda  na głównych i korbowodowych  jezeli wszystkie powyzej 3 szlifu to ja bym nie zakladał  - tylko nowy+komplety naprawcze daja gwarancje dluższej pracy Powoli sam rozbierzesz i złozysz i wtedy bedziesz  pewny  7 tys za remont silnika to cholernie drogo!- i 2 tys mtg pracy  ?

24

Odp: Ursus 385 awaria silnika, ciśnienie nagle spadło.

Fenol  nawet nie składaj  tej mogiły tylko  sprzedaj na czesci ...  może wyjdziesz na 0 ...   

co do tego wału ..  jak masz zamiar tym,  jeździc to kup nowy wał i składaj na nowych cześciach..  jak   masz go dośc to  szlif składaj i sprzedawaj kłopot ..  niestety teraz tak wiele osób robi ...

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

25

Odp: Ursus 385 awaria silnika, ciśnienie nagle spadło.

pewnie zakład w Pniewach robił remont?

Odp: Ursus 385 awaria silnika, ciśnienie nagle spadło.

A też miałeś z nimi do czynienia?

27 Ostatnio edytowany przez damian9871 (2012-11-14 16:17:04)

Odp: Ursus 385 awaria silnika, ciśnienie nagle spadło.

nie ale skoro są tańsi o prawie połowę od motoremu to coś nie teges. Kostrzynowi też czasami coś nie wyjdzie a o pniewach wiem z opowiadania gościowi 3 razy robili perkinsa w jakimś ursusie na gwarancji i skończyło się na robocie w garażu z mechaniorem. Omijajcie pniewy dalekim łukiem!
w motoremie robiłem silnik zetor 6 cylindrowy bez turbo wykasowali mnie 7tys dwa lata temu -szlif wału, panewki, komplety, regeneracja głowicy, pompę wtryskową sprawdzili, nowa pompa olejowa wydawało się dużo ale z perspektywy czasu nie żałuję, dało się odczuć różnicę w mocy. Na dzisiaj w tym silniku przecieka uszczelniacz za kołem pasowym i puszcza paliwo pompka zasilająca ale to raczej norma smile

28

Odp: Ursus 385 awaria silnika, ciśnienie nagle spadło.

A ile motogodzin natrzaskałeś od remontu?

od małej myszki do Cesarza , wszyscy żyją z gospodarza

tel 782 616 889 dla kolegów z forum czynny całą dobę  Rzeczy niemożliwe załatwiam od ręki , tylko cuda zabierają mi trochę czasu.                                                                                                          "Mówią żem jest paranoid a ja nie przejmuję się jadę co fabryka dała ....."

29

Odp: Ursus 385 awaria silnika, ciśnienie nagle spadło.

gdzieś 800mtg i na wiosnę pękła linka od licznika myślę że gdzieś 300mtg wykręcił w tym roku

30

Odp: Ursus 385 awaria silnika, ciśnienie nagle spadło.

Zajmuje się naprawą  od roku 1999 ciągników rolniczych krajowych i zagranicznych  i maszyn budowlanych  montażem wspomagań kierowniczych do ursus c-330,c-360 ,t-25 ,zetor, regeneracją siłowników hydraulicznych i nigdy  nie było  problemu żeby ktoś był nie zadowolony z klientów . A co do perkinsa jak kto się nie zna na tego typu silnikach to niech się nie bierze za remont .

31

Odp: Ursus 385 awaria silnika, ciśnienie nagle spadło.

wojtas napisał/a:

Fenol  nawet nie składaj  tej mogiły tylko  sprzedaj na czesci ...  może wyjdziesz na 0 ...

trudno się z Tobą nie zgodzić, jednak w mojej sytuacji to nie wiem jaką podjąć decyzję. Mam teraz 44 sztuki bydła do wiosny będzie ponad 50. Wszystko dygam łapami, od żniw mam wycinak i to mi dużo ułatwiło życia, Chciałbym kupić tura opchnąłem anne za 5taka, w 385 nie ma 4 biegu, ole cieknie ze zwolnic, teraz jeszcze doszła pęknięta skrzynia pośrednia, sprzęgło jest nowe i sporo innych  klamotów wewnątrz niej. Jak powiedziałem o tym zamiarze kumplowi to mnie zbeształ jak rzadkie gówno i w sumie miał rację bo to ciągnik bez przodka, choć przodek mam po regeneracji ale znając życie szybko podziękuje jak wsadziłbym tura. Cały problem w tym ze nie mam waluty na inny traktor np na jakiegoś zeta powiedzmy 6045 czy inny tani klon z UK, choć akurat zetory stosunkowo małe są droższe niż np 303 czy 323, ale zwrotniesze, za to mniejszego tura na nie wsadzę. bo jezeli przyjmę że jak złoże 385 to załóżmy ze wróci mi się 8 tysiaków. to i tak bida, wiadomo jest trochę waluty na zapasie ale wisi mi kredyt a i wiosna jeszcze będzie i nie można na większe ruchy sobie pozwolić. z jedej strony w 385 już parę problemów wyeliminowanych ale co jeszcze mnie zaskoczy. a może na forsza wsadzić tura i się przemęczyć i za jakiś czas kupić drugiego 323 i przestawić mu pompę na 85 koni, tylko nim nie wjade do obry cholera jak sie człowiek nie obróci to dupa z tyłu.

Ten Adolf Hitler to dziwny człowiek. Nigdy nie zostanie kanclerzem, najwyżej ministrem poczty, a i to bardzo wątpliwe! To tylko zarozumiały Czech, który wynurzył się z rynsztoka. Że ludzie się go boją, oto czego nie mogę pojąć! Najdalej za rok zostanie zapomniany, a o jego partii, młodych łobuzów nikt nawet nie będzie mówił.”
[Paul von Hindenburg w rozmowie z gen. Schleicherem i bp. Münsteru, 24-02-1931]

Odp: Ursus 385 awaria silnika, ciśnienie nagle spadło.

wsadzisz parę tysi w te stare pudło i w turze pochodzi. Ja mam na swoim tura i jakoś robie. Klnę na torfach strasznie jak cos woże ale zawsze lepiej niż na plecach nosić. A co kupisz w zamian? za kilkanaście kolejnego złoma który będzie zagadką. tego miałeś przynajmniej okazje poznać a ciągnik w turze dostaje w dupe i łamac się będzie na każdym łączeniu z czasem ale w razie czego na szrocie jest pełno tylnych mostów skrzyń i idzie to za niewielkie pieniądze kupić

33

Odp: Ursus 385 awaria silnika, ciśnienie nagle spadło.

Kup jakiegoś 303 i nawet zwal mu kabinę ... Za nic nie odstawiaj wycinaka, pleców nie da się naprawić, ja mam 2 wycinaki. Jeden chodzi a drugi w zapas w razie awarii. Chociaż teraz jak mam baloty i łyżkę do tura to jakoś bym przeżył kilka dni ale przedtem to masakra.

34

Odp: Ursus 385 awaria silnika, ciśnienie nagle spadło.

Zawsze  musi być pod górke ale czy nie masz innego ciągnika jak nie szcześliwą 80siątkę ??

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

35

Odp: Ursus 385 awaria silnika, ciśnienie nagle spadło.

Fenol no niestety jak się nie m co się lubi to się lubi co się ma.
ile dostaniesz za 385? bez czwartego biegu z wyciekami i pękniętą skrzynią? jak chesz to dobrze sprzedać to musisz to wszystko zrobić.
Zrobisz a kupujący nie koniecznie musi ci wierzyć i w to ze tam są nowe bebechy....
Sprzedajac klamota trzeba się liczyć z tym ze dostaniesz mniej niż jest wart a kupując drugiego zapłacisz wiecej niż jest wart. Zadaj sobie pytanie ile na takich ruchach chcesz stracić
Powodzenia
Może stary MTZ w okrągłej kabinie stoi taki niedaleko mnie zadbany 4x4 cena mogę się dowiedzieć

36

Odp: Ursus 385 awaria silnika, ciśnienie nagle spadło.

Fenol żebyś był bliżej to bym Ci pomógł zrobić ładowareczkę za kilka tysiaków  albo i taniej  w zależności co by znalazł na złomowisku  i problem wszelakich załadunków  miał byś z głowy .

37

Odp: Ursus 385 awaria silnika, ciśnienie nagle spadło.

Najmniej stracę ożywiając ją i wsadzając na nią tura, była jeszcze opcja aby rozbebeszyć dobre części i kapcie kopsnąc tacie, resztę spylić na części albo na złom. Rusek też był rozważany myślę że to wyśmienita alternatywa. 385 to karakan przy rusku, opryskiwacz, prasa, tur, transport, bydło.

Ten Adolf Hitler to dziwny człowiek. Nigdy nie zostanie kanclerzem, najwyżej ministrem poczty, a i to bardzo wątpliwe! To tylko zarozumiały Czech, który wynurzył się z rynsztoka. Że ludzie się go boją, oto czego nie mogę pojąć! Najdalej za rok zostanie zapomniany, a o jego partii, młodych łobuzów nikt nawet nie będzie mówił.”
[Paul von Hindenburg w rozmowie z gen. Schleicherem i bp. Münsteru, 24-02-1931]

Odp: Ursus 385 awaria silnika, ciśnienie nagle spadło.

Przy turze 385 lepsza bo tył ciężki i bez przeciwwagi robisz, szersze opony z tyłu. możesz założyć tura 5 czyli masz ponad 1,5 tony udźwigu. Do tego balonowe koła i jakoś robisz, może nie super ale jakoś da rade.

39

Odp: Ursus 385 awaria silnika, ciśnienie nagle spadło.

Poszła mi woda do oleju w osiemdziesiątce , gdzie szukać?

mdw

40

Odp: Ursus 385 awaria silnika, ciśnienie nagle spadło.

masz wymiennik ciepła albo miskę z płaszczem wodnym ? może tam.

Fortshritt: ZT325-A , D038, B-201.
Ford NewHolland 7840, Lamborghini 653 DT,
URSUS C-360 , Ostrówek 162,
Case Magnum 7210, MF 38