61

Odp: Ursus 385 awaria silnika, ciśnienie nagle spadło.

Yoko na twoim miejscu jak już tyle jest zrobione przy silniku to jeszcze pompę i wtryski bym sprawdził.

62

Odp: Ursus 385 awaria silnika, ciśnienie nagle spadło.

grzeje  pojęcie wzgledne ... grzać sie może  ale nie aż tak by woda sie gotowała bo to ewidentnie jest oiaw czegoś złego ... a sprawdzałęś pompe wodną ?

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

63

Odp: Ursus 385 awaria silnika, ciśnienie nagle spadło.

Jak w chłodnicę na nagrzanym silniku włożysz palec i możesz przytrzymać, znaczy niedogrzany, jak włożysz i cie uparzy nie dogrzany a jak włożysz i skóra zejdzie znaczy że ma dobrą temperaturę. Tak mówili mechanicy z PKS co naprawiali ojcu kiedyś silnik do bizona jeszcze 40stki. Także grzeje się to pojęcie względne tak jak Wojtas napisał.

64

Odp: Ursus 385 awaria silnika, ciśnienie nagle spadło.

Wywala mi wode przez  korek od chlodnicy jak troche pochodzi na obrortach, pompa wody jest nowa. A uszczedlka pasowała do kanałow.

mdw

65

Odp: Ursus 385 awaria silnika, ciśnienie nagle spadło.

ja miałem w tm roku coś podobnego w kombajnie już się załamałem  zegar pokazywał czasami nawet 120 stopni   a jak sie wlazło na silnik  było  gorąco jak zwykle big_smile  więc po założeniu  zwykłego zegara od pieca na wąż od chłodnicy okazało się że zegar  oryginalny  mnie w konia robił  wymieniłem na nowy i jest ok  więc może masz tak samo ...

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

66

Odp: Ursus 385 awaria silnika, ciśnienie nagle spadło.

Nie no woda mi sie zaczyna gotować po prostu, się grzeje

mdw

67

Odp: Ursus 385 awaria silnika, ciśnienie nagle spadło.

Zdejmij pasek i zobacz co się będzie dziać jak będą bąbelki powietrza to masz przedmuch.

68

Odp: Ursus 385 awaria silnika, ciśnienie nagle spadło.

Też sie nad tym zastanawialem , jutro sprawdze w ten sposób.

mdw

69

Odp: Ursus 385 awaria silnika, ciśnienie nagle spadło.

sprawdziłem przedmuchów nie ma, uszcelka raczej też ok, więc chyba przy dotarciu będzie sie grzał...

mdw

70

Odp: Ursus 385 awaria silnika, ciśnienie nagle spadło.

A rozrząd ruszałeś? Kiedyś robiliśmy 355 i mechanik nam go składał bo sami nie mieliśmy czasu, on sam też się spieszył i pomylił się o jeden ząbek na wałku rozrządu. Też się grzał jak troche pochodził ale jak był czas to jeszcze raz go na spokojnie rozebraliśmy i złożyliśmy jak powinno być i było ok. Poza tym silnik głośno chodził z tym źle ustawionym rozrządem (odgłosy z korka wlewu)

E 516 na części
Telefon 695 076 269

71

Odp: Ursus 385 awaria silnika, ciśnienie nagle spadło.

Obrócony wirnik na walku pompy wody- tak kiedyś mialem w moim 385 turbo...pompa wody była nowa a jednak coś takiego...

Posiadam części do sieczkarni, kombajnów i traktorów Fortschritt, silników IFA 6 i 4- cyl. Kom- 505857445
http://fortschritt.p2a.pl/viewtopic.php?id=1726

72

Odp: Ursus 385 awaria silnika, ciśnienie nagle spadło.

Dobra wiem że temat nie o moim problemie  ale równiez o tym silniku  mam aktualnie do prac lekkich  4-ke turbo  i  nastał okres zimowy a tej cholery bez plaka nie odpalisz  co to może być ?  dodam że kręci jak opentane   siłe ma okrutną  i nie kopci  pod obciązeniem  w lato pali od strzała a teraz nie ma zamiaru  jak by kopciło to bym pomyslał wtryski  ale to odpada  kont wtrysku ?  jeśli kręciłem pompą nic nie pomagało ino gorzej chodził   pompa czy jednak coś szukać z tym zapłonem bo to  jest frustrujące ... przyjechała identyczna  sztuka pracująca w lesie z rana po jedym obrocie gada a tej cholery nie idzie dobudzić ... jak jest ciepła ino lekko i chodzi

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

73

Odp: Ursus 385 awaria silnika, ciśnienie nagle spadło.

Paliwo letnie?

mdw

74

Odp: Ursus 385 awaria silnika, ciśnienie nagle spadło.

nie wątpię  wkuza mnie to bo wykończę  rozrusznik i aku ...  nie mam nagranego filmiku ale z ładunkiem 20 ton  na 2 przyczepach    mocy ma tyle że kopiąc kołami wchodzi na obroty po zmianie biegów ...  turbo pompuje 1.6bara

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

75

Odp: Ursus 385 awaria silnika, ciśnienie nagle spadło.

To pompe sprawdz.

mdw

76

Odp: Ursus 385 awaria silnika, ciśnienie nagle spadło.

Miałem to samo w 912 i po naprawie pompy pali w mróz od strzała a wcześniej robił ła ła ła .

77

Odp: Ursus 385 awaria silnika, ciśnienie nagle spadło.

Jeśli kręci i nie daje białego dymu to pompa wtryskowa nie może przy obrotach rozrusznika przebić wtryskiwaczy, a jak dostanie Plaku to łapie wyższe obroty i ciśnienie na sekcjach się pojawia. Łatwo to sprawdzić wykręcając wtryskiwacz i podłączyć go na zewnątrz.
Jeśli dymi na biało, a nie pali to brak komprechy, czyli wiadomo pierścienie, głowica itd

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

78

Odp: Ursus 385 awaria silnika, ciśnienie nagle spadło.

Wojtek, a może masz jeszcze letnie paliwo bo mnie ostatnio wszystko ciężko paliło bo zimno się zrobiło, wlej tego dodatku do ON powinno pomóc, ja osobiście w traktorach dolałem denaturatu i im przeszło a mały ferdek na dobrym paliwie pali bez niczego nawet przy -20 a teraz nie chciał dopóki nie dolałem dentki.

Tel.795-243-626
Trudno jest byc ***, ale ktoś to musi robic...
https://web.facebook.com/JanMir-1851091 … page_panel
http://www.janmir.com.pl

79

Odp: Ursus 385 awaria silnika, ciśnienie nagle spadło.

Pompa do regeneracji bosch oczywiście jak w case.

80

Odp: Ursus 385 awaria silnika, ciśnienie nagle spadło.

ale case  jest na tym samym paliwie i jest  ok  o C330 nie gadam bo to pali na wszystkim

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile