461

Odp: Jęczmień ozimy

Marek, może podjadę po ten jęczmień w tym roku mam pod niego tylko 1,4 ha

462

Odp: Jęczmień ozimy

zapraszam

463

Odp: Jęczmień ozimy

Koledzy posialiście już jęczmienie ? Ja planuje siew na piątek lub sobotę , myślę ,że to nie będzie jeszcze zbyt opóźniony termin.

464

Odp: Jęczmień ozimy

Może i nie w okolicy jęczmienia mają dwa liście.

465

Odp: Jęczmień ozimy

ja siąłem w zeszłym roku 4 października i dał średnio 7,5 tony

466

Odp: Jęczmień ozimy

U mnie siewy planowane. Po 20.09

467

Odp: Jęczmień ozimy

Markowy wink planuję zasiać jutro.

468

Odp: Jęczmień ozimy

spokojnie po 20 można siać  i nic się nie dzieje ...

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

469

Odp: Jęczmień ozimy

Dziś wywiozłem resztę obornika i zaorałem. Jutro jeśli pogoda pozwoli ruszam z siewem.

470 Ostatnio edytowany przez boberek666 (2017-10-15 16:18:10)

Odp: Jęczmień ozimy

co dać na plamistość siatkową jęczmienia ? https://zapodaj.net/563008bccfd76.jpg.html

471

Odp: Jęczmień ozimy

Mam ten sam problem. Kupiłem środek Bumper 250 EC taki mi polecili w sklepie. Kupiłem też odżywkę Kristalon zielony 18-18-18 ale nie wiem w jakim odstępie czasu od oprysku na plamistość i czy wogóle teraz jesienią jeszcze można ją zastosować.

472

Odp: Jęczmień ozimy

a na muchę pryskaliście ?  bo mi to na plamistosć nie wygląda

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

473

Odp: Jęczmień ozimy

Trzeba bylo dobrze zaprawic i opoznic termin siewu

474

Odp: Jęczmień ozimy

właśnie  ja jutro planowałem pryskać BI 58 na muchę a dziś pojechałem i takie rzeczy na polu.... chyba będzie trzeba kompot uwarzyć zostało mi trochę teukonazolu i tiofant metylowy (topsin) i BI 58 NOwy i powinno być dobrze ... co do terminu siewu to było 19 września i oczywiście bezorkowo...

475

Odp: Jęczmień ozimy

Bardziej jakas morfoline bym dal na to.

476

Odp: Jęczmień ozimy

tilt turbo też mam... masz jakiś sprawdzone proporcje do kompotu z tych substancji ?

477

Odp: Jęczmień ozimy

TO raczej mucha  niż grzyb  ja się nauczyłem i pryskam zaraz jak tylko wyjdzie ponad ziemię  i widać rzędy ,,, raz załatwiłem  właśnie w ten sam sposób pryskałem na grzybolca a muszka  zrobiła kiłę i po jęczmieniu

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

478

Odp: Jęczmień ozimy

Tilt bylby ok mozesz dodac dimetoat ew. chlorpiryfos

479

Odp: Jęczmień ozimy

Wojtas - a nie kupujesz nasion zaprawionych przeciw insektom?? Ja w tym roku posiałem INĘ zaprawioną systivią i astepem. Póki co wszystko jest ok.

480

Odp: Jęczmień ozimy

Adam  to może i da może i nie . Już się nauczyłem  i kolejna nauczka  to mocznik to jedynie do opryskiwacza  jesli chodzi o jęczmień 
a jeśli  upierasz się  na pryskanie grzybem to tilt turbo załatwi sprawę

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile