481

Odp: Jęczmień ozimy

Mój siany 16.IX póki co zieloniutki.

482 Ostatnio edytowany przez rudemenes (2017-10-17 09:34:09)

Odp: Jęczmień ozimy

Ja swojego siałem 20 IX. Zaprawiony właśnie Systyvą i Astepem. Żadnych niepokojących śladów nie widać. Dziś jadę z herbicydami i mimo wszystko dokładam chloropiryfos.

Wojtas - domyślam się, że siejesz browar - dokarmiasz go jeszcze dolistnie na jesień?? Jakieś biostymulatory??

483

Odp: Jęczmień ozimy

A po co ??  on ma się zagęścić na wiosnę a nie teraz ... bo jak się objawi zima ze śniegiem to na wiosnę  wszystko zgnije  niech rośnie swoim tempem a na grzyba narazie nie daję nic

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

484

Odp: Jęczmień ozimy

udało się opryskać lekkie kolejny... poszło tilt + bi 58 w piątek jak pogoda pozwoli glenu 10gr.

485

Odp: Jęczmień ozimy

Jak tam wasze jęczmiona .?? U mnie sie już zaczyna kłosić

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

486

Odp: Jęczmień ozimy

U mnie jeszcze nie. Utrzymał się tylko na najlepszym stanowisku a i to w niepełnej obsadzie. Na reszcie stanowisk była katastrofa ,musiałem przesiać.

487

Odp: Jęczmień ozimy

50% wykłoszony

488

Odp: Jęczmień ozimy

U mnie jeszcze z tydzien.bylem kolo kosciana to tez juz osci widac

489

Odp: Jęczmień ozimy

a mój już ładny dywanik z ości wypuścił najwcześniej w okolicy odmiana sandra od mpopisa...

490

Odp: Jęczmień ozimy

Ja mam odmiane IDA   i  właśnie wcześnie się wykłosił    ,,, pierwszy rok   jakaś nowość  zobaczymy czy warty  zainteresowania

hybryda hobbit  dopiero się kłosi

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

491

Odp: Jęczmień ozimy

Też mam IDĘ. Cała już prawie wykłoszona. Ciekawe jak szybko pójdzie pod kosę ??

492

Odp: Jęczmień ozimy

Dziś pierwszy pokos jęczmienia poszedł ...   smile)  to już coś  wilgotność 13.3   wyrównanie 95

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

493

Odp: Jęczmień ozimy

Jaką odmianę miałeś ?

494

Odp: Jęczmień ozimy

A Strzegom już przyjmuje??
Można przed zbiorem zdesykować jęczmień browarny?? Na jednym polu mam trochę owsa głuchego i chciałem go potraktować glifosatem....

495

Odp: Jęczmień ozimy

Adaś  Glifosat odpada  jedynie reglone lub podobne ..
Odmiana KWS IDA  Wykosiłem prawie połowę  brakło przyczep  wszyskie zasypałem  poustawiałem pod dachami i niech czekają ... zawsze to już pod wiatą nie na polu ...   
Słodownia niestety nie przyjmuje  w szoku są że tak szybko a oni są w czarnej dupie ...  niby od poniedziałku mają coś ruszyć  w piątek będę dzwonił się pytał  jak nie rusza od poniedziałku to Sypię na magazyn i koszę resztę ... czemu ?  bo im suchszy tym więcej strat  najlepszy jest  jak ma 14 wilgotności im suchszy tym  nasiono drobniejsze i na wadze ucieka ...

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

496

Odp: Jęczmień ozimy

Też mam IDĘ. Jak szacujesz plon?? U mnie ziarno już suche, ale słoma jeszcze miejscami zielonkawa... Myślę, że po niedzieli zacznę koszenie.

497 Ostatnio edytowany przez mw_marcin (2018-06-20 22:29:38)

Odp: Jęczmień ozimy

Dziś też wystartowaliśmy wilgotność rożnie 12.8 do 14.8 wydajność .... hm skosiliśmy 1,8 ha na przyczepach tyle, że jak by to pszenica była to było by ze 13 ton a jęczmienia nie wiem. Zważymy to zobaczę. Jutro akcja koszenie na dobre. Zna ktoś może ceny na teraz ?

498

Odp: Jęczmień ozimy

Koledzy mam propozycje na kontraktacje jeczmienia ozimego browarnego. zastanawiam sie czy jest sens. Jakie jest porównanie ozimego do jarego? kiedys próbowałem u siebie i ozimy sypał na poziomie jarego, ale od tego czasu kultura moich pól polepszyła się

Rolnik z powołania:-)

499

Odp: Jęczmień ozimy

Ozimy jak przezimuje to bedzie lepszy niz jary szczegolnie w suche lata widac roznice.

500

Odp: Jęczmień ozimy

ile % więcej plonu a ile % wiecej kosztów?

Rolnik z powołania:-)