Temat: Kamera cofania.

Zastanawiał się ktoś z kolegów na tym wynalazkiem? Chciałem to założyć na tył aby widzieć sieczkarnie i okolice jej. Czy to będzie tylko zdatne?

2 Ostatnio edytowany przez koseś (2012-09-18 20:34:47)

Odp: Kamera cofania.

Mam kamerę na fastracu ale nie cofania tylko zwykłą zewnętrzną i do tego monitor 15cali w kwadracie ,zestaw działa przyzwoicie i o lusterkach można zapomnieć wink a w trakcie orki nie potrzeba się oglądać do tyłu .

3

Odp: Kamera cofania.

Chciałem to założyć na tył aby widzieć sieczkarnie i okolice jej. Czy to będzie tylko zdatne?

Myślę że po 5 min nic już by nie było widać

Kto pyta jest głupcem przez pięć minut , kto nie pyta wcale jest głupcem przez całe życie
GG 5280421  Stosując się do zasad ortografii i interpunkcji wyrażasz szacunek wobec czytających Twoje posty

4

Odp: Kamera cofania.

Piotrfire napisał/a:

Chciałem to założyć na tył aby widzieć sieczkarnie i okolice jej. Czy to będzie tylko zdatne?

Myślę że po 5 min nic już by nie było widać

No wiesz inny mają i jakoś nie narzekają. Tylko ja chciałem to tak podłączyć aby był wyświetlacz był w radiu tak aby nie kupować dodatkowego monitora. Ponieważ potrzebuje też radia.
http://allegro.pl/kamera-cofania-tir-12 … 47880.html
+
http://allegro.pl/nowe-radio-dvd-tv-wyj … 53813.html
lub
http://allegro.pl/radio-canva-cnr5420-4 … 40863.html

5

Odp: Kamera cofania.

Myślę że dotykowy za długo nie pożyje a te za 700.. ? wolał bym zainwestować w 4 duże lustra za tą kase a radio jakieś stare wsadzić ... ale to tylko moje zdanie wink

6

Odp: Kamera cofania.

Mi najbardziej chodzi o to aby widzieć na ekranie sieczkarnie od kombajnu a radio w kombajnie to wiesz może się obejść bo wolę słuchać jak pracuje kombajn .

7

Odp: Kamera cofania.

kamera fajna z lustrzanym odbiciem ale aby 380 linii lepsza była by 600 i z balansem bieli

8

Odp: Kamera cofania.

wiesz mam tereny pagórkowate i o to mi chodzi że przy zjeździe potrafi się przypchać czasami nawet jak puszczam słomę i też pomogła by w transporcie po drodze widząc czy jakiś pojazd za mną się nie wlecze

9

Odp: Kamera cofania.

tego radia z 7cal  wyswietlaczem nawet nie bierz ... to szajs  warty  max 200zł ...  przynajmniej u nas są dostępne po 150zł ..  ale nie warte nawet tej ceny ....  po urzytkowaniu miesiaca w samochodzie  zdechł monitorek . po naprawie  coś się urwało na dziurawej drodze .  za 3 razem  wylał  się wyswietlacz gdy był schowany ...  gówno jak ich mało ..  do kombajnu to  się mija z celem .... chyba ze to kombajn  funkiel nówka gdize praktycznie nie ma wstrzasów ani nadmiernego kurzu ... inaczej sobie odpuśc ... chyba ze masz kase na wyrzucenie

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

10

Odp: Kamera cofania.

na nowy mnie nie stać to na to cza będzie przystać że 3 lusterka muszą wystarczyć

11

Odp: Kamera cofania.

2 duże lustra  plus jedno po prawej by był wgląd na przednie koło  w zupełności wystarczy ...  nawet do samotnego spinania wózka z kombajnem ...

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

12

Odp: Kamera cofania.

a co sądzicie o takiej kamerce do kombajnu? Przyznam szczerze że z tyłu kombajnu nic nie widze na tych lusterkach co mamy teraz, dodatkowo nie mam wsadzonego czujnika zapchania słomą. Warto pakowac sie w taką kamere czy nie ma to sensu?

13

Odp: Kamera cofania.

kolega przy kombajnie do ziemniaków zamontował kilka kamerek, fajny bajer

Rolnik z powołania:-)

14

Odp: Kamera cofania.

fajny bajer, ale jak z jakoscia obrazu? Bo w kombajnie, szczegolnie z tylu, chyba bedzie troche slabo ze wzgledu na kurz...

15

Odp: Kamera cofania.

powiem ci szczerze co o tym mysle, on ma nowego DF to jak sie pozamyka to kurzu nie ma, ale w starym kombajnie to zainwestowałbym w wieksze lusterka

Rolnik z powołania:-)

16

Odp: Kamera cofania.

Ja już kupiłem taką kamerkę, ale jeszcze nie założyłem.
W Class-ie jest jeszcze gorzej z widocznością do tyłu.
W 512 masz prawe i lewe lusterko i możesz jeszcze spojrzeć za siebie, a tu tylko boczne lusterka.

17

Odp: Kamera cofania.

przemoo ile Cie kosztowla taka przyjemnosc? masz moze model kamerki gdzies pod reka?

18

Odp: Kamera cofania.

Zanotować ją na jakimś wysięgniku schować w jakiejś rurce i 2-3 razy dziennie przeczyścić.
Rurka mogła by być hermetyczna z szkłem dla oka kamery. Łatwo czyścić wrazie co wymienić. Wycieraczkę założyć....

19

Odp: Kamera cofania.

Kupiłem na Allegro
http://allegro.pl/zestaw-cofania-kamera … 17862.html
Taki podobny zestaw mam tylko bez pilota, ekran 7 cali ale jak chcesz to są też 9.
Kamerę mam taką samą, one są już hermetyczne i trzeba będzie co najwyżej przecierać szmatką.

20

Odp: Kamera cofania.

Matey napisał/a:

a co sądzicie o takiej kamerce do kombajnu? Przyznam szczerze że z tyłu kombajnu nic nie widze na tych lusterkach co mamy teraz, dodatkowo nie mam wsadzonego czujnika zapchania słomą. Warto pakować sie w taką kamere czy nie ma to sensu?

jak najbardziej warto. Jedno złe wycofanie będzie kosztowało dużo więcej, a nie daj boże na kogoś najedziesz. Taki zestaw jw jest ok, i można dołożyć do niego drugą kamerkę i pełen monitoring kombajnu. mam zestawy kamer w kombajnie i w dwóch ciągnikach i założę jeszcze do opryskiwacza