41

Odp: Brona wahadłowa

Laszek ale wszędzie ziemia lekka, abo częściowo doprawiona. Rozglądasz się za takim sprzętem?

42

Odp: Brona wahadłowa

Laszek po co Ci to na twoje piachy?

43

Odp: Brona wahadłowa

Krzysiek piachy są ale też i wnet na każdym polu jest glina, chociaż kawałek. Jadąc biernym to trzeba klika razy przejechać a takim sprzętem wystarczy zwolnić do 1 i powinno dobrze uprawić a na piachu jadąc 3 tak 10km/h to nie powinno zepsuć struktury. Ogólnie ten sprzęt też podoba mi się z tego względu że jest krótki bo tylko dwie belki i wał. Belki pracując w poprzek działają jak włóki więc dobrze wyrównują. Jest też już gotowy napęd do napędu dmuchawy w siewniku. Miała być talerzówka kompaktowa do wszystkiego ale jest ruska no i jak by udało mi się sprzedać grubera to na taką wahadłówkę by wystarczyło

E 516 na części
Telefon 695 076 269

44

Odp: Brona wahadłowa

Pietia jaką masz u siebie średnicę wału przy wahadłówce? Jaki masz typ ramy u siebie? Taki jak tu? http://olx.pl/oferta/brona-wahadlowa-am … 212d070a63
Ta jest blisko mnie tylko ten wał jest dość mały ale gościu mówi że ma 3 sztuki, u siebie to wolał bym żeby był jak największy.

E 516 na części
Telefon 695 076 269

45

Odp: Brona wahadłowa

mam taką amazonkę z hydropakiem  .trochę nią siałem na 1000 obrotach. coś na glinach robiła ale szału nie ma

Leszek   dla kolegów'

46

Odp: Brona wahadłowa

Mam z małym wałem czsami potrafi sie zapychać na piaskach czym większy tym lepszy

47 Ostatnio edytowany przez lolekzetor (2014-05-28 00:44:54)

Odp: Brona wahadłowa

nie   lepiej  kupic   brone  wirnikową?   wahadłówka    na   glinie   szału   nie robi  .   wirnikowa   z   packerem    to  czy  glina   czy   piach   to  równo  jak   na   stole .

na żuławach    bez  brony  wirnikowej   to   jak   bez   ręki     ,czyms   tą   zeschniętą   skałe   trzeba  rozbic  smile

maszyny Fortschritt  geniale   w  swojej prostocie   ale  jakże  przemyślane   ,wyciągnij    skrzynie  biegów  w  e512   a  w   bizonie  big_smile  wymontuj     silnik   w  zt300   a   w  dużym   ursusie  .

48

Odp: Brona wahadłowa

Właśnie... Na żuławach... Ale nie wszędzie są Żuławy... W moim przypadku wahadłówka będzie najodpowiedniejsza co nie raz wcześniej już opisywałem

E 516 na części
Telefon 695 076 269

49

Odp: Brona wahadłowa

No i stałem się od wczoraj właścicielem RE 301 VARIO. Teraz jestem na etapie montażu Accorda ale to nie do końca takie proste jak się wydawało zwłaszcza jeśli chodzi o umiejscowienie dmuchawy... Chyba napęd hydrauliczny będzie zastosowany bo z przekładnią na paski się nie zmieszczę a chce zrobić wszystko jak najbliżej traktora

E 516 na części
Telefon 695 076 269

50

Odp: Brona wahadłowa

Ale sama dmuchawa już nie waży dużo. Ma ta brona wyjście z tyłu(wałek)?

51

Odp: Brona wahadłowa

Zrobić wyjście z tyłu brony na dmuchawę to najmniejszy problem ale wtedy żeby podłączyć dmuchawę wałkiem WOM to już robi się odległość a zbiornik z nasionami dopiero za dmuchawą a jak zastosuje napęd hydrauliczny to wtedy dmuchawa może być gdzieś z boku, jedynie wąż będzie dłuższy od dmuchawy do aparatu wysiewającego

E 516 na części
Telefon 695 076 269

52

Odp: Brona wahadłowa

Jak się przyglądałem u wuja co ma Accorda to miał na pasku dmuchawę i była obok zbiornika na zboże. Przecież wystarczy dłuższym przewodem puścić powietrze do zbiornika od dmuchawy. Ewentualnie zwiększyć nieco obroty na dmuchawie w ramach odległości smile

53

Odp: Brona wahadłowa

Na początku właśnie wydawało mi się że to prosta sprawa i chwila moment będzie zrobione ale żeby było wszystko jak trzeba to trochę czasu zejdzie z tym jeszcze

E 516 na części
Telefon 695 076 269

54

Odp: Brona wahadłowa

Ja wczoraj podczepiłem D7 pod agregat talerzowy aby posiać gorczycę kolos zestaw dziś odbieram telefon od naprawy wstawie zdjęcia. Ale pole wygląda idealnie po siewie.

55

Odp: Brona wahadłowa

To teraz wahadłówkę będziesz miał na sprzedaż? No a u mnie dzisiaj dalej idzie z montażem siewnika na agregacie, z dmuchawą też jednak jakoś wyjdzie z napędem na pasek. Jak będę miał zestaw gotowy to wstawię foto. Pietia a jak u Ciebie wahadłówka spisywała się w uprawie bezorkowej?

E 516 na części
Telefon 695 076 269

56

Odp: Brona wahadłowa

Siałem tylko jak miałem RS po gorczycy wiosna ścierniskowy raz i na to agregat uprawowo siewny wygladło bardzo ładnie z ciekawości ile kosztowała ma hydropak???

57

Odp: Brona wahadłowa

Dałem 4700, hydropaku nie ma bo i nawet go nie potrzebowałem. No i była blisko, 45 km od domu

E 516 na części
Telefon 695 076 269

58

Odp: Brona wahadłowa

Jak w ładnym stanie to cena ok. bezawaryjnej pracy życzę.

59

Odp: Brona wahadłowa

No zobaczę jak to będzie chodzić, jak na razie to tylko test zrobiłem na polu u sąsiada (talerzowane ściernisko po życie wysoko koszonym) bo u siebie to jedynie wioskę dalej. Troszkę się przypychała bo jednak słomy było ale wał ładną robotę robi. Siewnik już prawie zamontowany. Jak za bardzo nie będzie chodziła w bezorkowym to zamiast zrobić gruber na sprężystych zębach kupię obrotówkę i po sprawie. Ogólnie zestaw taki fajny i zwarty, no i cena jaką mnie wyniósł ten zestaw a patrząc na allegro ile gotowy taki kosztuje to jest ok smile

E 516 na części
Telefon 695 076 269

60

Odp: Brona wahadłowa

https://www.olx.pl/oferta/agregat-upraw … e;promoted Co o tym myślicie? 1614 da radę? Cena nie wielka i nie daleko, mój siewnik się już trochę sypie, więc pomyślałem o tym.

Fortschritt b201/5 Fortschritt E512 Fortschritt B-605
Nigdy nie jest tak źle, żeby nie mogło być gorzej smile