61

Odp: Brona wahadłowa

To twój ciągnik.....
Według mnie bez problemu...

62

Odp: Brona wahadłowa

wałek się po pewnym czasie pewnie zesra z wycieńczenia ... 4m to bez przesady  z 3 m na wałku to dużo

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

63

Odp: Brona wahadłowa

A nie wystarczy wolniej?

64

Odp: Brona wahadłowa

Ale to nie wirowa... wahadłówka myślę, że idzie o wiele lżej.

65

Odp: Brona wahadłowa

Pójdzie bez problemu.  Wojtas nie gadaj głupot bo te wahadłowe amazone idą lekko.  Jak ja ruskiem ciagam 3 metry to 16 pociągnie 4 bez problemu.  Jak miałem słaby WOM że nie chciał ruszyć gnojary to amazone ciągnął bez problema. Tak więc Andre nie oglądaj się ino kupuj bo pieniądze dobre.  A jak jest na wale oporowy to duża średnica i lekko będzie szło.  Aby tylko podnośnik dawał radę

E 516 na części
Telefon 695 076 269

66

Odp: Brona wahadłowa

4 metry za fergusonem 3125 spokojnie daje radę  . ale nie wiem jak to ursusa WOM  długo  to zniesie .

Leszek   dla kolegów'

67

Odp: Brona wahadłowa

Mam znajomego co taki zestaw  JD 140 km ciąga bez problemu.Tak jak pisze Rafał wom ma lekko i jest krótki więc podnośnik daje rade.

Nie ma że się nie da, jak się nie chce to się nie da...;)

smile E-516 na części. smile

68

Odp: Brona wahadłowa

Belarus 80km daje radę spokojnie z zestawem 3 m

69

Odp: Brona wahadłowa

Ze samą wahadłówką po orce to szedł Zetor 7211 żeby bryły rozbić i też dawał radę

E 516 na części
Telefon 695 076 269

70 Ostatnio edytowany przez sarast (2017-02-16 22:25:02)

Odp: Brona wahadłowa

Laszek napisał/a:

Ze samą wahadłówką po orce to szedł Zetor 7211 żeby bryły rozbić i też dawał radę

no nie wiem ja jak idę siać to w NH i MF ciśnienia w tylnych kołach obowiązkowo na 2 atm . bo inaczej leżą jak ścierki , tylko że ja mam broną wachadłową amazo, na ciężkim wale i  hydropaku i siewnik d7 na 4 m, i mają co targać . nh na przodzie 900kg  a mf 650 kg

Leszek   dla kolegów'

71

Odp: Brona wahadłowa

sarast napisał/a:
Laszek napisał/a:

Ze samą wahadłówką po orce to szedł Zetor 7211 żeby bryły rozbić i też dawał radę

no nie wiem ja jak idę siać to w NH i MF ciśnienia w tylnych kołach obowiązkowo na 2 atm . bo inaczej leżą jak ścierki , tylko że ja mam broną wachadłową amazo, na ciężkim wale i  hydropaku i siewnik d7 na 4 m, i mają co targać . nh na przodzie 900kg  a mf 650 kg

Sarast ale pisałem że Zetor to szedł tylko z samym agregatem i wałem żeby rozbić bryły, głównie chodziło mi o to że nie stawia dużego oporu na WOM. Jak sieje i wrzucam na niego AD 301 na talerzach to jak zasypany do pełna to rusek też potrafi poderwać przód do góry ale jak opuszczę go w ziemię to idzie bez problemu. Jak sieje to prędkość tak 8km/h, wtedy jest ładny efekt pracy

E 516 na części
Telefon 695 076 269

72

Odp: Brona wahadłowa

sarast napisał/a:
Laszek napisał/a:

Ze samą wahadłówką po orce to szedł Zetor 7211 żeby bryły rozbić i też dawał radę

no nie wiem ja jak idę siać to w NH i MF ciśnienia w tylnych kołach obowiązkowo na 2 atm . bo inaczej leżą jak ścierki , tylko że ja mam broną wachadłową amazo, na ciężkim wale i  hydropaku i siewnik d7 na 4 m, i mają co targać . nh na przodzie 900kg  a mf 650 kg

sarasat tak jaki pisze Laszek Belarus z turem spokojnie szedł  z pełnym D7 mowa o wahadłowej bez hydropaku spokojnie podnosi i siał  8 km

73

Odp: Brona wahadłowa

jak aregat  zapnie do ursusa to zobaczy jaki to kawał maszyny

Leszek   dla kolegów'

74

Odp: Brona wahadłowa

http://info.amazone.de/DisplayInfo.aspx?id=768
11 strona  twoja maszyna to ta pierwsza z tabelki
Przy masie 1127 kg i 700l ziarna potrzebujesz niecałe 4t udzwigu.

75

Odp: Brona wahadłowa

Dzięki ale nic z tego nie wyszło sad

Fortschritt b201/5 Fortschritt E512 Fortschritt B-605
Nigdy nie jest tak źle, żeby nie mogło być gorzej smile

76

Odp: Brona wahadłowa

Ja ani tak ani tak   Krzysiek piszesz że potrzebuje nie całe 4t udźwigu  ale to tak czy siak by było długie i jednak szerokie  jakoś nie wierze dokładnie w te wyliczenia że ciągnik ma dźwigać  6 t ale przy dźwiganiu przez cały dzień   albo parę dni w roku i podnośnik się zesra  bo  nie ogarnie chodź by miał 10 siłowników  wspomagających ...  nie wiem czemu tak strasznie wszyscy przeceniają siłę  tych szesnastek ?? nie rozumiem  ale mniejsza o większość
Czemu tak pisze  o tym udźwigu  i wałku  Bo widzę  jak sie ciągnik męczy  na wałku podnośniku i 4 butach napędu  mam do dyspozycji Pumę 230CVX   ona niby ma 10.5t dźwigać a  przy ciągłym dźwiganiu 7t  cały dzień   ma sraczkę  aż się oleje gotują   i tez niby maszyna lekko idzie bo ręką ją pokręcisz ale daj ziemi to zmieni się w potwora dla ciągnika ...

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

77

Odp: Brona wahadłowa

Wojtas. Gdybyś tą samą robotę robił Casem z przed 30-20lat to nie było by tematu...

78

Odp: Brona wahadłowa

Mie Własnie nie o to mi chodzi nawet pisze jakie mam  aktualne porównanie  mocowe ,  w nosie mam czy to case czy zetor czy NH ważne że się nie psuje ale zastanawiam się skąd takie ludzkie wyobrażenie że szesnastka może góry przenosić ?   wg mnie owszem  ale tylko pieniężne przez kieszenie  nic więcej ,  nie odzywał  bym się wcale ale mam czasami okazje popracować szesnastkami i  nic tam wspaniałego nie widzę  ani nie słyszę , skręt jak w czołgu  skrzynia  jak skrzynia hydraulika  pod obciążeniem  się ugotuje z 5 razy (Przy agregacie 4.5m  kompaktorze )   a np dla porównania ruski 150 konny nic sobie z tego agregatu nie robi , do tego masz przykład  na forum ,
Kolega koseś  ma 4m  zwykły  uprawowo siewny i  myśli nad 3 m bo to lekko nie wygodne ,  może ja mam jakieś inne  wymagania ale wolę węższą maszynę ale szybciej przejechać niż szerszą i się z nią bawić

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

79

Odp: Brona wahadłowa

Agregat bez założonego siewnika stawia o połowę mniejszy opór ..... czemu ? Przecież opór siewnika nie jest jakiś wielki .
AUŚ ze zbożem to jakieś 2800 kg. udźwig podnośnika 7t a i tak bez balastu na przednim tuz nie podniósł bym tego . Jednak hydraulika podnosi bez najmniejszego problemu przez cały dzień , może to dlatego że to olej tylko hydrauliczny i nie nagrzewa się dodatkowo od skrzyni biegów...

80

Odp: Brona wahadłowa

Tylko z tymi 3 metrowymi sprawa wygląda tak że są droższe od 4

E 516 na części
Telefon 695 076 269