21

Odp: Kompaktory

a do ciągnika 130 km to jakiej szerokości by był odpowiedni ten agregat? podoba mi się uprawa nim a nie jeżdżenie po kilka razy agregatem, bronami albo talerzówką

22

Odp: Kompaktory

Do Forsza to byłby taki 3,5 metra idealny, tylko szkoda że nie podnosi i nie uciągnie....chłopy coraz częściej wchodzą w te kompaktory....

Posiadam części do sieczkarni, kombajnów i traktorów Fortschritt, silników IFA 6 i 4- cyl. Kom- 505857445
http://fortschritt.p2a.pl/viewtopic.php?id=1726

23

Odp: Kompaktory

Andrew89 napisał/a:

to może moderator przeniesie naszą dyskusję do działu maszyny uprawowe do nowego wątku "kompaktory" i tam będziemy kontynuować.

Załatwione

Bendek  napisał/a:

Do Forsza to byłby taki 3,5 metra idealny, tylko szkoda że nie podnosi i nie uciągnie....chłopy coraz częściej wchodzą w te kompaktory....

3,5 metrowy musi już być składany, a jak składany to i na swoich kołach jak sąsiad ma, to z podnoszeniem żaden problem. Myślę, że zdrowy Forsz dałby sobie radę z 3,5 metra na I-4 ewentualnie III-1

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

24

Odp: Kompaktory

Pawel21990 napisał/a:

a do ciągnika 130 km to jakiej szerokości by był odpowiedni ten agregat? podoba mi się uprawa nim a nie jeżdżenie po kilka razy agregatem, bronami albo talerzówką

farmet kompaktomat k400 NS albo coś z uni kombi 4,2 albo 5,1 BH
cena chyba coś koło 25 tyś

25

Odp: Kompaktory

Ciągałem z unii 4,2m kombi i forsz miał co robić jednak te wałki strunowe kiepsko zagęszczają ziemię i dla tego je wywaliłem a w to miejsce zamontowałem croskila i teraz dopiero jest piękna uprawa .

26

Odp: Kompaktory

Kumpel niedawno kupił kompaktor z unii ale podnoszony na kołach chyba 5 m z podwójnym croskilem to wiem że massey 200 km ma co robić.

27

Odp: Kompaktory

koseś napisał/a:

Ciągałem z unii 4,2m kombi i forsz miał co robić jednak te wałki strunowe kiepsko zagęszczają ziemię i dla tego je wywaliłem a w to miejsce zamontowałem croskila i teraz dopiero jest piękna uprawa .

forsz ifa czy (ley....) ?

Odp: Kompaktory

Z tego co mi wiadomo to Koseś miał Leylanda

29

Odp: Kompaktory

Miałem  to i to , ifa można powiedzieć że zdychała a leyland też się pocił tym bardziej że dopięty był do tego jeszcze siewnik saxonia 4m. i dołożenie siewnika nabudowanego na agregat znacząco zwiększa obciążenie .

30

Odp: Kompaktory

chciałbym odświeżyć temat bo na "młodego" zarezerwowałem trochę pieniążków na uprawowo siewny i mam chęć na kompaktowego ze sprzęgiem do siewnika np. rolmako u-684 3metry pół zawieszany- ma to być maszyna na lata.pytanie czy forsz da rade u mnie ziemia bez górek i strasznie ciężkich ziem. i czy może jakieś uwagi użytkowników takiego sprzętu