81

Odp: sprzęgło gumowe

to się odetnie

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

82

Odp: sprzęgło gumowe

Jano ściągasz gumę ob szlifujesz spaw i pukasz w zębatkę i schodzi to raz przerobiłem

83

Odp: sprzęgło gumowe

mam pytanie przy regulacji sprzegła zaobserwowałem ze  przy kreceniu ręką za sprzegło , sprzegło gumowe  stoi w miejscu ten "luz" to około 4 cm  po kole  czy to mormale o co chodzi ??

84

Odp: sprzęgło gumowe

kapelusze do wymiany masz za duży luz na frezie po prostu frez ci wy**** ło

85

Odp: sprzęgło gumowe

kapelusz?? czyli?

86

Odp: sprzęgło gumowe

no ta guma co Ci łączy silnik ze sprzęgłem musisz wyciągnąć silnik i to wymienić

87

Odp: sprzęgło gumowe

czyli całe sprzegło gumowe tak?

88

Odp: sprzęgło gumowe

tak... ale nie martw się ja u swojego muszę pół skrzyni rozkopać big_smile

89

Odp: sprzęgło gumowe

Cześć koledzy ! Wycięte  mam zębatkę i wałek  frezowy co wychodzi ze sprzęgła . Nie wiem co z tym zrobić .  Wymieniać,  zaspawać  ?

" Czasem trzeba zrobić krok w tył  by móc zrobić dwa do przodu . "

90

Odp: sprzęgło gumowe

Ja zlecałem dorobienie nowej zębatki z niższą tolerancją tak że zębatkę musiałem nagrzać na czerwono aby weszła ,ale jak wystygła to klekot się skończył a i rozebranie to wystarczy nagrzać palnikiem aby zmienić np. łożysko .

91

Odp: sprzęgło gumowe

wystarczy przyspawać będzie taniej.

92

Odp: sprzęgło gumowe

A czy możliwe jest żeby ta cała guma wibrację robiła

93

Odp: sprzęgło gumowe

Spawarka ........................ jakież to polskie .......

94

Odp: sprzęgło gumowe

Ja takie rzeczy kleje.... jak nie za późno pomaga

95

Odp: sprzęgło gumowe

Przyjrzałem  się dokładnie . Luz jest też  na boki  także  niestety spawanie odpada bo pęknie . Nie wiem czy  napawanie wytrzyma  . Ciekawe ile kosztuje dorobienie  zębatki ? Bo nowa ze sklepu to pewnie kupa kasy .

" Czasem trzeba zrobić krok w tył  by móc zrobić dwa do przodu . "

96

Odp: sprzęgło gumowe

Ja bym spawał, ale dowiedz się https://www.google.pl/webhp?sourceid=ch … fi=hd:;si:

97 Ostatnio edytowany przez Krzysiek (2015-11-22 22:04:19)

Odp: sprzęgło gumowe

komplet wałek i zębatka z przesyłką nie więcej niż 800zł.
Zawsze możesz przerobić wieloklin na kwardat widziałem takie cuda w kombajnie dokładnie przy gumie silnika...
Będzie walić ale długo się nie obróci...
Z głupich pomysłów
wyciągasz wałek dajesz tokarzowi by zrobił zamiast wieloklina gwint a na ten na gwint nakrętkę z 6-cio kątna
kupujesz klucz nasadowy na tą nakrętkę  i wspawujesz w miejsce wieloklina zębatki wcześniej wytaczasz na klucz dziurę.... Nie zapomnij nawinąć sznurka od snopowiązałki na gwint inaczej bedzie puszczać lol

98

Odp: sprzęgło gumowe

Krzysiek jak zwykle ma humorek wink .  Ten ciągnik ma mi jeszcze trochę posłużyć nie chcę odwalać lipy . Skłaniam  się w stronę kupna nowych części .  Tylko żeby nie były z ''gównolitu '' bo to troszkę kasy jest .  Mam trochę czasu to się zastanowię .

" Czasem trzeba zrobić krok w tył  by móc zrobić dwa do przodu . "

99 Ostatnio edytowany przez Krzysiek (2015-11-23 20:51:50)

Odp: sprzęgło gumowe

W tym miejscu jak będą dobrze spasowane to z wysokiej jakości gównolit  będzie ładnych kilka lat chodził. Posmaruj jakimś klejem przy składaniu.  Kiedyś czytałem że szanujący się producenci maszyn w takich miejscach zawsze smarują klejem by niwelować minimalne niedoróbki wieloklinów. Warunek klej musi być rzadki przy klejeniu i twardy jak h... po związaniu.

http://www.loctite-kleje.pl/Produkty+Lo … g32077.htm

100

Odp: sprzęgło gumowe

Cześć .  Czy ten wałek frezowy (Docisku sprzęgła) to nie trzeba na gorąco wyciągać ? Do tego pokrywa ta z przodu  na której oparte jest sprzęgło została  wybita (łożysko palcami można przesuwać ) .

" Czasem trzeba zrobić krok w tył  by móc zrobić dwa do przodu . "