41

Odp: Programy Unijne i dotacje

mozna samemu wniosek zrobić bo pomagałem 2 lata temu kuzynowi

42

Odp: Programy Unijne i dotacje

chodzi o plan działalności rolnośrodowiskowej resztę możesz robić sam

Ten Adolf Hitler to dziwny człowiek. Nigdy nie zostanie kanclerzem, najwyżej ministrem poczty, a i to bardzo wątpliwe! To tylko zarozumiały Czech, który wynurzył się z rynsztoka. Że ludzie się go boją, oto czego nie mogę pojąć! Najdalej za rok zostanie zapomniany, a o jego partii, młodych łobuzów nikt nawet nie będzie mówił.”
[Paul von Hindenburg w rozmowie z gen. Schleicherem i bp. Münsteru, 24-02-1931]

43

Odp: Programy Unijne i dotacje

No to mamy na naszym podwóreczku nielada aferkę z programem Wzajemnej zgodności na skromne 20 ml/zł.Koledzy rolnicy z wioski i ościennych mają poważne kłopoty.

44

Odp: Programy Unijne i dotacje

przekręt ?

Fortshritt: ZT325-A , D038, B-201.
Ford NewHolland 7840, Lamborghini 653 DT,
URSUS C-360 , Ostrówek 162,
Case Magnum 7210, MF 38

45

Odp: Programy Unijne i dotacje

Oddadzą podwójnie kase i się odechce, agencja szuka kasy i z kontrolami nie żartują. U nas też każdem sie do dupy zabieraja gdy coś nie tak jest.

mdw

46

Odp: Programy Unijne i dotacje

No ja miałem nieprzyjemności z agencją i teraz jakoś cały czas sceptycznie podchodze do tematu PROW... Najpierw ładnie pięknie dają kasę a później jak hieny próbują przyczepić się do byle gówna żeby tylko kasę z powrotem zabrać i to najlepiej z odsetkami. Zanim byliśmy w uni to nikogo nie obchodziło co, ile i gdzie siejesz czy tam sadzisz. A teraz co do metra pisać co gdzie jest, ile na świnie w patyku przypada... Jeszcze trochę to papieru zbraknie. Ale przez Unie to przynajmniej bezrobocie mniejsze bo ilu ludzi ma pracę w agencji...

E 516 na części
Telefon 695 076 269

47

Odp: Programy Unijne i dotacje

ja miałem składać na prow ale zrezygnowałem... Wolę sobie wziąć normalny kredyt w banku kupić jakąś maszynę i go pomału spłacać bez stresu ,że przyjdzie jakaś kontrola z arimr i coś im się nie spodoba...

48 Ostatnio edytowany przez zorak (2013-03-22 15:23:25)

Odp: Programy Unijne i dotacje

krzychu a co dla Ciebie znaczy normalny kredyt ? Jak rozumiem na 8% (super jak Ci się uda taki znaleźć). I normalnie go spłacasz. A czy nie lepiej jak Ci połowę kwoty oddadzą ? Piszesz że stres bo przyjdzie kontrola i zabiorą. Przecież to tylko kolejna kontrola, a jak zabiorą hmm no to i tak nic nie tracisz. Tylko dlaczego od razu się nastawiasz że zabiorą. Przemyśl sprawę - przecież to chodzi o pieniądze i to nie małe.

gg 5118068

49

Odp: Programy Unijne i dotacje

Zorak teraz mam mieszane uczucia... wziąć albo nie... hmm jeszcze to przemyślę...do składania wniosków jeszcze kilka dni... A może się orientujesz jaka jest minimalna wartość inwestycji ?

50

Odp: Programy Unijne i dotacje

Pytanie z innej beczki odnośnie Programu Odnowy Pogłowia Świń w Polsce na PROW 2014-2020. Koledzy wiecie już mniej więcej na czym to będzie polegać i w jaki sposób będzie finansowane? Warto zawracać głowę jakby była możliwość inwestycji?

51

Odp: Programy Unijne i dotacje

pierwsze słyszę ,że ma być taki program...

52

Odp: Programy Unijne i dotacje

http://www.farmer.pl/produkcja-zwierzec … 41117.html

53

Odp: Programy Unijne i dotacje

może ministerstwo nie zatwierdziło tego bo na razie w mediach cisza

54

Odp: Programy Unijne i dotacje

Wszystko jest konsultowane przez różne organizacje aby był on najkorzystniejszy dla rolnika. Nigdy jeszcze takie programu nie było . W tym linku jest już trochę opisane na czym miało by to polegać.
http://www.farmer.pl/serwisy/odbudowa-p … 42074.html

55

Odp: Programy Unijne i dotacje

pewnie w przyszłym roku będzie wszytko wiadomo.

56

Odp: Programy Unijne i dotacje

Wszystko możliwe może będzie warto skorzystać . Poczekamy zobaczymy.

57 Ostatnio edytowany przez krzychu (2013-03-22 20:13:53)

Odp: Programy Unijne i dotacje

to ja znów ponowię moje pytanie jaka jest minimalna wartość inwestycji na dotychczasowy prow? na modernizację konkretnie

58

Odp: Programy Unijne i dotacje

krzychu napisał/a:

to ja znów ponowię moje pytanie jaka jest minimalna wartość inwestycji na dotychczasowy prow? na modernizację konkretnie

W 1-szym naborze tj .2007 roku było to 20000 zwrotu,czyli jeśli miałeś 50% zwrotu to musiałeś kupić za 40000 netto.

59

Odp: Programy Unijne i dotacje

Ostatnio było 20000zł. wartości inwestycji kosztów kwalifikowanych (bez VAT).

There is no soul, no soul could ever make me it's own...

60

Odp: Programy Unijne i dotacje

W tej chwili 300 tys. netto