321

Odp: nawożenie zboża

to nie lepiej saletrosan ?

mdw

322

Odp: nawożenie zboża

Saletrosan wychodzi azot o 1zł drożej niż w saletrze, 1,30zł drożej niż w RSMS. Mam gleby o średniej zasobności w magnez dlatego chciałbym dołożyć mimo stosowania siarczanu dolistnie. Do tego różnica między RSM 32% a RSMS 26+3 wychodzi 20zł/100kgN na korzyść tego pierwszego.

Fortschritt b201/5 Fortschritt E512 Fortschritt B-605
Nigdy nie jest tak źle, żeby nie mogło być gorzej smile

323

Odp: nawożenie zboża

Jak masz średnio to wystarczy że dasz dolistnie. Chyba ze masz jakieś dziwne uprawy. 
Najtańszy magnez jest w węglanie magnezu.

324

Odp: nawożenie zboża

Ja daję już od paru lat kizeryt.

325

Odp: nawożenie zboża

Trzeba jakoś zaplanować nawożenie. Analizy większości działek robiłem 2015r w sierpniu.
Pod oziminy poszły NPK w granicach 500kg 5-16-18
Zimą wszystko wymarzło i na wiosnę przesiałem prawie wszytko owsem.
Nie padało owies dał 3-3,5t zamiast 5-6t. Słoma została jak zwykle.
Przyszedł październik zaczęło lać  już sam nie wie ile nalało. miarki były wiecznie pełne 200-300l?
Gdzie teraz jest mój potas? W Bałtyku czy na polu?

326

Odp: nawożenie zboża

Potas jest rozpuszczony w roztworze glebowym, więc raczej jest głębiej .... chcesz go odzyskać to posiej rzepak on pobierze z takich głębokości a jak nie rzepak to poplon taki po pas z korzeniem palowym .

Fortshritt: ZT325-A , D038, B-201.
Ford NewHolland 7840, Lamborghini 653 DT,
URSUS C-360 , Caterpillar 428B,
Case Magnum 7210, MF 38

327

Odp: nawożenie zboża

Panowie od kilku lat dawałem saletrosan na zboża i rzepaki. W tym roku kupiłem saletrę i miałem siarkę uzupełnić kizerytem. Czy będzie duża różnica w plonie jak sobie siarkę daruję? Na rzepaki również...
A może Ktoś na Forum uprawia zboża i rzepaki na samym azocie?

328

Odp: nawożenie zboża

Zależy ile tego masz w glebie. Rzuć chociaż na rzepak.
Zboże nie potrzebuje dużo u mnie siarka idzie jesienią przed siewem. Myślę że nie zauważysz różnicy w zbożu możesz przecież dać trochę dolistnie. Rzepaku nie próbuj...

329

Odp: nawożenie zboża

No właśnie siarki na jesieni na zboża wyszło koło 40kg jak dobrze pamiętam... Na rzepak chyba rzucę chociaż te niezbędne minimum....

330

Odp: nawożenie zboża

Krzysiek napisał/a:

Zależy ile tego masz w glebie. Rzuć chociaż na rzepak.
Zboże nie potrzebuje dużo u mnie siarka idzie jesienią przed siewem. Myślę że nie zauważysz różnicy w zbożu możesz przecież dać trochę dolistnie. Rzepaku nie próbuj...

tylko siarka w glebie jest bardziej mobilna niż azot więc takie dawanie na jesień to :hmmm:

Rolnik z powołania:-)

331

Odp: nawożenie zboża

Na rzepak chociaż musisz rzucić,  pszenica da sobie radę!

332

Odp: nawożenie zboża

Właśnie nawozy od września leżą, i tak miałem kupić ten kizeryt i się zebrać nie mogę, jutro sobie przywiozę, i na rzepak rzucę. Pszenica raz się obejdzie...

333

Odp: nawożenie zboża

ja w tym roku na rzepak i pszenice w pierwszym rzucie ma saletrosan

mdw

334

Odp: nawożenie zboża

Zawsze dawałem saletrosan jak pierwszą dawkę, ale dwa lata temu wolno mi się zbierała pszenica. W zeszłym roku dałem najpierw saletrę a później saletrosan i szybciej ruszyło, i było chyba lepiej.. Miałem dawać kizeryt to też aby się dało wjechać...

335

Odp: nawożenie zboża

Jak dobrze pamiętam to saletrosan ma mniej szybkiej saletrzanej formy azotu.

336

Odp: nawożenie zboża

Hehe to ja tak czytam czytam i powiemwam że w życiu jakiegoś kirezytu czy czegoś takiego w domu nie miałem ...
zawsze siarczan w opryskiwacz  i nic więcej

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

337

Odp: nawożenie zboża

Wojtek na rzepakach też nic nie dawałeś? Na kwaśnych polach, to może nawet i gorzej byłoby, ale już takich praktycznie nie mam...

338

Odp: nawożenie zboża

jedyny siarczan co daje to siedmiowodny do oprysku  i to też nie za dużo

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

339

Odp: nawożenie zboża

A plony jakie miałeś jak rok sprzyjał?  Pazerny się zrobiłem chyba?

340

Odp: nawożenie zboża

Siejecie teraz na jesien pod zborza ozime tarnogran? Zawsze stosowalem polifoske 6 a teraz jakos pojawila sie alternatywa. Tarnogran 25 i tarnogran 12-23. W necie malo informacji na temat przyswajania i efektow... jakis tam moj znajomy twierdzi ze szkoda kasy bo rozklada sie wieki... ktos cos moze powiedziec o tym nawozie?