1

Temat: Siewnik PNEUSEJ 6MT (system ACCORD)

Teraz kupilem tego siewnika i chce go ciągnąć za Forschem, juz to ktoś próbował?

http://www.bazos.cz/img/2/713/24229713.jpg

http://www.bazos.cz/img/3/713/24229713.jpg

http://www.bazos.cz/img/1/713/24229713.jpg

2

Odp: Siewnik PNEUSEJ 6MT (system ACCORD)

Widziałem jak te siewniki ciągali zetorami 12145 czy 16245 to z całą pewnośćią forsz da rade,

mdw

3

Odp: Siewnik PNEUSEJ 6MT (system ACCORD)

ja takiego ciągam Ruskiem 1025 i daje rade bez problemu

E 516 na części
Telefon 695 076 269

4

Odp: Siewnik PNEUSEJ 6MT (system ACCORD)

Chodzi mi o to, czy będzie dość miejsca na WOM i czy nie bedzie klapać przy dźwiganie siewnika.
Jest tam napisane, że to chodzi na 1000ot.,tym to jest gorszy na WOM. :nie_wiem:
Spróbuję i zobaczym.:hmmm:

5

Odp: Siewnik PNEUSEJ 6MT (system ACCORD)

Kumpel siał całą wiosnę takim + ZT 323 Wszystko ok tylko za każdym razem kiedy podnosił trzeba WOM wyłączać  bo wałek zbyrcał. Bardzo ładne wschody po nim.

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

6

Odp: Siewnik PNEUSEJ 6MT (system ACCORD)

poulm to pewnie masz dmuchawę na dwa paski klinowe? Ja mam na 540 obr i na ten szeroki pas. Jak wałek od WOMu ma odpowiednią długość to nie ma potrzeby wyłączania przy podnoszeniu. A komputer do ścieżek jest?

E 516 na części
Telefon 695 076 269

7

Odp: Siewnik PNEUSEJ 6MT (system ACCORD)

u nas gość siał    zwykła szóstką  na miękkim  i szło ..  obr na 540

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

8 Ostatnio edytowany przez poulm (2013-05-15 13:10:59)

Odp: Siewnik PNEUSEJ 6MT (system ACCORD)

Ja tam mam napisane 1000obr , ale wal na siewniku ma sześć rowek :nie_wiem:
Paski klinowe tam mam trzy i komputer nie mam. sad

9

Odp: Siewnik PNEUSEJ 6MT (system ACCORD)

więc jedź na 540...   jaka cena jesli mozna wiedzieć

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

10

Odp: Siewnik PNEUSEJ 6MT (system ACCORD)

na 540  to nasiona rzepaku albo gorczycy morze wydmucha ?

11

Odp: Siewnik PNEUSEJ 6MT (system ACCORD)

jak jest na 1000 to trzeba jechać na 1000. Co do siewu rzepaku takich tam małych drobnych to przestawia się przysłonę na dmuchawie.

E 516 na części
Telefon 695 076 269

12 Ostatnio edytowany przez poulm (2013-05-17 08:41:25)

Odp: Siewnik PNEUSEJ 6MT (system ACCORD)

Kosztował mnie 15000kč, to jest okolo 2500Zl.

Laszek: niemasz k temu siewniku jakiś manual czy instrukcje obsługi?

W sierpniu chce siać rzepak i jescze to nie robilem :nie_wiem:

13 Ostatnio edytowany przez Laszek (2013-05-17 12:08:39)

Odp: Siewnik PNEUSEJ 6MT (system ACCORD)

musisz wtedy przestawić aparat wysiewający na MICRO, wtedy wałek wysiewający obraca się o połowe wolniej, i na wałku wysiewającym taką zapadkę zapinasz żeby nie wybierał nasion całą objętością tylko bardziej po obwodzie, do tego przysłona na dmuchawie. Ja w swoim nie mam MICRO wysiewu ale poszukam gdzieś fotek w necie i wtedy Ci to opiszę.
Ja za swojego dałem 2000 PLN i musiałem dokupić jedną redlicę, pasek na dmuchawę i komputer. Tak więc cały siewnik wyszedł mnie na gotowo 3000. Teraz będzie 4 rok siał i odpukać nie mam do niego żadnych zastrzeżeń. Wysiew w nich jest bardzo precyzyjny. Jedynie jak się sieje jęczmień to dobrze co jakiś czas sprawdzić czy z każdej redlicy dmucha powietrze, czasami oście lubią zablokować się w przejściu z węża do redlicy

E 516 na części
Telefon 695 076 269

14

Odp: Siewnik PNEUSEJ 6MT (system ACCORD)

Panowie poszukuję taniego siewnika pneumatycznego z dużą skrzynią nasienną. stan redlic bez znaczenia, może być bez redlic

15

Odp: Siewnik PNEUSEJ 6MT (system ACCORD)

na allegro jest horsch za 2000 w stanie... redlic brak
http://allegro.pl/siewnik-zbozowy-horsc … 57303.html

Ten Adolf Hitler to dziwny człowiek. Nigdy nie zostanie kanclerzem, najwyżej ministrem poczty, a i to bardzo wątpliwe! To tylko zarozumiały Czech, który wynurzył się z rynsztoka. Że ludzie się go boją, oto czego nie mogę pojąć! Najdalej za rok zostanie zapomniany, a o jego partii, młodych łobuzów nikt nawet nie będzie mówił.”
[Paul von Hindenburg w rozmowie z gen. Schleicherem i bp. Münsteru, 24-02-1931]

16

Odp: Siewnik PNEUSEJ 6MT (system ACCORD)

Cena bardzo dobra pewnie kolega szuka coś lżejszego do nadbudowania do siania poplonów.

17

Odp: Siewnik PNEUSEJ 6MT (system ACCORD)

cena jest taka że jeszcze minimum nie osiągnięte. i pewnie tego nie osiągnie

Lepiej być nie może, co będzie się okaże....

18

Odp: Siewnik PNEUSEJ 6MT (system ACCORD)

scoda19 napisał/a:

Cena bardzo dobra pewnie kolega szuka coś lżejszego do nadbudowania do siania poplonów.

Do poplonów albo nadbudować na agregat i węże poprowadzić za każdym zębem

E 516 na części
Telefon 695 076 269

19

Odp: Siewnik PNEUSEJ 6MT (system ACCORD)

ciekawe jaka jest tego cena minimalna

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

20

Odp: Siewnik PNEUSEJ 6MT (system ACCORD)

http://otomoto.pl/siewnik-pneumatyczny- … 36894.html
szukam raczej coś w tym stylu