241

Odp: rozsiewacze wapna i nawozu

wapna to ze 4 tony wejdzie ...:))  mocznika ze 2 na pewno smile) ładna maszynka

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

242

Odp: rozsiewacze wapna i nawozu

Niby 3t ma wejść, sprawdzę to powiem. Tak się zastanawiam, bo sieję brona wirowa z wałem spiralnym, siewnik nabudowany nordsten, i wchodzi 450kg ziarna. Całość też sporo waży, to może nie będzie tak źle z pełnym rozsiewaczem.

243

Odp: rozsiewacze wapna i nawozu

Bez przesady   W zeszłym roku rozsiałem 50t wapna granulowanego  co Amazone ZAM1001  z nadbudową własnej  konstrukcji i łopatkami na 30m   Taki rozsiewacz hybryda smile wchodziło 3.5t wapna  i do tego 50t  mocznika  to jego niestety  wchodziło ino 1.8t  i Case mx z tym jeździł   tak że  Forsz jak podniesie to mu trakcji nie braknie smile)



Tak  w sumie  jeśli w tym temacie to  zamienię RCW 5 na  gównomiota  najchętniej  z talerzami  coś jak RUR

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

244

Odp: rozsiewacze wapna i nawozu

Wojtek a ja z innej beczki ale też o RCW. Masz u siebie może te rozsiewacze do wapna w stanie do remontu, czy raczej wszystko już wymiecione? Mówię o okolicy i handlarzach. Chętnie kilka kupiłbym.

245

Odp: rozsiewacze wapna i nawozu

RCW W stanie dobrym  ja na niego nie narzekam ale  podkładu pieczarkowego i  kurzaka nie rozwali ... Mój to model na taśmie i  talerze na 1 silniku hydraulicznym , W zeszłym roku   rozsiałem nim 27 aut wapna  i  nie narzekał ,  w tym roku tylko 5 było a reszta się trafiła w granulacie to zwykły rozsiewacz i heja ...

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

246

Odp: rozsiewacze wapna i nawozu

szukam rozsiewacza nawozu tak do 7 tys. co polecacie. Sulky wydaje się fajny bo ma ciekawie zrobiona regulacje szerokości dźwignią, nie zmieniamy kata łopatek do kazdego nawozu tylko myk dźwignię i jest. za to jak sie nie myle rauch ma jeden lejek na 2 talerze i tez to jest fajne rozwiązanie jak ma się takie pola ze dużo się jeździ na 1 talerz. Jak z awaryjnością tych sprzętów i z korozją? co polecacie?

Rolnik z powołania:-)

247

Odp: rozsiewacze wapna i nawozu

Wybrałem kuhna i nie narzekam. Nie rdzewieje i nie psuje się. To już 5rozsiewacz kuhna na podwórku. Wcześniejsze wymieniłem bo były za małe, lub jeden hydrauliczny za ciężki. Miałem vicona to porażka, przez szyberdach potrafił wrzucić nawóz za plecy. Dobrego mds w tych pieniadzach znajdziesz.

248

Odp: rozsiewacze wapna i nawozu

Ja polecam mxl z brzegu, łatwe ustawianie, możliwość zmiany dawki w trakcie pracy i rozrzut do 24m

Fortschritt b201/5 Fortschritt E512 Fortschritt B-605
Nigdy nie jest tak źle, żeby nie mogło być gorzej smile

249

Odp: rozsiewacze wapna i nawozu

Grzegorz89 napisał/a:

Wybrałem kuhna i nie narzekam. Nie rdzewieje i nie psuje się. To już 5rozsiewacz kuhna na podwórku. Wcześniejsze wymieniłem bo były za małe, lub jeden hydrauliczny za ciężki. Miałem vicona to porażka, przez szyberdach potrafił wrzucić nawóz za plecy. Dobrego mds w tych pieniadzach znajdziesz.

https://www.olx.pl/d/oferta/rozsiewacz- … b;promoted cos takiego?

andre902 Za polski podziękuje. mam dexwalla z chyba 2013roku i powiem ze to był najgorszy zakup jaki zrobiłem na gospodarstwo

Rolnik z powołania:-)

250

Odp: rozsiewacze wapna i nawozu

Np taki, zależy co dokładnie potrzebujesz.

251

Odp: rozsiewacze wapna i nawozu

jak tam jest rozwiązany wysiew graniczny? i regulacja szerokości wysiewu? Fajne w nim jest ro że jeden lej.
Potrzebuje czegoś do rozsiewu głównie NPK i kizerytu, ewentualnie mocznika.

Rolnik z powołania:-)

252

Odp: rozsiewacze wapna i nawozu

Nie porównuj dexwala do uni, bo to różna liga jest.

Fortschritt b201/5 Fortschritt E512 Fortschritt B-605
Nigdy nie jest tak źle, żeby nie mogło być gorzej smile

253

Odp: rozsiewacze wapna i nawozu

ten fajny https://www.olx.pl/d/oferta/rozsiewacz- … Cg6YT.html troche ponad budżet ale sprzet konkret. niestety za daleko jak dla mnie.

Rolnik z powołania:-)

254

Odp: rozsiewacze wapna i nawozu

Pajej ale rowerem nie będziesz jechał go oglądać... A brałeś pod uwagę amazone ZAX? Też ma jeden lej i w amazone to jest fajne że jest do dyspozycji aplikacja do nastaw pod większość nawozów

E 516 na części
Telefon 695 076 269

255

Odp: rozsiewacze wapna i nawozu

puki co zgłębiam temat, słyszałem tylko że amazonki gniją strasznie.
Ten z linku to ponad 500km w jedna stronę. 2 dni zmarnowane, koczowanie w samochodzie, bo hotele zamknięte i do tego robota w polu stoi

Rolnik z powołania:-)

256

Odp: rozsiewacze wapna i nawozu

jakie dwa dni , rano wyjazd o najpóźniej o 11 wieczorem w łóżku tongue

257

Odp: rozsiewacze wapna i nawozu

To zależy z kim i gdzie. Wynajęcie busa 200/ dobę + opałówa i cegłówa na gaz.

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

258

Odp: rozsiewacze wapna i nawozu

Nie trzeba zawsze jechać. Sporo maszyn ostatnio kupuję i nawet nie jechałem ogladać. Później spedycja po drodze załatwiała transport i w dobrej cenie przywoziła.

259

Odp: rozsiewacze wapna i nawozu

gdybym miał w okolicy kogos zaufanego co by mi obczaił to tak. Jakoś nie bardzo wierze ludziom.
Zawsze stan idealny a często przy opadzinach okazuje się szrot

Rolnik z powołania:-)

260

Odp: rozsiewacze wapna i nawozu

To tylko klamoty a nie córka na wydaniu wink u nas zawsze  z zyskiem sprzedasz w razie co.