81

Odp: rozsiewacze wapna i nawozu

My mamy od nowości też łańcuchowy z hydraulicznym napędem talerzy. Wg mnjlepszym rozwiązaniem jest tak jak w Amazone ZGB, podłoga to taśma gumowa z napędem od koła (tylko mały siłowniczek jak w polskim łańcuchowym) a napęd talerzy to przekładnie i napęd z WOM. Przynajmniej hydraulika cały czas nie musi pracować. Jak by któryś silnik hydrauliczny mi padł to chyba bym tak właśnie przerobił. Kolega ma na sprzedaż 5 tonowego
http://olx.pl/oferta/piast-rozsiewacz-w … 2502489bb8

E 516 na części
Telefon 695 076 269

82

Odp: rozsiewacze wapna i nawozu

Ja mam na taśmę i wałek WOM napędzający talerze, ale łańcuchowy ma sąsiad i mam porównanie.
Łańcuchowy bardzo dobrze radzi sobie z grudami, zamokniętym wapnem itp, ale minus jest taki, że jak troszkę mokro lub po wilgotnej uprawionej ziemi to oblepia napęd i ślizga się po kole. Przy napędzie z wałka tego nie ma, ale za to nie każdy towar taśma gumowa poda na talerze. System napędu talerzy w obu prosty i mało awaryjny.
Ja mam swojego dopiero 3 sezon i dotychczas u mnie rozsypał max 100 ton dolomitu i 20 ton piachu na boisku piłkarskim to za wiele nie mam do opowiedzenia, ale pokrycie ma bardzo ładne.
Mam używane opony 12,4-28 i zastanawiam się nad zmontowaniem kół od c-330 i w ten sposób go podwyższyć aby szerzej sypał.

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

83

Odp: rozsiewacze wapna i nawozu

ja katualnie mam RCW 5 na gómowej taśmie sam się zastanawiam jak to będzie siało ...  właśnie tasma jest od koła a talerze od hydrauliki

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

Odp: rozsiewacze wapna i nawozu

ja mam właśnie coś takiego  https://www.google.pl/url?sa=i&rct= … 0621101725 ogółem sieje bardzo dobrze tylko mógłby być troche wyższy bo te talerze przy samej ziemi chodzą, no i jak jest mokre wapno to zawiesza sie na tych blachach w skrzyni.A oś była u nas wzmacniana po tym jak zrobiła trach na polu rurą 10mm, napęd na kole się nie ślizga bo jest regulacja nacisku więć większego problemu nie mamy. smile

O FORTSCHRITTA TRZEBA DBAĆ,TO NIE ŻADNA CHIŃSKA BLAĆ,BO TO DO DZIŚ JEST SPRZĘT FEST I DLATEGO JEST THE BEST!!! big_smile Gdy ci smutno,gdy ci źle,idź do kuchnii,nażryj się...   
+7/-0

85

Odp: rozsiewacze wapna i nawozu

Właśnie przyjechałem. Kupiłem taki jak Marek w linku podał tylko, mam inna przekładnię. Ogólnie stan super tylko węże muszę pozarabiać, i jeden silnik pod talerze zmienić bo słabo kręci jeden talerz. Wiecie z czego można podpasować? Są różne zamienniki na allegro, muszę się rozejrzeć i kupić.
I dzięki za sugestie wink

86

Odp: rozsiewacze wapna i nawozu

Dawaj szczegóły: cena, foty, wszystko....

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

87

Odp: rozsiewacze wapna i nawozu

Zdjęcia jak przyprowadzę, a będzie na dniach. Ogólnie był wypiaskowany i pomalowany, trochę śmiesznie, ale rdzy nie ma wcale. Dno albo zmienione, albo takie niezdarte. łańcuchy jak nowe, razem z zębatkami. Koła nowe. Jedynie przekładnia od koła jest inna,i była coś rozbierana. Wszystko się kręci, i widać, że stało pod dachem. Wczoraj oglądałem podobny to wystawiony był za 3800 i nie było co brać, taka ruina... Za ten 3500 tylko muszę przyprowadzić, zrobić silnik jeden, dorobić jedną łopatkę na talerzu i przewody z przodu dorobić bo dziś przyjechałem ze swoimi. Jestem zadowolony, bo jeszcze w tak dobrym stanie nie widziałem. Widzę, na allegro silniki mają takie samo  mocowanie, tylko czy można podłączyć w obieg je tak samo? Jak przyprowadzę, to z ciekawości rozbiorę jeden.

88

Odp: rozsiewacze wapna i nawozu

to w dobrych pieniadzach kupiłes sam brałbym bez zastanowienia

Rolnik z powołania:-)

89

Odp: rozsiewacze wapna i nawozu

http://naforum.zapodaj.net/e9237c7a9f44.jpg.html
http://naforum.zapodaj.net/d38b3d122ab8.jpg.html
http://naforum.zapodaj.net/c1e79e116b1b.jpg.html
http://naforum.zapodaj.net/fc03de3a1505.jpg.html

Odp: rozsiewacze wapna i nawozu

z tą kierownicą to masz podobnie jak w moim,łatwo to skrzywić,a na podłodze to mam taką przedziałke,a w tym chyba nowa podłoga dana co? ale w ładnym stanie podobnie jak mój. wink

O FORTSCHRITTA TRZEBA DBAĆ,TO NIE ŻADNA CHIŃSKA BLAĆ,BO TO DO DZIŚ JEST SPRZĘT FEST I DLATEGO JEST THE BEST!!! big_smile Gdy ci smutno,gdy ci źle,idź do kuchnii,nażryj się...   
+7/-0

91

Odp: rozsiewacze wapna i nawozu

teraz tylko wstawić duże koła i w pole

92

Odp: rozsiewacze wapna i nawozu

Właśnie oglądałem taki z przedziałką na dnie, ale okazał się padaką. W zasadzie pola mam odkwaszone, średnio od 6-7ph. W tym roku dokupiłem 4ha i muszę powapnować, bo teraz wszystkie buraki muszę siać na swoim, i uważam ,że to po prostu się opłaca.
Marku dobrze mówisz, bo na tych kołach to nieźle dostaje, bo w tej chwili prawie się równoważy. Na ten rok już zostawię w spokoju, bo nie będę miał kiedy. Chciałem kupić coś takiego,żeby nie dłubać za długo.

93

Odp: rozsiewacze wapna i nawozu

na malych kołach to po ściernisku daje rade bez problemu, gorzej jak w orce albo uprawionej głęboko ziemi i przy wczesnych wiosennych wysiewach

E 516 na części
Telefon 695 076 269

94

Odp: rozsiewacze wapna i nawozu

trzeba bardzo uważać, aby nie pogiąć talerzy przejeżdżając przez nierówności

95

Odp: rozsiewacze wapna i nawozu

Nie mam na razie dolnego zaczepu w ciągniku, to chyba będę woził na listwie podnośnika. Mamy taką listwę od mtz przerobioną, że można ciągać coś na niej, i opuszczę niżej to może nawet szerzej będzie rozrzucał. Dzięki za sugestie, bo myślałem, że nie ma możliwości zaczepić, czy urwać. Wydają się dość wysoko talerze umieszczone.

96 Ostatnio edytowany przez androl (2015-07-04 18:44:33)

Odp: rozsiewacze wapna i nawozu

Odkąd mam (w 1/4) rozsiewacz sieję tylko na ściernisko, jest wtedy poprzez wszystkie uprawki dobrze wymieszane. Koła 10 " a 11,5 " po uprawionej glebie to duża różnica, na ściernisku nie. Grzegorz jak za te pieniądze siewka super. Zastanawia mnie tylko czy te łapki na łańcuchach będą dobrze pracować, w oryginale przyspawane są do ogniwka poziomego i przylegają do podłogi.

Odp: rozsiewacze wapna i nawozu

ate talerze mają tak pracować rotacyjnie? bo u mnie kręcą sia na odwrót.

O FORTSCHRITTA TRZEBA DBAĆ,TO NIE ŻADNA CHIŃSKA BLAĆ,BO TO DO DZIŚ JEST SPRZĘT FEST I DLATEGO JEST THE BEST!!! big_smile Gdy ci smutno,gdy ci źle,idź do kuchnii,nażryj się...   
+7/-0

98

Odp: rozsiewacze wapna i nawozu

w moim czeka mnie wymiana podłogi i zrobie też na płasko bez dziubka na środku, myślałem żeby rozszerzyć łańcuchy całkiem na boki i zrobić listwy jak w gnojarze tylko wtedy mógłby być za duży opór na kole do napędu

E 516 na części
Telefon 695 076 269

99 Ostatnio edytowany przez androl (2015-07-04 18:54:13)

Odp: rozsiewacze wapna i nawozu

forszaj303 marek napisał/a:

ate talerze mają tak pracować rotacyjnie? bo u mnie kręcą sia na odwrót.

Jednocześnie odśrodkowo.

Laszek znajomy kiedyś tak przerobił dał te listwy w rozstawie jak oryginalne łapki, chwalił że jest dobrze, zadzwonił nawet żebym brał bo wiedział że rozglądam się, on szukał większego a ja kilka dni wcześniej kupiłem w spółce

100

Odp: rozsiewacze wapna i nawozu

Facet mówił, że można te płaskowniki podgiąć. Ja myślę, że przy remoncie tego rozsiewacza facet tak zrobił bo łańcuchy mu spadały i przyspawał inaczej. Mimo że założył, nowe zębatki. Zapomniał zrobić skrobaka do tych zębatek i jeszcze to muszę zrobić, bo wapno wbija się w nie i niepotrzebnie się łańcuchy napinają, lub może będą spadać.
A propo zna ktoś zasadę połączenia tych silników hydraulicznych, bo obaj z ojcem patrzyliśmy, i nie mogliśmy wydumać jak to działa. Jest jakoś niezrozumiale podłączone... dla mnie tongue