101 Ostatnio edytowany przez androl (2015-07-04 20:17:58)

Odp: rozsiewacze wapna i nawozu

Nigdy w to nie wnikałem bo nic się nie działo, jednak wiem że górą są zmostkowane, może masz sprawne te silniki tylko źle podłączone.

102

Odp: rozsiewacze wapna i nawozu

Oba się kręcą jednak jeden szybciej. I ten co szybciej się kręci, nie da się go zatrzymać. Próbowaliśmy przykładając drewniany balik.

103

Odp: rozsiewacze wapna i nawozu

masz żle podłączone bo od góry  sa połączone,a na dole to ciśnienie i powrót, jak podłączysz tak sie będą kręcić.

O FORTSCHRITTA TRZEBA DBAĆ,TO NIE ŻADNA CHIŃSKA BLAĆ,BO TO DO DZIŚ JEST SPRZĘT FEST I DLATEGO JEST THE BEST!!! big_smile Gdy ci smutno,gdy ci źle,idź do kuchnii,nażryj się...   
+7/-0

104 Ostatnio edytowany przez Grzegorz89 (2015-07-05 08:23:20)

Odp: rozsiewacze wapna i nawozu

Marku a mógłbyś dla mnie zrobić zdjęcie jak u Ciebie masz podłączone. Oraz z której strony zasilanie jest podpięte? Będę wdzięczny.
Popatrzyłem, i rzeczywiście mam inaczej podpięte. Silniki powinny być zmostkowane górnym wyjściem, a u mnie nie są. To jest po to, żeby ciśnienia się wyrównały? :hmmm:

105 Ostatnio edytowany przez forszaj303 marek (2015-07-05 11:48:19)

Odp: rozsiewacze wapna i nawozu

http://zapodaj.net/94cf11462aa9f.jpg.html
to wygląda tak,mostki są tak jak teraz i ich nie ruszasz,a zasilanie i powrót to już tylko ewentualna przekładka,jak będa zle sie kręcic.

O FORTSCHRITTA TRZEBA DBAĆ,TO NIE ŻADNA CHIŃSKA BLAĆ,BO TO DO DZIŚ JEST SPRZĘT FEST I DLATEGO JEST THE BEST!!! big_smile Gdy ci smutno,gdy ci źle,idź do kuchnii,nażryj się...   
+7/-0

106

Odp: rozsiewacze wapna i nawozu

Dzięki Marek! Tak myślałem, że to powinno być w ten sposób, bo przejrzałem kilka ogłoszeń.  u mnie to całkiem bez sensu podłączone. Plus.

107

Odp: rozsiewacze wapna i nawozu

drobnostka wink

O FORTSCHRITTA TRZEBA DBAĆ,TO NIE ŻADNA CHIŃSKA BLAĆ,BO TO DO DZIŚ JEST SPRZĘT FEST I DLATEGO JEST THE BEST!!! big_smile Gdy ci smutno,gdy ci źle,idź do kuchnii,nażryj się...   
+7/-0

108

Odp: rozsiewacze wapna i nawozu

Dzisiaj przełożyłem węże jak należy i oba silniki śmigają aż miło. Rozsiewacz podpięty do 3p i na 1500obr nie dało się zatrzymać tych talerzy drewnianym belkiem. Myślę, że udało się kupić dobrą maszynę za niezłe pieniążki. Tylko jak facet miał tyle lat maszynę i nie doszedł ładu z tymi wężami?

109

Odp: rozsiewacze wapna i nawozu

Jak 6 lat temu kupiłem prasę to nie wiązała ani kostki aż doszedłem że to wina spadniętej sprężyny i tylko dlatego kupiłem ją za wtedy nieduże pieniądze ok 25% ceny polskiej w tym stanie i wieku.
Po założeniu sprężyny wiązała do soboty aż miło i sprężyna pękła, założyłem jaką bądź co znalazłem w skrzynce narzędziowej i przymotałem drutem wiązałkowym i hektar sprasowałem.

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

110

Odp: rozsiewacze wapna i nawozu

Podłączałem do 3p rozsiewacz i śmiga aż miło. Pojawił się jednak problem jak podłączyłem do jumza, a nim właśnie chcę siać. Mianowicie na ok 1000obrotach silnika rozsiewacz mało nie odleci, bo pompa daje zbyt duże ciśnienie.
Wymyśliłem, żeby węże  zasilające zmostkować i dać w mostek zawór kulowy który działałby jako regulacja przepływu. Zawór nieco otwarty tak, żeby część oleju szła na powrót  a nie na silniki hydrauliczne.
Dobrze myślę, czy macie może jakiś lepszy pomysł?

111

Odp: rozsiewacze wapna i nawozu

Może lepiej wsadzić taki regulator przepływu jak wsadził Mazi przy nowym rozdzielaczu w 323.

112

Odp: rozsiewacze wapna i nawozu

Ale to nie będzie to samo?

113

Odp: rozsiewacze wapna i nawozu

Nie jestem pewien ale tam w piaście chyba jest oryginalnie taki zawór co jest połączony z powrotem oleju. Poszukaj bo powinien być tam gdzieś w obrębie dyszla. Może coś się zacięło

E 516 na części
Telefon 695 076 269

114

Odp: rozsiewacze wapna i nawozu

Tam jest to połączenie, tylko myślałem, że to jakiś zawór bezpieczeństwa. Żadnej śruby regulacyjnej na zewnątrz nie widać. Dlatego domyślam się że siedzi tam tylko sprężynka i kulka.

115

Odp: rozsiewacze wapna i nawozu

Panowie który model jest lepszy? http://olx.pl/oferta/rozsiewacz-amazone … 213d94fcd9 czy ten http://olx.pl/oferta/rozsiewacz-nawozow … cWH8N.html

116

Odp: rozsiewacze wapna i nawozu

wiekszy i mniejszy Do  c 360 ten 800 wystarczy bigbag wchodzi bez problemu...

117

Odp: rozsiewacze wapna i nawozu

ale chodzi mi jaki model wybrać żeby sypał dokładnie na 12m bo taki mam opryskiwacz

118 Ostatnio edytowany przez jacy (2015-12-05 18:10:14)

Odp: rozsiewacze wapna i nawozu

oba sypią na 12 m mają taką samą przekładnie talerze i łopatki ja zawsze wziąłbym większego za te same pieniądze   w jednym i drugim można zrobić hydrauliczne otwieranie i zamykanie

http://olx.pl/oferta/silowniki-amazone- … cY9FT.html

ja najpierw miałem 400l,później 600l, następnie 1000l obecnie 1500l a na wiosnę będzie 2000l ale zawsze amazone

koledzy mają brzegi, lely, kuhny, i mają problem żeby to sprzedać a amazone to chodliwa firma i trafi się zawsze chętny

119

Odp: rozsiewacze wapna i nawozu

Ja mam 800.  Do mf czy c 360 wystarczy bo 500kg -600kg + rozsiewacz sprawia że ma z czym jechać aczkolwiek mogą wziąźć dużo więcej. Do 800 tki  wrzucałem 1t polifoski więc te 800l jest prawdziwe...  Meder jak używasz big bag i ładujesz jakimś podnośnikiem to 1000 będzie ok ale jak ładujesz ręcznie z małych worków to 800 jest sporo niższa i lżej to ładować.  Nie wiem co masz teraz jak masz lejek to poczujesz różnicę....

120

Odp: rozsiewacze wapna i nawozu

właśnie mam leja tego nowego plastik z 2 otworami i myśle o zamianie na amazonke i myślę czy nie brać większego bo w razie czego można załadować do pełna i pojechać forszajem