141

Odp: rozsiewacze wapna i nawozu

www.olx.pl/oferta/rozsiewacz-sulky-1000kg-CID757-IDeFd6T.html#f275a3eaa5
Wiem że daleko od Ciebie ,ale ma zamykanie na siłowniki ,plandekę(bardzo przydatna rzecz nie potrzeba za każdym razem w razie deszczu chować się pod dach) .

Nie ma że się nie da, jak się nie chce to się nie da...;)

smile E-516 na części. smile

142

Odp: rozsiewacze wapna i nawozu

https://www.olx.pl/oferta/rozsiewacz-na … 7312eee549
Ten ciekawy i tani. Ciekawe, czy ta waga działa.

143

Odp: rozsiewacze wapna i nawozu

Grzegorz Sylky albo Vicon. Raucha też polecam

144

Odp: rozsiewacze wapna i nawozu

Raucha mam ale nie dorzuci mi na tyle jest ładny rauch mds , ale też nie dorzuci...

145

Odp: rozsiewacze wapna i nawozu

Plandeka fajna le dodatkowo by musiało być oświetlenie w środku bo nie widać przez okienka ile jeszcze jest. Wiem bo też miałem przy swoim 1803

E 516 na części
Telefon 695 076 269

146

Odp: rozsiewacze wapna i nawozu

Który kupić?
http://www.fhukaktus.pl/sklep/miska-rec … -7544.html

https://rolmarket.pl/product-pol-1858-S … osnym.html

147

Odp: rozsiewacze wapna i nawozu

ta pierwsza mam taką  w zapasie nienaruszalnym  w zielonych barwach , i  aby pasek szeroki był, twarda suka.

Leszek   dla kolegów'

148

Odp: rozsiewacze wapna i nawozu

A ścieżki na ile masz?

E 516 na części
Telefon 695 076 269

149

Odp: rozsiewacze wapna i nawozu

z wapnem sypkim  marnie , ale z saletrą to ze 6m.

Leszek   dla kolegów'

150 Ostatnio edytowany przez Krzysiek (2017-02-13 22:45:59)

Odp: rozsiewacze wapna i nawozu

Nie ma śmiechu.... taki też trzeba mieć.
Dziadek mi dziś opowiadał jak to w latach 60 w pegierze sypali "azotniak" ręcznie.  6 Chłopa przyczepa traktor i płachty zamiast siewek.....
Azotniak to taki czarny pylisty nawóz.

https://pl.wikipedia.org/wiki/Cyjanamid_wapnia

151

Odp: rozsiewacze wapna i nawozu

dawno dawno temu i mi się zdarzało  siać ręcznie ,nawozy   ale to się nie wróci ,

Leszek   dla kolegów'

152

Odp: rozsiewacze wapna i nawozu

Znam kolesia co jeszcze z 5 lat temu czymś takim siał 10ha owsa. Ja takiego używam jak gdzieś nie mogę dojechać opryskiwaczem z RSM.

Fortschritt b201/5 Fortschritt E512 Fortschritt B-605
Nigdy nie jest tak źle, żeby nie mogło być gorzej smile

153

Odp: rozsiewacze wapna i nawozu

Czy który z kolegów użytkuje rozsiewacz Waprol ,amazonka rozleciała się ,a rocznie wysiewam ok 20 ton granulatu i do c-360 coś potrzeba zawiesić.

154

Odp: rozsiewacze wapna i nawozu

ja bym chyba szukał kolejnej amazonki

mdw

155

Odp: rozsiewacze wapna i nawozu

Panowie używa Ktoś na Forum rozsiewaczy lely? Dokładnie chodzi mi o Lely centerliner jest taki z wagą i sterownikiem. Warto się pchać w coś takiego? I najważniejsze, czy da radę taki rzucić na te 24m?

156

Odp: rozsiewacze wapna i nawozu

Co powiecie a temat rozsiewaczy z napędem hydraulicznym? Mam do wapna i sobie chwalę, ale tutaj nie ma błędu bo nie szkoda wysiać mniej czy wiecej.  Mieszadło hydrauliczne, i napęd talerzy na hydraulice z regulacją prędkości lub możliwość wyłączenia. Warto sięw to pchać. DOkładnie chodzi o kuhn precis

157

Odp: rozsiewacze wapna i nawozu

Grzesiu mój poprzedni rozsiewacz miał napęd hydrauliczny , sprawa super bo jadąc przy granicy  można zmniejszyć obroty  aby do sąsiada nie siać .

158

Odp: rozsiewacze wapna i nawozu

Właśnie coraz więcej klamotów z hydrauliką u mnie coraz mniej sterowanie mechanicznego i jak działa to człowiek zadowolony. Najgorsze te pierwsze uruchomienia, bo wtedy przeklinam wszystko i wszystkich a jak działa to do rany przyłóż wink Właśnie po taki może na wekendzie podjadę zobaczę bo człowiek ma mi zdjęcia dokładniejsze podesłać.
A propo hydrauliki wczoraj uruchomiłem w końcu hydraulikę w opryskiwaczu i zanim doszedłem co do czego, to mało szyby w ciągniku nie wybiłem... Trzeba było trochę polutować i teraz chodzi super. Wszystko trzeba zrozumieć i hydraulika nie straszna. W rozsiewaczy wapna dałem zawór co puszcza nadmiar oleju na powrót i też jest regulacja obrotów przez to.
Rozsiewacz od rolnika i wszystko chce uruchomić, nie robi z tym problemu.

159

Odp: rozsiewacze wapna i nawozu

Panowie posiada z was ktoś rozsiewacz MXL 1600 bo mam pytanie.

Fortschritt b201/5 Fortschritt E512 Fortschritt B-605
Nigdy nie jest tak źle, żeby nie mogło być gorzej smile

160

Odp: rozsiewacze wapna i nawozu

mój dobry kolega ma mxl, a co chcesz wiedzieć?

mdw