Temat: Ekologiczna uprawa warzyw

Więc tak zastanawiam się nad rozwinięciem jakieś dodatkowej produkcji (obecnie mam bydło mleczne) i tak mi przyszło na myśl żeby zająć się produkcją ekologicznych warzyw na areale około 6 hektarów (tyle mam dobrej klasy ziemi). Myślałem nad cebulą marchewką i może burak ćwikłowy... co o tym myślicie ? może jakieś jeszcze macie propozycje ? czekam na odpowiedzi.

2

Odp: Ekologiczna uprawa warzyw

Ale najpierw trochę czasu musi minąć żeby uzyskać certyfikat ekologiczny,dokładnie to 3 lata. A jak nie masz papieru to mało kto Ci uwierzy że to ekologiczne

E 516 na części
Telefon 695 076 269

3

Odp: Ekologiczna uprawa warzyw

wiem o tym że trzeba na to czekać...

4

Odp: Ekologiczna uprawa warzyw

Warzywa i ekologia to chyba nieporozumienie. robale ci zjedzą albo trawa zarośnie, nie wspominajac ze bez nawozów nic nie urosnie

Rolnik z powołania:-)

5 Ostatnio edytowany przez Sebastian (2013-05-27 17:13:57)

Odp: Ekologiczna uprawa warzyw

Ja bym zaczął od małego areału aby zobaczyć co to będzie . Ja  dałem kurzaka na swoje poletko i jest efekt tak że da radę bez nawozów sztucznych ale niestety trzeba pielić ale od czego jest mamusia ?  big_smile  ... . Na samą myśl żeby 6 ha dziabać to mnie skręca .

" Czasem trzeba zrobić krok w tył  by móc zrobić dwa do przodu . "

6

Odp: Ekologiczna uprawa warzyw

Ja myslałem o marchwi nie w ekologi ale chyba zwatpie koszty duze i duze ryzyko w tym roku kiepsko schodzi w zeszłym tez. wystarczy ze po siewie przyjdzie ulewa i juz nie chce marchew wschodzic a kost nasion duzy

Rolnik z powołania:-)

7

Odp: Ekologiczna uprawa warzyw

a ja jednak zaryzykuje na początek kawałek pół hektara który mam koło domu... obornika mam dużo to nawiozę i zobaczymy co to będzie...

8

Odp: Ekologiczna uprawa warzyw

marchew uprawia sie w drugim roku po oborniku

Rolnik z powołania:-)

9

Odp: Ekologiczna uprawa warzyw

Panowie ale jest lista jakie można stosować nawozy sztuczne i opryski. Niektórzy konwencjonalnie stosują mniej niż niektórzy co siedzą w ekologii. Tak że pod tym względem nie jest tak źle. Wiadomo te środki mają wyższą cenę co konwencjonalne ale coś za coś. I teraz najważniejsze: ZBYT! Ostatnio jestem dość na bieżąco z tym bo mój dobry znajomy w tym siedzi i lata z towarem do Poznania do plazy

E 516 na części
Telefon 695 076 269

10

Odp: Ekologiczna uprawa warzyw

Krzychu jak bede widział mojego kumpla to z nim pogadam. On ma ekologie marchewka truskawka i takie tam.
JA puki co mam w tym roku nie ekologiczny czosnek na 10 arach. NA razie sobie jakos radzę no i uczę. Już się nauczyłem że czy chwast są jesienią czy ich nie ma trzeba pryskać.
Nie wiem jeszcze co mnie czeka przy zbiorach i po nich....  ale jak wszystko pójdzie sprawnie to 2/3 zbioru idzie na sadzenie jesienią a najgorszy syf na sprzedaż bo mam klienta na to po 5 zł za kg. Z tym ze musze mu to dostarczyć zaraz po zbiorach. Najbardziej boli to że terminy zbioru nie pozwalają przez lipiec i sierpień złapać oddechu, a jak jeszcze coś nie wypali.....  porzeczki czosnek zniwa....

11

Odp: Ekologiczna uprawa warzyw

Już kiedyś pisalem  że polacy  nie mają kasy na normalną zywnośc  a co dopiero na ekologiczną  ten temat to pieśn  przyszlości ?

12

Odp: Ekologiczna uprawa warzyw

No sprzedaż tylko w dużych miastach. Znajomy w Pile nic nie sprzedaje, tylko w Poznaniu

E 516 na części
Telefon 695 076 269

13

Odp: Ekologiczna uprawa warzyw

warto poczytać ten temat http://e-warzywnictwo.pl/index.php/korz … 11398.html

14

Odp: Ekologiczna uprawa warzyw

a  swistak siedzi i zawija w te sreberka....

15

Odp: Ekologiczna uprawa warzyw

Jeśli szukacie informacji na temat uprawy warzyw to polecam e-warzywnictwo.pl

16

Odp: Ekologiczna uprawa warzyw

od kogo miałem czosnek ostatnio? zamówiłbym parę kilo.
Matula była oczarowana.

Ten Adolf Hitler to dziwny człowiek. Nigdy nie zostanie kanclerzem, najwyżej ministrem poczty, a i to bardzo wątpliwe! To tylko zarozumiały Czech, który wynurzył się z rynsztoka. Że ludzie się go boją, oto czego nie mogę pojąć! Najdalej za rok zostanie zapomniany, a o jego partii, młodych łobuzów nikt nawet nie będzie mówił.”
[Paul von Hindenburg w rozmowie z gen. Schleicherem i bp. Münsteru, 24-02-1931]

17

Odp: Ekologiczna uprawa warzyw

Pewnie od araszki wink

18

Odp: Ekologiczna uprawa warzyw

Ja mam ale chyba Ci nie sprzedawałem... chyba

19

Odp: Ekologiczna uprawa warzyw

jak słałeś do PiotraK to do mnie też słałeś.

Ten Adolf Hitler to dziwny człowiek. Nigdy nie zostanie kanclerzem, najwyżej ministrem poczty, a i to bardzo wątpliwe! To tylko zarozumiały Czech, który wynurzył się z rynsztoka. Że ludzie się go boją, oto czego nie mogę pojąć! Najdalej za rok zostanie zapomniany, a o jego partii, młodych łobuzów nikt nawet nie będzie mówił.”
[Paul von Hindenburg w rozmowie z gen. Schleicherem i bp. Münsteru, 24-02-1931]

20

Odp: Ekologiczna uprawa warzyw

Ale to rok temu...