1

Temat: Zwrotnice w 303 D 4x4

Czy ktoś wymontowywał  górne sworznie w zwrotnicach?
Jak je powyciągać ? Podgrzewać palnikiem ?

2

Odp: Zwrotnice w 303 D 4x4

coś nie dobrego zaczyna sie dziać w prawym tylnym kole w forszajku  a mianowicie jak sie jedzie po polnej drodze i bujnie do na prawo to słychać taki metaliczny stuk dodam ze koła dokręcone ale jak poruszam kołem to ma taki dość duży luz co to może być

3 Ostatnio edytowany przez pepe75 (2008-11-04 23:48:19)

Odp: Zwrotnice w 303 D 4x4

z tego co pamietam jak rozbierałem w zwolnicy jest uklad satelitarny wiec może tam może łożyska może sie sruba odkręciła w srodku jak nic trzeba rozbierać bo jak już chrupnie to tylko kupować inną zwolnicę troche roboty jest ale idzie przeżyć .Jest jeszcze jedna możliwość ze dzwięk przenosi się z mechanizmu różnicowego a to już gorsza sprawa.Zwolnice w dobrym stanie można wyhaczyć za 500 zł jakby co<aaa na początek sprawdz czy przy kole te 3 srubki co sa na srodku od  zewnątrz sa dobrze przykrecone

4

Odp: Zwrotnice w 303 D 4x4

jak co to wiem gdzie można kupić w dobrych pieniądzach przedninapęd od ify

5

Odp: Zwrotnice w 303 D 4x4

zwolnice to mam i to 4 sztuki i dobre mam na części cały ciągnik wiec trzeba robić ale widzę ze ta była robiona bo trochę inna jest

6

Odp: Zwrotnice w 303 D 4x4

dziś rozebrałem prawa zwolnice i dostałem sie do sierotka zwolnicy a tam są trzy koła zębate które chodzą poi wieńcu i te koła maja straszny luz na boki a jedno to wogule złom na boki i do góry widać ze to to jest zepsute mam już przygotowana druga zwolnice , a mam pytanie czy tam te koła zębate powinny mięć taki luz

7

Odp: Zwrotnice w 303 D 4x4

Raczej nie.

8

Odp: Zwrotnice w 303 D 4x4

no to już jest druga tylko trzeba o ringi kupić i ja dźwignąć do lekkich nie należy

9

Odp: Zwrotnice w 303 D 4x4

luzów nie może być wszystko jest ładnie spasowane,wymień wszystkie uszczelniacze i nalej porządnego oleju i bedzie wporzo

10

Odp: Zwrotnice w 303 D 4x4

No porzadny olej to podstawa;D
Mi w poprzednim traktorze wlali jakis silnikowy do wspomy i buu musiałem wmieniac;D

Fortschritt ZT-303-D------------A w przyszłości Fortschritt ZT-323-A

Sprzedam lampy zespolone diodowe, diody LED.
Bliższe informacje i zdjęcia na tej stronie:http://www.was.eu/index.php3?action=wyroby&kategoria=diodowe&strona=1&sort=&lang=PL

11

Odp: Zwrotnice w 303 D 4x4

Czy ktoś wymieniał przeguby krzyżakowe przy przednich kołach??

12

Odp: Zwrotnice w 303 D 4x4

A jeśli tak to co??

13

Odp: Zwrotnice w 303 D 4x4

To bym potrzebował paru informacji bo właśnie wziąłem się za naprawę i nie mogę rozebrać krzyżaków.

14

Odp: Zwrotnice w 303 D 4x4

http://fortschritt.p2a.pl/viewtopic.php?id=787 tutaj coś było.

15 Ostatnio edytowany przez tomek1974 (2009-03-13 22:41:10)

Odp: Zwrotnice w 303 D 4x4

Wymienić krzyżaki to nie jest prosta sprawa a może prosta ale pracochłonna a trzeba to zrobić tak.Odkręcić koło,wybić końcówkę drążka.Teraz odkręcić zwolnice w zwolnicy wyciągnąć zawleczkę i odkręcić śrubę.Pużniej wyciągnąć sworznie,dolny wyciąga się za pomocą śrub z drobnym gwintem ja dorobiłem ze szpilek tylnego koła od 330 górny trzeba mieć jakiś ściągacz tylko odkręć cały błotnik z ramionami.Jak wyciągniesz sworznie to wyciągnij zwolnice od razu wybij tryb łożysko i wymień symeringi i też na dolnym sworzniu.Jak już wyciągniesz zwolnice to krzyżaki powinny wyjść z obudowy koła przy okazji zobacz łożyska w środku są dwa takie cienkie i bardzo drogie.Złożyć to do kupy to nie radzę samemu chyba że masz jakiś wieszak tura cyklopa bo zwolnica trochę waży.A teraz życzę miłej zabawy.

16

Odp: Zwrotnice w 303 D 4x4

Ja mam te krzyżaki rozwalone, po obu stronach. A zwolnicy to nie musze rozkręcać tylko jakoś wybić te miseczki. TYLKO JAK????
http://www.fotoload.pl/index.php?id=186 … 406b66e773

17

Odp: Zwrotnice w 303 D 4x4

Jeśli taki masz pomysł na remont przegubów i masz nowe miseczki, krzyżaki i łożyska igiełkowe, które zapewne są w środku, to na każdej miseczce masz kalamitkę. Wykręć ją dobierz śrubę i spróbuj wkręcając wypchnąć miseczkę, choć ta miseczka bardziej szklankę przypomina wink Nie zapomnij wyciągnąć najpierw segera, który blokuje miseczkę/szklaneczkę przed samoistnym wypadnięciem i sprawdź czy nie jest gdzieś przyklepany otwór, bo będzie blokować się przy wysuwaniu ta miseczka.

18

Odp: Zwrotnice w 303 D 4x4

Jeśli to ci się uda to pełen szacunek.

19

Odp: Zwrotnice w 303 D 4x4

Sporty ekstremalne ?

20

Odp: Zwrotnice w 303 D 4x4

Panowie ma takie pytanie jak jest zabezpieczony krzyżak, bo mi w mojej 303 wysuwa się 1 cm na zewnątrz a nie chciałbym rozwalić całej zwolnicy może ma ktoś jakiś dokładny schemat przedniej zwolnicy.