21 Ostatnio edytowany przez Dario (2010-07-12 11:32:51)

Odp: Zwrotnice w 303 D 4x4

Zabezpieczenie to pierścień segera o który opiera się podkładka, to ma puścić w konkretnej sytuacji i widać puściło, czyli zabezpieczenie działa. Bez rozkręcenia zwolnicy nie da się tego naprawić.

http://www.fotoload.pl/123aa27/e9096952d08ae5bc24b9fe796ffa28ab19938_min.jpghttp://www.fotoload.pl/123aa37/33087420d6e304e065f6f683d3b23a9e14011_min.jpg

116 i 118 na obrazku

22

Odp: Zwrotnice w 303 D 4x4

Czyli muszę odkręcić całą zwrotnice od mostu a co z nakrętkom chyba nakrętka 119 jakie ona ma zadanie bo jeszcze tego nie rozbierałem i chce dowiedzieć się jak najwięcej bo będę sam to rozbierał a nie chce  czegoś jeszcze popsuć.
Dzięki za schemat

23

Odp: Zwrotnice w 303 D 4x4

Nakrętka 119 trzyma podkładkę, która opiera się o seger. Najczęściej jak ośka przegubu po stronie piasty koła się zacina (ma tam wałek przegubu pływać) to przy skręcie przegub próbuje wyjść i podkładka wyrzuca seger.
Zwolnicę musisz odkręcić inaczej się nie da, no chyba że kupisz drugi ciągnik big_smile

24

Odp: Zwrotnice w 303 D 4x4

No to dziś zrobiłem tom zwrotnice i jak mówiłeś Dario popękał pierścień segiera no i podkładka też była do wymiany dzięki za schemat i informacje.

25

Odp: Zwrotnice w 303 D 4x4

Skutek naprawiłeś, a przyczynę ?
Pierścienia nie zrywa z okazji święta państwowego czy kościelnego.

26

Odp: Zwrotnice w 303 D 4x4

Poprzedni właściciel zgubił dekielek z przedniego koła i frezy suwały się na sucho wiec przypuszczam  że to był powód zerwania teraz to na smarowałem i dorobiłem dekielek nic więcej tam popsutego nie widziałem wic przypuszcza że będzie dobrze chyba ze ktoś wcześniej jeszcze gdzieś namieszał a ja tego jeszcze nie zauważyłem.

27 Ostatnio edytowany przez PiotrK (2010-07-24 01:49:53)

Odp: Zwrotnice w 303 D 4x4

To się często zdarza. W ten dekielek dobrze jest jeszcze wkręcić kalamitkę i od czasu do czasu dobrze tam towotu wcisnąć.

www.ifa-serwis.pl - warsztat, szlifiernia, pompy wtryskowe, wtryskiwacze i mycie w myjkach ultradźwiękowych.
www.rajstop.pl
- Raj dla stóp smile Najtańszy i najlepszy sklep w sieci - hurt i detal

Zamiast PW proszę napisać maila - szybciej dochodzi i jest pewniejszy.   http://www.otofotki.pl/obrazki/wqdz690429546a.GIF Piszę poprawnie po polsku.

28

Odp: Zwrotnice w 303 D 4x4

Dario napisał/a:

Skutek naprawiłeś, a przyczynę ?
Pierścienia nie zrywa z okazji święta państwowego czy kościelnego.

komuch! 22 lipca nie odpuścisz co? wink

możecie wskazać mi ten dekielek na rysunku nie kumam gdzie on jest.

Ten Adolf Hitler to dziwny człowiek. Nigdy nie zostanie kanclerzem, najwyżej ministrem poczty, a i to bardzo wątpliwe! To tylko zarozumiały Czech, który wynurzył się z rynsztoka. Że ludzie się go boją, oto czego nie mogę pojąć! Najdalej za rok zostanie zapomniany, a o jego partii, młodych łobuzów nikt nawet nie będzie mówił.”
[Paul von Hindenburg w rozmowie z gen. Schleicherem i bp. Münsteru, 24-02-1931]

29

Odp: Zwrotnice w 303 D 4x4

Dekielek jest na zewnątrz w piaście koła, jak patrzysz na przednie koło to jest on na samym środku smile tylko na trzeźwo musisz patrzeć wink