Temat: Problem z hydrauliką w E524

Witam.

Problem wygląda tak: jak kombajn jest zimny (np. stoi całą noc), to hydraulika działa poprawnie, natomiast jak popracuje przez jakiś czas (1 - 2 godziny) i się zagrzeje, to hydraulika przestaje działać.

Co może być przyczyną? Spotkał się ktoś z takim problemem? Czy problem jest po stronie układu hydraulicznego czy może coś z elektroniką?

Z góry dzięki za wszystkie podpowiedzi.

2

Odp: Problem z hydrauliką w E524

chyba pompa sie konczy

3

Odp: Problem z hydrauliką w E524

a który dokładnie układ ci pada?

4

Odp: Problem z hydrauliką w E524

Raczej juz ma koniec

5

Odp: Problem z hydrauliką w E524

panowie ja mam taki problem ciekł mi orbitrol i dalem do regeneracji i założyłem i koła jak krece kierownica to tylko sie obracaja w jedną strone a jak krece w druga to nie przełożyłem bieguny na siłowniku i to samo co tylko koła odwrotnie
co to moze być nawet założyłem noey orbitrol i to samo

6

Odp: Problem z hydrauliką w E524

Skoro orbitrol jest nowy to zakładam że jest sprawny i jeśli po zmianie przewodów siłownika   ( zamienione przy samym siłowniku?) koła skręcają w drugą stronę to znaczy że siłownik jest sprawny . Moim zdaniem to jest wina zatoru gdzieś w przewodach między orbitrolem a siłownikiem . Ps. orbitrol jest prawidłowo podłączony i olej jest w odpowiedniej ilości ?

7

Odp: Problem z hydrauliką w E524

wicher napisał/a:

a który dokładnie układ ci pada?

Sterowanie hederem i motowidłami, wariator jazdy, rozkładanie rury od wysypu, czyli chyba wszystko co jest sterowane hydraulicznie. Wspomaganie kierownicy też nieco słabiej działa, ale to jest zasilane z osobnej pompy hydraulicznej.

8 Ostatnio edytowany przez przemo (2013-07-28 11:11:39)

Odp: Problem z hydrauliką w E524

A nie masz przypadkiem za mało oleju? Miałem kiedyś podobną sytuacje, to co ciągnie mała pompa to ledwo chodziło a czasami wcale a to co duża czyli podnoszenie hederu i skręt działał dobrze.

9

Odp: Problem z hydrauliką w E524

Oleju jest dość, dziś nawet wymieniliśmy cały olej w hydraulice, ale nic to nie pomogło. Chyba trzeba kupić nową pompę...

10

Odp: Problem z hydrauliką w E524

a jak wyglądają filtry które są w zbiorniku? poza tym miałem przypadek nieszczelności między zbiornikiem a pompom to znaczy pompa łypała powietrze na samym łączeniu które jest wkręcane w korpus pompy...

11

Odp: Problem z hydrauliką w E524

Filtr wygląda dobrze.
Nieszczelności też raczej żadnych nie ma.
Czy mętnienie oleju hydraulicznego ("mleczny" kolor) może być spowodowane niesprawną pompą?

12

Odp: Problem z hydrauliką w E524

Tak do tego może oleje się pomieszały.

13

Odp: Problem z hydrauliką w E524

olej koloru mlecznego to chyba emulsja czyli olej z wodą albo z powietrzem no mogę się mylić...

14

Odp: Problem z hydrauliką w E524

zostaw olej do rana jesli wróci do pierwotnego koloru i po wymieszaniu nie zrobi sie mleczny to masz powietrze w oleju .. czyli nieszczelnosc układu

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

15

Odp: Problem z hydrauliką w E524

przystawka orbitrola była w firmie wokon zle złożona nie polecam ich bo spierniczyli robote kosztowało mnie to kilka dni i najchetniej poszedł bym z nimi do sądu

16

Odp: Problem z hydrauliką w E524

z ta kierownicą własnie tak myślałem że walnięty  był orbitrol ...  kiedys z ciekawosci rozkeiłem jeden  uszczelniłem i poskładałem ... pomieszałem w środku i własnie w jedną skręcał a w druga już nie

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

17

Odp: Problem z hydrauliką w E524

Nowa pompa założona. Dziś było kilka godzin bezproblemowego koszenia.
Tylko nie wiem czy to zasługa nowej pompy, czy temperatury powietrza która była o 10 st. niższa niż w poprzednich dniach...

18

Odp: Problem z hydrauliką w E524

robiłeś oględziny pompy,czy jest wytarta pęknięta albo co?

19

Odp: Problem z hydrauliką w E524

Z tego co się dowiedziałem to najczęstszą przyczyną niepoprawnej pracy pompy zębatej jest wytarcie powierzchni pomiędzy kołami zębatymi i obudową. Wtedy olej przecieka pomiędzy kołami i obudową i jest za niskie ciśnienie na wyjściu. I taki jest chyba problem z naszą pompą, bo nie zauważyłem żeby były jakieś inne defekty (żadnych pęknięć, uszkodzonych zębów itp).
Po sezonie, jak będzie więcej czasu, to chyba oddamy pompę do regeneracji.

20

Odp: Problem z hydrauliką w E524

nowa pompa droga była??