21

Odp: Wytrząsacze

Właśnie przez ten otwór je czyściłem, ale dekielek przepuszcza moją łapę tylko z 0,5 metra, a dalej to wymyślałem przedziwne haczyki , bo dolne dekielki są zakręcane na śrubki szóstki. W jednym klawiszu urwały się od razu i część tego czasu poszło na odwierty, gwintowanie i przykręcanie. Zdesperowany w drugim klawiszu nawet nie próbowałem ich odkręcać tylko mozolnie wydzierałem kawałek po kawałku (to był mój pierwszy sezon z E 512). Teraz wiem po co panowie z Neustadt oraz Bischofswerda/Singwitz zainstalowali te paski w wytrząsaczach...

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

22

Odp: Wytrząsacze

witam KOLEGOW skonczylo mi sie lozysko na odrzutniku od strony duzego kola jaki macie sposob na wybicie klina moze ktos wymyslil sciagacz

23

Odp: Wytrząsacze

koło musisz wbic w strone kombajnu w ten sposób uwolnisz wpusta (klina)

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

24

Odp: Wytrząsacze

WOJTAS to wiem tylko kola nie da sie ruszyc kiedys spawalem srube 16 do klina i na chama wykrecalem mysle ze ktos ma jeszcze inny sposob

25 Ostatnio edytowany przez wojtas (2010-01-03 14:19:41)

Odp: Wytrząsacze

ja forszaja nie mam  to ci nie podpowiem innego pomysłu  ale wiem bo kiedyś tak robiłem  jak pomagalismy zwaśnionemu sąsiadowi przy forszaju tez mu te łożysko zdechło  i nie szło inaczej
trza było prac w te koło by się ruszyło nawet minimalnie w strone kombajnu jesli nie chce się ruszyc jeszcze może cie uratowac palnik   nagrzac i zostawic do wystygnięcia  może uda sie wypalic zalegająca rdze na tym kole i wtedy bardzo prawdopodobne że pujdzie  jesli i to nie pomoże musisz poteźny ściągacz załatwic  najlepiej hydrauliczny

Gadałem nawet kiedyś z Wiesiem z Postolic sam mówił że to są jedyne wyjścia z tej sytuacji  wiec zapasaj rękawy  bo  innego wyjścia nie będzie

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

26

Odp: Wytrząsacze

Można probować wybijakiem do klinów. Robisz go z grubej twardej stali wycinając trójkąt tak żeby klina wybijać klinem ale i tak zacząłbym od palnika. Do czerwoności ustrojstwo i niecz sobie ostygnie, a w tym czasie parę razy w koło młotem jak pisał Wojtas bo chodzi żeby go tylko odrobine ruszyć. Ono tam ma sporo miejsca tak, że spoko. Żeby opóźnić najdalej jak tylko się da taką naprawę co sezon zdejmuję te wszystkie dokielki od łożysk 6309 2RS i smaruję je towotem.

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

27

Odp: Wytrząsacze

witam dawno nic nie pisałem bo wystarczało że czytałem ale teraz to muszę zapytać, macie jakiś sposób na wyciągnięcie jednego wytrząsacza bo wydaje mi się że bede musiał odkręcić tył kombajnu (zwany babok), a wolałbym tego uniknąć bo to dużo roboty

28

Odp: Wytrząsacze

bez odkręcenia zadku to się nie obędzie ja tak robiłem

29

Odp: Wytrząsacze

dzięki, tak myślałem że mnie to nie ominie

30

Odp: Wytrząsacze

Panowie jak zamontować wytrząsacze? Wyjołem je wszystkie i teraz jest problem z zamontowaniem tzn. Jak założe jeden wytrząsacz to nie mogę płynnie przekręcić walkiem. Czy muszę wszystkie 4 zamontowac?

31

Odp: Wytrząsacze

przynajmniej 3

32

Odp: Wytrząsacze

Dzięki jutro dam znać czy udało się złożyć:-).

33

Odp: Wytrząsacze

A będą pasowały wytrząsacze od 512 do 514 bo w 514 przy mocarni są troszkę wygięte w dół a od 512 są proste i zawadzają o te druty od klepiska. I w 512 są mocowania troszkę niżej. Czy one muszą być przykręcone na tej samej wysokości?

34

Odp: Wytrząsacze

Jeśli dobrz kojażę to dwa środkowe są na równi i po bokach też .Jak środkowe idą do góry to dwa skrajne na dól tak mi się coś wydaję może się mylę .Nie jestem pewien na 100%

TEN NIE POPEŁNIA BŁĘDÓW KTO NIC NIE ROBI big_smile

35 Ostatnio edytowany przez mateusz779 (2013-06-19 22:26:12)

Odp: Wytrząsacze

Panowie podpinam się do tematu. Na jednym wytrząsaczu jest luz. Nie wiem czy to łożysko, czy te ślizgi. Jeżeli to łożysko to jak zdemontować ten wał korbowy, trzeba ściągać skrzynkę aku i zbiornik paliwa, czy da się jakoś inaczej do tego dobrać. Chodzi oczywiście o tylni wałek. Mam cichą nadzieję, że to tylko ślizgi.
Przepraszam, zapomniałem dopisać że jest to w e514.

36

Odp: Wytrząsacze

Spokojnie.
Po pierwsze jaki to kombajn?

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

37

Odp: Wytrząsacze

Panowie pytanie z mojej strony, a w zasadzie prośba. Poczytałem trochę postów i okazuję się, że w wytrząsaczach powinny znajdować się jakieś paski, które zapobiegają zapychaniu się wytrząsacza ośćmi np z jęczmienia. Gdyby ktoś mógł podrzucić fotkę jak to wygląda byłbym wdzięczny. U mnie tego nie ma i nie mogę sobie wyobrazić jak to ma wyglądać. W zeszłym roku kosiłem jęczmień na koniec, a później jak miałem wyczyścić te wytrząsacze to mnie .......
:stu:

38 Ostatnio edytowany przez ojanusz (2013-06-27 13:40:27)

Odp: Wytrząsacze

To jest zwykły pasek klinowy przecięty i z jednej strony(na końcu)przykręcony do wytrząsacza.Ja jak kupiłem to to miałem i zdemontowałem z powodu hałasu.A ość to co jakiś czas powietrze i czysto.

Nie ma że się nie da, jak się nie chce to się nie da...;)

smile E-516 na części. smile

39

Odp: Wytrząsacze

Ale czy działało to dobrze? Ja w bizonie mam ten problem, że zapychają mi się ości  na wytrząsaczach. Z tym, że ja nie mam tych grzebieni na górze wytrząsaczy przykręconych na środku. W 512 to est i nigdy się nie zapchało.

40

Odp: Wytrząsacze

Ja nie miałem w jednym klawiszu paska to był zapchany ośćmi a reszta czysta więc chyba wszystko jasne. Jedynie w kukurydzy nie jest to do końca wystarczające rozwiązanie tyle tylko że u mnie były ekstremalne warunki

E 516 na części
Telefon 695 076 269