Temat: Nowa Instalacja Elektryczna

Witam mam pytanie ile potrzeba przewodów i jakich do zrobienia całej kompletnej instalacji w 303 ? Moja jest częściowo popalona, zjedzona przez szczury i powyrywana

2

Odp: Nowa Instalacja Elektryczna

Ja mam nową od c 360 i mam wszystko połączone

3

Odp: Nowa Instalacja Elektryczna

Ja też mam zamiar zrobić cała instalacje ale po swojemu. Cała instalacja na 24 V. Co o tym sądzicie ?

4

Odp: Nowa Instalacja Elektryczna

Grzrzesiek napisał/a:

Ja też mam zamiar zrobić cała instalacje ale po swojemu. Cała instalacja na 24 V. Co o tym sądzicie ?

Ja mam w F 303 polegało to jedynie na zamianie alternatora, wyeliminowaniu automatu 12/24 i wymianie żarówek, tylko przyczepy nie podepnę.

5

Odp: Nowa Instalacja Elektryczna

Androl , trzeba  by  było  przekażniki  pozakładać albo żarówki zmienić  na takie co  i 24 V wyrzymają ,  djodowe czy podobne w przyczepie   .

" Czasem trzeba zrobić krok w tył  by móc zrobić dwa do przodu . "

6

Odp: Nowa Instalacja Elektryczna

Myślę o założeniu przetwornicy tylko na wyjście pod przyczepę. Znów mój raz na rok no może dwa jeździ z przyczepą to nawet wymiana żarówek to nie straszna rzecz.

7

Odp: Nowa Instalacja Elektryczna

Wtedy najtańsza opcja to przed gniazdem przyczepy założyć 4 przekaźniki i wszystko hula bez przekładania żarówek.

8

Odp: Nowa Instalacja Elektryczna

Tak się nie znam zbytnio na instalacjach elektrycznych ale czytając o czym tu Piszecie w związku z tymi przekaźnikami to jak bym chciał mieć w kombajnie w kabinie gniazdo elektryczne 12V to wystarczyło by tylko założyć przed nim takowy przekaźnik? I nie musiał bym ciągnąć osobnego kabla od jednego akumulatora? Dobrze ja rozumuje?

E 516 na części
Telefon 695 076 269

9 Ostatnio edytowany przez Krzysiek (2014-01-03 22:02:30)

Odp: Nowa Instalacja Elektryczna

Nie lepiej po prostu robiac nową instalację pozycje, kierunki i stop zrobić na 12v.
24 fajna rzecz dla rozrusznika, na halogeny, długie, krótkie, bo im wyższe napięcie tym większa sprawność instalacji. Jak jesteś miłośnikiem słuchania ojca rydzyka to 12V sie przyda też pod radio.
Podpinasz się pod jeden akumulator do plusa i już, masa z masy ciagnika, raptem dochodzi ci może 1 kabel podpinasz go do 3 bezpieczników. Nie wiem jaki jest włącznik świateł bo moze być tak ze się nie da tam rozdzielić pozycji i pozostałych  bo włącznik ma 1 zasilanie. Rozwiazanie to długie i krótkie na przekaźnikach. Cewka przekaźnika chodzi na 12V a przekazuje 24v,  każdy przekaźnik z  instalacji 12V da radę bo problemem są Ampery a nie volty.
Dobrze mieć 2 wyłączniki główne tj. dołożyć jakiś mały na 12V
Dobrze myslę?
Mam wszystko na 24V tylko radio chodzi na 12V ale przyczepę ciągam tylko po polach wiec jakoś mnie nie ciśnie by to poprzekładać
Najważniejsze to mieć najbardziej prądożerne elementy na 24V

Lechu źle chyba myslisz

10

Odp: Nowa Instalacja Elektryczna

Całkiem możliwe że źle myślę bo nie jestem mocny w te klocki. To lepiej pociągnę dodatkowy kabel od jednego aku tak jak miałem w 516. Dobra już więcej nie pisze tu w dziale o traktorach tyle że akurat było o miane napięcia

E 516 na części
Telefon 695 076 269

11

Odp: Nowa Instalacja Elektryczna

W moim 323 jest to tak rozwiązane są cztery przekaźniki dodatkowe do oświetlenia przyczepy mają one cewki na 24V i są podłączone pod poszczególne obwody
(światła pozycyjne,kierunkowskazy i stop),  na styki mocy doprowadzony jest przewód 12V z pierwszego akumulatora i rozprowadzony na wszystkie cztery przekaźniki,z wyjść mocy przekaźników poprzez bezpieczniki jest podłączone gniazdo przyczepy.

12

Odp: Nowa Instalacja Elektryczna

U mnie cała instalacja na 12V ten chebel 12/24 robi teraz za wyłacznik masy, a rozrusznik to nie wiem od czego jest ale kreci ok

Rolnik z powołania:-)

13

Odp: Nowa Instalacja Elektryczna

Z gniazdem przyczepy powinno być właśnie tak jak pisze grzes67.

14

Odp: Nowa Instalacja Elektryczna

Krzysiek napisał/a:

Nie lepiej po prostu robiac nową instalację pozycje, kierunki i stop zrobić na 12v.
24 fajna rzecz dla rozrusznika, na halogeny, długie, krótkie, bo im wyższe napięcie tym większa sprawność instalacji. Jak jesteś miłośnikiem słuchania ojca rydzyka to 12V sie przyda też pod radio.
Podpinasz się pod jeden akumulator do plusa i już, masa z masy ciagnika, raptem dochodzi ci może 1 kabel podpinasz go do 3 bezpieczników. Nie wiem jaki jest włącznik świateł bo moze być tak ze się nie da tam rozdzielić pozycji i pozostałych  bo włącznik ma 1 zasilanie. Rozwiazanie to długie i krótkie na przekaźnikach. Cewka przekaźnika chodzi na 12V a przekazuje 24v,  każdy przekaźnik z  instalacji 12V da radę bo problemem są Ampery a nie volty.
Dobrze mieć 2 wyłączniki główne tj. dołożyć jakiś mały na 12V
Dobrze myslę?
Mam wszystko na 24V tylko radio chodzi na 12V ale przyczepę ciągam tylko po polach wiec jakoś mnie nie ciśnie by to poprzekładać
Najważniejsze to mieć najbardziej prądożerne elementy na 24V

Lechu źle chyba myslisz

A jak podłączyć kable do akumulatotów aby mieć 24V i 12V ?

15

Odp: Nowa Instalacja Elektryczna

Łączysz je szeregowo - na mase +- + na hebel
I od lewego ciągniesz z + klemy osobny kabelek na nim +12v masa z ciagnika

16

Odp: Nowa Instalacja Elektryczna

witam panowie po bardzo długiej nieobecniści . zna ktos magika jakiegos który by mi ogarnoł instalacje w 323?

17

Odp: Nowa Instalacja Elektryczna

ja robię instalacje ale to daleko zeby jechać

Nie ma to jak FORTSCHRITT

18

Odp: Nowa Instalacja Elektryczna

potrzebuje  osoby która zrobi mi instalacje w 323 na cycuś , założy nową kompletną w t - 25 .podaj cene może sie dogadamy

19

Odp: Nowa Instalacja Elektryczna

teraz jest to nie realne jutro przyprowadzam john deera też na instalacje przyczepe na instalacje i to dopiero początek,roboty mam na ful i jeszcze usługowo na ciagniku chyba będe robił bo sezon jest a ludzi na ciagnik odpowiedzialnych nie ma wiec z czasem krucho. ceny nie podaje bo nie widzę w jakim to jest stanie ile bedzie roboty patrzę oceniam wyceniam nie podaję ceny w slepo ani nie mam ustalonych cen

Nie ma to jak FORTSCHRITT

20

Odp: Nowa Instalacja Elektryczna

Powiem Ci że raczej będzie Cię to sporo kosztowało. Robiłem teraz u siebie bo nie działał mi przód część czujników i zawory pneumatyczne i zajęło mi to 3 dni a robiłem już trudniejsze instalacje. Ale jak masz schemat z opisem i zwykły miernik którym sprawdzisz przejścia i czy masz napięcie to sam to zrobisz i będziesz wiedział co masz. Na schemacie masz też przekrój przewodu jaki powinien być zastosowany. Największy problem to pociągnąć przewody w tych miejscach co były oryginalnie.