1

Temat: bizon rekord 058 i silnik

zastanawiam się nad wymianą silnika w rekordzie i zastanawiam się nad zamontowaniem 6 ify z sieczkarni czekam na porady i sugestie kolegów

2

Odp: bizon rekord 058 i silnik

A co  ze starym się stało ?

" Czasem trzeba zrobić krok w tył  by móc zrobić dwa do przodu . "

3

Odp: bizon rekord 058 i silnik

A nie lepiej Leylanda tego 150km? Wymiary pewnie te same więc problemu z montażem nie powinno być a 6 Ifoska to wymiarami jak SW680 więc miejsca będzie mało

E 516 na części
Telefon 695 076 269

4

Odp: bizon rekord 058 i silnik

jacy napisał/a:

zastanawiam się nad wymianą silnika w rekordzie i zastanawiam się nad zamontowaniem 6 ify z sieczkarni czekam na porady i sugestie kolegów

Na szrocie autobusów możesz kupić w bardzo dobrym stanie leylanda 150km więc mocniejszego niż jest w rekordzie za 3-3,5 tyś zł przerzucasz tylko misę i pompę olejową ze smokami od starego. Ja kupiłem w Suradowie  koło Lipna, mają ich ful, za 3 tyś zł do forsza po ponad rocznej eksploatacji, ciśnienie OK. oleju nie bierze.
W ZO56 też mam taki przepracował już 10 sezonów, no ale ten to był prawie nówka.

5

Odp: bizon rekord 058 i silnik

stary ma brak ciśnienia czyli wydatek

ciebie androl prosiłbym o jakis nr tel

6

Odp: bizon rekord 058 i silnik

http://tablica.pl/oferta/silniki-sw-400 … 3kooH.html

tu masz ich ogłoszenia ale teraz ciężko o dobry silnik bo kiedyś można było wybrać sobie na placu a teraz sprawdzają które odpalają i je przed bramę i tylko z pośród nich można wybierać
mój stamtąd pochodzi to pięknie pracuje mało pali ropy ale oleju już nie tak mało

7

Odp: bizon rekord 058 i silnik

jacy napisał/a:

stary ma brak ciśnienia czyli wydatek

ciebie androl prosiłbym o jakis nr tel

wysłałem email

8

Odp: bizon rekord 058 i silnik

A jak się ma spalanie tego 150 konnego Leylanda względem silnika rekorda?

Nic dobrego się nie dzieje, świat zachodni z nas się śmieje. Gospodarka nam się wali, bieda rośnie Tusk się chwali. Naiwniakom cuda wciska, bo naiwni są ludziska. Postkomuna mu wtóruje, taki premier im pasuje. W Polsce obcym tworzą raj, bo to bardzo dziwny kraj. Polskę dawno rozprzedali, służbę zdrowia zrujnowali. I nauka także leży, nikt Tuskowi już nie wierzy. Hej Donaldzie gdzie te cuda? same kłamstwa i obłuda! Na kryzysie rząd nie traci, bo za wszystko naród płaci

9 Ostatnio edytowany przez jamir12 (2014-01-16 22:02:57)

Odp: bizon rekord 058 i silnik

Z tego co się orientuję to z samochodu silnik średnio się nadaje do kombajnu bo będzie się przegrzewał a przynajmniej Leyland robi takie numery z tym przegrzewaniem.

Tel.795-243-626
Trudno jest byc ***, ale ktoś to musi robic...
https://web.facebook.com/JanMir-1851091 … page_panel
http://www.janmir.com.pl

10

Odp: bizon rekord 058 i silnik

Przegrzewanie to nie problem są na to sposoby, pisaliśmy o tym w innym wątku, jak brałem do forsza to były też z wodną chłodnicą oleju. Problem w tym żeby znaleźć z wałem w nominale lub po 1 szlifie bo 3-4 szlif to w kombajnie nie pochodzi no i jak pisałem wyżej, przerzucić pompę olejową ze smokami i misą bo bez tego to najlepszy może ze 2 dni pochodzi.

11

Odp: bizon rekord 058 i silnik

ja bym zrobił na myśl forsza i wyrzuciłbym termostat

tzn nie mam jeszcze rekorda ale się przymierzam biorę pod uwagę też 524
niedawno sprzedałem 514 inie chcę do niego wracać
biorę też pod uwagę 512 ale nie wiem czy kupić tańszy  na sezon
czy droższy na dłużej

12

Odp: bizon rekord 058 i silnik

no niestety  nie chciałem kupić 514 ale ją właśnie kupiłem do remontu 4,2m z sieczkarnią za 10000 pln więc rekord nie aktualny

13

Odp: bizon rekord 058 i silnik

Mi 514 też się podoba, tylko gdyby jeszcze miała rurę wysypu na obrotnicy jak rekord.

14

Odp: bizon rekord 058 i silnik

ale lepiej jak  w bizonie 056

15

Odp: bizon rekord 058 i silnik

no wiadomka, tanio kupiłeś 514, opowiedz coś o niej.

Ten Adolf Hitler to dziwny człowiek. Nigdy nie zostanie kanclerzem, najwyżej ministrem poczty, a i to bardzo wątpliwe! To tylko zarozumiały Czech, który wynurzył się z rynsztoka. Że ludzie się go boją, oto czego nie mogę pojąć! Najdalej za rok zostanie zapomniany, a o jego partii, młodych łobuzów nikt nawet nie będzie mówił.”
[Paul von Hindenburg w rozmowie z gen. Schleicherem i bp. Münsteru, 24-02-1931]

16

Odp: bizon rekord 058 i silnik

była w necie pół dnia  rano pobudka o 3;00 i wyjazd heder 4,2 w ładnym stanie r 1986 bez ako, z sieczkarnią ładne laczki prędkościomierz czujnik strat ziarna w komplecie
do wymiany podajniki kłosowy i zbożowy  wanna podajników silnik sprawdzić  zrobić hamulce i przywieźć 220 km

17

Odp: bizon rekord 058 i silnik

Witam  mam troszkę niecodzienną sprawę potrzebuję instrukcja obsługi silnika sw400 ale żeby nie było zbyt łatwo ja szukam tej instrukcji po angielsku klikałem w google ale bez sukcesu może ktoś z szanownego grona forumowiczów  będzie w stanie mi pomóc z góry wielki dziękuje za pomoc.

18

Odp: bizon rekord 058 i silnik

Gdzieś miałem w dwóch językach oryginalną dodawaną do rekorda ale to była do 6tc107

19

Odp: bizon rekord 058 i silnik

a czemu przekładacie pompe olejowa a nie paliwową miski to sie chyba kształtem mogą różnić ale czy z auta czy z maszyny rolniczej to pewnie te same silniki

20 Ostatnio edytowany przez androl (2015-11-18 21:05:22)

Odp: bizon rekord 058 i silnik

Pompa olejowa silnika w kombajnie jest wydajniejsza i ma podwójny smok, zwykła z samochodu nie da rady dać ciśnienia po podpięciu chłodnicy olejowej, miska w środku jest inna, przegrody.