101

Odp: Kotły CO

Podziemne zbiorniki jeszcze droższe i przy montażu musi być inspektor UDT . Że co, nową elewację miałbym sobie szpecić jakąś fifką jak w namiocie wojskowym yikes takie rozwiązanie odpada.

102

Odp: Kotły CO

U moich sąsiadów jak robili nowy dach to wywalili całkiem komin z kalenicy i założyli tylko wywietrznik , nie jakiś tam komponujący się z blachą , po prostu zwykła rurka pcv z czapką , takie jak na oborach się montuje , no powiem ,że średnio to wygląda więc i tłumik od komarka przy ogrzewaniu na gaz nie był by zły tongue

103

Odp: Kotły CO

Do butli to co roku jest u nas inspektor robić przegląd zastępczy. Ostatnio coś gadał że w tym roku będzie chyba robił próbę ciśnień więc będzie musiała przyjechać cysterna wypompować gaz i zbiorniki zalać wodą

E 516 na części
Telefon 695 076 269

104

Odp: Kotły CO

Ja ani tak ani tak ale nie lepiej pomyśleć zamiast gazowego czy peleciaka  elektryczny ?? i do tego fotowoltaika  na dach i wydaje mi się że najtaniej ...

Ja dla odmiany  (tak wiem zlinczujecie mnie) Palę owsem i jęczmieniem od 3 lat  dodam że  cały rok piec chodzi   no może  jak mi się zapomni że on jest i  nie dosypię to zgaśnie ale to jest   może w ciągu roku  max 7 dni co się w nim nie pali i  jestem z tego zadowolony ...  i  wydaje mi się że taniej  się nie da  w naszym wypadku

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

105

Odp: Kotły CO

No czemu nie. W piątek ma do mnie przyjechać (bo ma po drodze, ale też z niezbyt daleka 30 km) serwisant jednej z dużych firm produkujących pelleciaki, zarazem hydraulik. Zrobi lustrację kotłowni, w pobliżu montował 2 takie kotły, ludzie zadowoleni. Mieszanką z owsem można w tym kotle palić, nie ma przeciwwskazań, spraktykowane też.

106

Odp: Kotły CO

Wojtek , być może taniej się nie da ale nie w każdym przypadku. Jeżeli chodzi o mnie to nawet dokupuje ziarna bo swojego mi brakuje dla bydlaków odkąd zacząłem siać więcej kukurydzy więc takie palenie całkiem odpada. Myślę  , że jednak bądź co bądź najlepiej wyjdzie mi na tym gazie ale jeszcze mam czas do namysłu i wstępnego ogarnięcia sprawy.

107

Odp: Kotły CO

panowie powiem tak tylko drzewo odnawialne ekologiczne i zawsze jest a to tu a to tam zawsze cos jest tylko troszke pracy jak zawsze kumpel ma rozdrabniacz do galezi super sprawa i opal niemal za darmo

108

Odp: Kotły CO

joker-konin napisał/a:

panowie powiem tak tylko drzewo odnawialne ekologiczne i zawsze jest a to tu a to tam zawsze cos jest tylko troszke pracy jak zawsze kumpel ma rozdrabniacz do galezi super sprawa i opal niemal za darmo

Jeżeli masz kocioł w którym możesz spalać zrębki oky, ale drugiego takiego już nie kupisz.

109

Odp: Kotły CO

Kupi kocioł na zrębki w 5 klasie i ecodesign tyle że tanio nie jest. Palniki ma np Witkowski całe kotły AlterEco i  Tekla w niektórych zgazowujący też można palić zrębką. A i są niemieckie i austriackie  w cenie 70-110 tyś które same rozpala i wygaszą napełnią jak zrębka skończy oczyszczą ruszt i wygarnąć popiół. Można przez miesiąc nie wchodzić do kotłowni. Nasze zaczynają się od 18tyś.

Do automatycznego podawania zrębki powinny być dodatkowo sortowane. Chyba że rębak bębnowy to zwykle mają sito do kalibracji.

110

Odp: Kotły CO

cjlopaki ja w zwyczajnym jade  i daje rade

111

Odp: Kotły CO

Co ile dokładasz? Ile czasu wytrzyma bez dokładania rozpalania i przegarniania?


Nowego zwykłego już nie kupi wszystko ma podajniki.

112

Odp: Kotły CO

Każde województwo ma swoją uchwałę antysmogową, w mazowieckim wygląda ona tak
http://www.powietrze.mazovia.pl/uchwala … tysmogowej

113

Odp: Kotły CO

piec ustawiony na 40 stopni pale okolo 6 rano caly zawalony drzewem przy 0 stopni do 4 nie dokladam

114

Odp: Kotły CO

e wyraznie pisze ze mozesz w mazowieckim suchym drzewem palic androl poczytaj dokladnie

115

Odp: Kotły CO

Musisz mieć mocno przewymiarowaną instalację jak 40⁰ wystarczy. Komora w piecu wtedy też jest większa ale ma to i złe strony. Spalanie w niskich temperaturach powoduje większą emisję jak zaczną dronami latać to u Ciebie żadnych norm nie będzie spełniać. Nowe kotły na drewno, pellet i węgiel chyba też muszą mieć zawór 3- lub 4- drożny laddomat lub funkcje w sterowaniu do ochrony zimnego powrotu i spalać w wyższej temperaturze. (Można to też ogarnąć sprzęgłem hydraulicznym)
Kuzyniak kupił za 800zł kocioł który był zamontowany w instalacji niedogrzanej to na ściankach po 2 cm smoły. Czopuch miał tylko połowę przekroju drożnego. Dziwne że w tych warunkach korozja jeszcze go nie zjadła.

116

Odp: Kotły CO

nowy dom komora spalania 40 na 80 i 80 komin 40 na 40  a temperatura taka bo w domu 18  i jak podniose to w majtkach albo na waleta ganiac bym musiał

117

Odp: Kotły CO

a na komin jak mi dron podleci tomgo wyeliminuje w prosty sposób na ament

118

Odp: Kotły CO

joker-konin napisał/a:

e wyraznie pisze ze mozesz w mazowieckim suchym drzewem palic androl poczytaj dokladnie

Ja nie mam swojego lasu, zakup drewna to nie tania opcja. Robić sobie drewno na wyrębie z odpadów czy suszków, to już nie moje lata.

119

Odp: Kotły CO

Po to się instaluje sprzęgło hydrauliczne i zawory mieszające lub laddomat żeby rozdzielić obiegi. Na obiegu kotłowym ustawiasz temperaturę ochrony kotła a za sprzęgłem taką jak wymagana dla instalacji. Może być i  dwadzieścia parę jak np podłogówka tyle wymaga.

Za zniszczenie drona są kary. I ciekaw jestem jak go złapiesz jak nad jednym kominem mniej niż pół minuty jest. Którego będziesz łapał bo przylatują stadem. Pierwsze latają z kamerami zwykłymi i termo wizyjnymi one wyszukują punkt do pomiaru a dopiero najdroższy wylatuje później.

Na chwilę obecną za palenie które powoduje wzrost emisji nic nie zrobią pod warunkiem że nie znajdą substancji pochodzących ze spalania np płyt OSB, meblowych, pianek plastików czy gumy. Gdy staroście burmistrzowi czy komuś wyżej się coś nie spodoba to i za sam pył będą ścigać.

120

Odp: Kotły CO

A jak sam się dron rozwali nad moją chałupą to też mnie obciążą? komin mam nie na kalenicy tylko w ścianie, koło domu rosną drzewa , nie ma szans żeby ot tak podleciał bez manewrowania między przeszkodami. Do tego chata parterowa więc nie jest aż taka wysoka.