Odp: Kotły CO
Podziemne zbiorniki jeszcze droższe i przy montażu musi być inspektor UDT . Że co, nową elewację miałbym sobie szpecić jakąś fifką jak w namiocie wojskowym takie rozwiązanie odpada.
Nie jesteś zalogowany. Proszę się zalogować lub zarejestrować.
Forum Fortschritt i IFA » Hyde Park » Kotły CO
Strony Poprzednia 1 … 4 5 6 7 Następna
Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź
Podziemne zbiorniki jeszcze droższe i przy montażu musi być inspektor UDT . Że co, nową elewację miałbym sobie szpecić jakąś fifką jak w namiocie wojskowym takie rozwiązanie odpada.
U moich sąsiadów jak robili nowy dach to wywalili całkiem komin z kalenicy i założyli tylko wywietrznik , nie jakiś tam komponujący się z blachą , po prostu zwykła rurka pcv z czapką , takie jak na oborach się montuje , no powiem ,że średnio to wygląda więc i tłumik od komarka przy ogrzewaniu na gaz nie był by zły
Do butli to co roku jest u nas inspektor robić przegląd zastępczy. Ostatnio coś gadał że w tym roku będzie chyba robił próbę ciśnień więc będzie musiała przyjechać cysterna wypompować gaz i zbiorniki zalać wodą
Ja ani tak ani tak ale nie lepiej pomyśleć zamiast gazowego czy peleciaka elektryczny ?? i do tego fotowoltaika na dach i wydaje mi się że najtaniej ...
Ja dla odmiany (tak wiem zlinczujecie mnie) Palę owsem i jęczmieniem od 3 lat dodam że cały rok piec chodzi no może jak mi się zapomni że on jest i nie dosypię to zgaśnie ale to jest może w ciągu roku max 7 dni co się w nim nie pali i jestem z tego zadowolony ... i wydaje mi się że taniej się nie da w naszym wypadku
No czemu nie. W piątek ma do mnie przyjechać (bo ma po drodze, ale też z niezbyt daleka 30 km) serwisant jednej z dużych firm produkujących pelleciaki, zarazem hydraulik. Zrobi lustrację kotłowni, w pobliżu montował 2 takie kotły, ludzie zadowoleni. Mieszanką z owsem można w tym kotle palić, nie ma przeciwwskazań, spraktykowane też.
Wojtek , być może taniej się nie da ale nie w każdym przypadku. Jeżeli chodzi o mnie to nawet dokupuje ziarna bo swojego mi brakuje dla bydlaków odkąd zacząłem siać więcej kukurydzy więc takie palenie całkiem odpada. Myślę , że jednak bądź co bądź najlepiej wyjdzie mi na tym gazie ale jeszcze mam czas do namysłu i wstępnego ogarnięcia sprawy.
panowie powiem tak tylko drzewo odnawialne ekologiczne i zawsze jest a to tu a to tam zawsze cos jest tylko troszke pracy jak zawsze kumpel ma rozdrabniacz do galezi super sprawa i opal niemal za darmo
panowie powiem tak tylko drzewo odnawialne ekologiczne i zawsze jest a to tu a to tam zawsze cos jest tylko troszke pracy jak zawsze kumpel ma rozdrabniacz do galezi super sprawa i opal niemal za darmo
Jeżeli masz kocioł w którym możesz spalać zrębki oky, ale drugiego takiego już nie kupisz.
Kupi kocioł na zrębki w 5 klasie i ecodesign tyle że tanio nie jest. Palniki ma np Witkowski całe kotły AlterEco i Tekla w niektórych zgazowujący też można palić zrębką. A i są niemieckie i austriackie w cenie 70-110 tyś które same rozpala i wygaszą napełnią jak zrębka skończy oczyszczą ruszt i wygarnąć popiół. Można przez miesiąc nie wchodzić do kotłowni. Nasze zaczynają się od 18tyś.
Do automatycznego podawania zrębki powinny być dodatkowo sortowane. Chyba że rębak bębnowy to zwykle mają sito do kalibracji.
cjlopaki ja w zwyczajnym jade i daje rade
Co ile dokładasz? Ile czasu wytrzyma bez dokładania rozpalania i przegarniania?
Nowego zwykłego już nie kupi wszystko ma podajniki.
Każde województwo ma swoją uchwałę antysmogową, w mazowieckim wygląda ona tak
http://www.powietrze.mazovia.pl/uchwala … tysmogowej
piec ustawiony na 40 stopni pale okolo 6 rano caly zawalony drzewem przy 0 stopni do 4 nie dokladam
e wyraznie pisze ze mozesz w mazowieckim suchym drzewem palic androl poczytaj dokladnie
Musisz mieć mocno przewymiarowaną instalację jak 40⁰ wystarczy. Komora w piecu wtedy też jest większa ale ma to i złe strony. Spalanie w niskich temperaturach powoduje większą emisję jak zaczną dronami latać to u Ciebie żadnych norm nie będzie spełniać. Nowe kotły na drewno, pellet i węgiel chyba też muszą mieć zawór 3- lub 4- drożny laddomat lub funkcje w sterowaniu do ochrony zimnego powrotu i spalać w wyższej temperaturze. (Można to też ogarnąć sprzęgłem hydraulicznym)
Kuzyniak kupił za 800zł kocioł który był zamontowany w instalacji niedogrzanej to na ściankach po 2 cm smoły. Czopuch miał tylko połowę przekroju drożnego. Dziwne że w tych warunkach korozja jeszcze go nie zjadła.
nowy dom komora spalania 40 na 80 i 80 komin 40 na 40 a temperatura taka bo w domu 18 i jak podniose to w majtkach albo na waleta ganiac bym musiał
a na komin jak mi dron podleci tomgo wyeliminuje w prosty sposób na ament
e wyraznie pisze ze mozesz w mazowieckim suchym drzewem palic androl poczytaj dokladnie
Ja nie mam swojego lasu, zakup drewna to nie tania opcja. Robić sobie drewno na wyrębie z odpadów czy suszków, to już nie moje lata.
Po to się instaluje sprzęgło hydrauliczne i zawory mieszające lub laddomat żeby rozdzielić obiegi. Na obiegu kotłowym ustawiasz temperaturę ochrony kotła a za sprzęgłem taką jak wymagana dla instalacji. Może być i dwadzieścia parę jak np podłogówka tyle wymaga.
Za zniszczenie drona są kary. I ciekaw jestem jak go złapiesz jak nad jednym kominem mniej niż pół minuty jest. Którego będziesz łapał bo przylatują stadem. Pierwsze latają z kamerami zwykłymi i termo wizyjnymi one wyszukują punkt do pomiaru a dopiero najdroższy wylatuje później.
Na chwilę obecną za palenie które powoduje wzrost emisji nic nie zrobią pod warunkiem że nie znajdą substancji pochodzących ze spalania np płyt OSB, meblowych, pianek plastików czy gumy. Gdy staroście burmistrzowi czy komuś wyżej się coś nie spodoba to i za sam pył będą ścigać.
A jak sam się dron rozwali nad moją chałupą to też mnie obciążą? komin mam nie na kalenicy tylko w ścianie, koło domu rosną drzewa , nie ma szans żeby ot tak podleciał bez manewrowania między przeszkodami. Do tego chata parterowa więc nie jest aż taka wysoka.
Strony Poprzednia 1 … 4 5 6 7 Następna
Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź
Forum Fortschritt i IFA » Hyde Park » Kotły CO
Forum oparte o: PunBB 1.4.4
Configured by: Michal Pukalo