Temat: Kochane sprzęgło w zt 323 <3

Dobry dżem wszystkim. Mam taki problem gdy silnik nie jest dobrze rozgrzany (czas około 5-10 min po zapaleniu) sprzęgło chodzi perfekcyjnie a ani zgrzytów ani nic (jak w osobówce). Tylko po tych 5-10 min zaczyna szarpać. Puszczam nie do końca pedał i przy samym końcu. Puszcza bieg.
No i był taki pan znajomy Gieniosław i mówi że to wina oleju przekładnio-hydralicznego że jest za gęsty i że przez jakieś przewody jest małe ciśnienie i dlatego szarpie. Olej jaki to posiadam to Hipol nie pamiętam jaka gęstość. No i chłopaki czy potrzeba zmiany oleju i będzie chodzić jak należy czy to czegoś innego usterka ? Czekam na waszą odpowiedz :>

2

Odp: Kochane sprzęgło w zt 323 <3

Nikt nie pomoże ? sad

3

Odp: Kochane sprzęgło w zt 323 <3

Co to znaczy,że puszcza bieg? Opisz coś więcej, dokładniej ile możesz, bo ciężko jest coś sensownego wymyślić. Mi przychodzi tylko złe wyregulowanie łapek i docisku, do głowy a tak to ciężko coś doradzić. Jak olej gęsty to łagodnie  schodzi i nie szrpie a jak się rozgrzeje trochę i ruszy po układzie to szybciej schodzi z pompek i działa bardziej agresywnie. Masz wszystko kompletne?

4

Odp: Kochane sprzęgło w zt 323 <3

No właśnie, za bardzo to zagmatwałeś żeby coś sensownego Ci odpowiedzieć...

www.ifa-serwis.pl - warsztat, szlifiernia, pompy wtryskowe, wtryskiwacze i mycie w myjkach ultradźwiękowych.
www.rajstop.pl
- Raj dla stóp smile Najtańszy i najlepszy sklep w sieci - hurt i detal

Zamiast PW proszę napisać maila - szybciej dochodzi i jest pewniejszy.   http://www.otofotki.pl/obrazki/wqdz690429546a.GIF Piszę poprawnie po polsku.

5

Odp: Kochane sprzęgło w zt 323 <3

Puszczasz sprzęgło i szarpie nie rusza tylko szarpie odrazy i pedał ciężko chodzi

6 Ostatnio edytowany przez PiotrK (2014-04-23 21:30:02)

Odp: Kochane sprzęgło w zt 323 <3

Szarpie, czyli pewnie jeździsz na pneumatycznym wyprzęgniku, który być może nie ma dławika, albo go ma ale jest zacięty. Teraz pytanie na której tarczy jeździsz, od pierwszego czy od drugiego stopnia? Wygląda na to, że sprzęgło jest kompletnie rozregulowane.

Ciężko chodzi, to pewnie dlatego, że wspomaganie nie działa, czyli albo pompa hydrauliczna, albo zawór sterujący wspomaganiem, albo zapchany dławik na zasilaniu wspomagania/serwa pompki sprzęgłowej, albo wkleszczone manszetki na tłoczkach pompki sprzęgła, albo... Było to rozpisywane tu już nie raz. Dalej za mało konkretów podałeś.

Napisz który wysprzęglik jaki stopień, w którym momencie Ci rozłącza, ewentualnie w jakim momencie rusza się dźwignia wycisku sprzęgła, bo to, że ona się rusza, to wcale nie oznacza, że uwalnia jakąś tarczę. Napisz jeszcze na ile mniej więcej centymetrów masz odsunięte łapki od sprzęgła i jaki jest luz między łożyskiem, a tymi łapkami. Może napisz jeszcze co przy tym sprzęgle robiłeś i jak je prędzej regulowałeś. Jakiej wysokości są "noski" łapek sprzęgła (to ta część łapki, na która napiera łożysko wycisku). Zobacz też jak grube masz tarcze i sprawdź czy przypadkiem nie pękły Ci śruby na łapkach albo cała któraś płyta sprzęgła... Na początek to starczy, żeby powiedzieć Ci coś bardziej sensownego, bo to co napisałeś, to żadne konkrety.

www.ifa-serwis.pl - warsztat, szlifiernia, pompy wtryskowe, wtryskiwacze i mycie w myjkach ultradźwiękowych.
www.rajstop.pl
- Raj dla stóp smile Najtańszy i najlepszy sklep w sieci - hurt i detal

Zamiast PW proszę napisać maila - szybciej dochodzi i jest pewniejszy.   http://www.otofotki.pl/obrazki/wqdz690429546a.GIF Piszę poprawnie po polsku.

7

Odp: Kochane sprzęgło w zt 323 <3

Witam .
Może mi ktoś wytłumaczyć  jaka jest zasada działania wspomagania sprzęgła ?
To znaczy gdzie jest kierowany  olej w czasie wciskania sprzęgła ? Po co jest ten cienki  przewodzik hydrauliczny z boku zaworu  sterującego co idzie  na wspomagania  ? Najlepiej jakiś schemacik . Bo tego zagadnienia chyba nie było .

" Czasem trzeba zrobić krok w tył  by móc zrobić dwa do przodu . "

8

Odp: Kochane sprzęgło w zt 323 <3

http://fortschritt.p2a.pl/viewtopic.php?id=2739

9 Ostatnio edytowany przez Sebastian (2014-05-15 22:12:21)

Odp: Kochane sprzęgło w zt 323 <3

Dzięki ale tam tego nie znalazłem . Może ktoś ma fotki  rozebranego tego  wspomagania bo coś  mi tam nie  gra
?

" Czasem trzeba zrobić krok w tył  by móc zrobić dwa do przodu . "

10

Odp: Kochane sprzęgło w zt 323 <3

Kochane wink
Płyn ucieka trza zajrzeć i porobić
Czy to z linku to jest uszczelniacz pomiędzy "wspomaganiem" a pompką?
http://sklepthu.home.pl//mysklep/produc … _id=108693

czy mi się wydaje czy mają trochę pokręcone nazewnictwo? Po wymiarach to nie tłoczek...
Bez rozbierania nie zamówię. A nie rozbiorę bo nawóz ma przyjechać.
Chyba że ktoś podesle listę kontrolną wink

11

Odp: Kochane sprzęgło w zt 323 <3

Tak to ten chyba mam mogę podesłać.

12

Odp: Kochane sprzęgło w zt 323 <3

PiotrK ma kompletne zestawy naprawcze, wspomagania i pompki.

13

Odp: Kochane sprzęgło w zt 323 <3

Ciekawe czy ma oryginalną sprężynę, tą co jest we wspomaganiu, chyba że ktoś ma coś takiego na zbyciu, lub całe wspomaganie pompki sprzęgłowej.

14

Odp: Kochane sprzęgło w zt 323 <3

Też raczej mam.

15

Odp: Kochane sprzęgło w zt 323 <3

Masz sprężynę czy całe wspomaganie i ile za to może napisz na pw.

16 Ostatnio edytowany przez scoda19 (2017-02-22 14:34:49)

Odp: Kochane sprzęgło w zt 323 <3

Mam sprężynę w gratisie ew. kryjesz koszt wysyłki bo zwykłym listem to nie pójdzie.Dziś wysłana do ciebie.

17

Odp: Kochane sprzęgło w zt 323 <3

Kochane....
Wymieniłem gumki wszystkie od Piotra...
Ładnie chodziło  i nadal chodzi ale przez pierwszą godzinę. Jak się zagrzeje to zanika. A właściwie przestaje działać. Jak 2 godziny z talerzówką gdzie nie ma tyle pedałowania to jako tako. 2 godziny z siewnikiem to na koniec praktycznie nie działa.  Czujnik nie zapala kontrolki wcale tj ani na zimnym ani na ciepłym. Po zwarciu kabelków kontrolka świeci. 
Odpowietrzony 2 razy nie zauważyłem żadnego bombla powietrza.
Nie cieknie nie ubywa płynu.

Teraz tak siedzę i myślę. Padnięty czujnik i kończąca się tarcza docisk ? Ale się nie ślizga. Łożysko oporowe z 1-2 mm od łapek.

Teraz pauzuje zamiast kończyć siać ostatni kawałek bo szkoda nerwów ostygnie będzie latał.

18

Odp: Kochane sprzęgło w zt 323 <3

Ale wogóle sprzęgło nie działa czy wspomaganie sprzęgła?

Lepiej być nie może, co będzie się okaże....

19 Ostatnio edytowany przez Krzysiek (2017-03-29 20:12:51)

Odp: Kochane sprzęgło w zt 323 <3

leciutko chodzi cały czas
Wysprzęgnik się  rusza ale niemrawo

Napisałem poprzedni post, przegryzłem kanapkę, dosypałem  3kg gorczycy, odpaliłem i chodzi jak ta lala. Ciągnik staje gdy dolna krawędź gumy pedała zrówna się z obudową nagrzewnicy. Wydaje mi się że dość szybko. A jak się porobi to pedał do ściany dojdzie a sprzęgło jeszcze ciągnie...

20 Ostatnio edytowany przez bamreras (2017-03-29 20:23:21)

Odp: Kochane sprzęgło w zt 323 <3

Kurde troche dziwne. Napewno gumki dobrze pozakladałeś?

A dziurka kontrolna w obudowie serwa jest czy zaślepiona?

Lepiej być nie może, co będzie się okaże....