Temat: Witam Forumowiczów

Bardzo mi miło że udało mi się znaleźć to Forum.
Planuję zakup Fortschritt 323A, i dlatego tak mi zależy, abym mógł zgłębić tajniki tego sprzętu dzięki Użytkownikom Forum.
Jeszcze raz witam i proszę o wyrozumiałość gdybym popełnił jakąś gafę (nie strzelajcie :gun:)
Pozdrawiam.R.

2

Odp: Witam Forumowiczów

Witaj !

3

Odp: Witam Forumowiczów

Cześć.

4

Odp: Witam Forumowiczów

witam.

5

Odp: Witam Forumowiczów

Witaj i pytaj o co chcesz.

Transport lawetom do 10 ton 696364854 24 h

6

Odp: Witam Forumowiczów

Jeszcze raz cześć ! wink

" Czasem trzeba zrobić krok w tył  by móc zrobić dwa do przodu . "

7

Odp: Witam Forumowiczów

:pa:

R E S P E C T ! ! !

<a href="http://forum.atnel.pl" >ATNEL tech-forum</a>

8

Odp: Witam Forumowiczów

Cześć.

9

Odp: Witam Forumowiczów

Cześć.

10

Odp: Witam Forumowiczów

Dziękuję za to że mogę być w Waszym gronie.
Chciałbym zapytać o zakup, tylko mam dylemat, tutaj podawać linki czy wejść na dział "KUPIE"?
R.

11

Odp: Witam Forumowiczów

Możesz w Cyklu Znalezione na Allegro badź w tym temacie smile Cześć Czołem ! smile

GG : 9860720  smile
Minął dzionek ciężki, długi, ch*j mu w d*pe bedzie drugi big_smile

+33 / -0 (chyba wink)

12 Ostatnio edytowany przez bernix007@o2.pl (2014-05-19 13:27:38)

Odp: Witam Forumowiczów

Chcę kupić Fortschritt 323A  do 14 tyś, szukam już dość długo(łącznie z czytaniem "starego  forum" i nowego.
Wczoraj byłem oglądać Forscha w okolicy Piotrkowa Tryb, to link do niego: http://olx.pl/oferta/fortschritt-323a-C … 4650fa2e89
Sprzęt wydaje się nie być specjalnie "picowany" pod klienta,więc się nad nim zastanawiam (chociaż 16 tyś to przesada) i dlatego mam pytanie.
1. Jaki jest koszt zakupu opon kpl(wszystkie 4 są pocięta jak by jeżdżone było po urobku skalnym i się "topił" w nim. Sprzedający wspomniał że trochę robił nim na autostradach.)
2. Jaki jest koszt poduszki pod silnik(siedząc w kabinie to ta po lewej przy sprzęgle).

Znalazłem jeszcze takie propozycje :
1. olx.pl/oferta/ciagnik-fortschritt-323a-CID757-ID5NBXX.html#4650fa2e89
2. http://olx.pl/oferta/ciagnik-fortschrit … 4650fa2e89
3. http://olx.pl/oferta/ciagnik-rolniczy-f … d49c207788

W związku z tym proszę o podpowiedź, może ktoś z Was zna z autopsji te konkretne ciągniki i mógłby mi podpowiedzieć czy zajmować się nimi czy nie.
Ten egz z pozycji 2 (Ełk), przynajmniej mówi wprost ze opony marne, i dlatego taniej sprzedaje.więc jak miałbym do tego z Piotrkowa dołożyć jeszcze cenę opon na starcie, to trochę "ból". R.

13

Odp: Witam Forumowiczów

Na moje oko tez z linku nr 1 wygląda najciekawiej i z opisu wynika że jest w miarę zadbany cena w miarę przyzwoita tylko ogień na kotły i wio.

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

14

Odp: Witam Forumowiczów

Ten Z Tucholi?

15

Odp: Witam Forumowiczów

Ten z Ełku to jest naszego kolegi z Forum Karas. Poza tym witam na forum smile

E 516 na części
Telefon 695 076 269

16

Odp: Witam Forumowiczów

Polecam fura koleszki http://otomoto.pl/fortschritt-zt-A402568.html

17

Odp: Witam Forumowiczów

tylna opona to min. 1800zł uzywek nie warto bo 100 % bieżnika to duża oszczędność Tego z tucholi mogę dla kolegi podjechać i osłuchać, to 30km
N ie zwracaj uwagi na opisy " pracował na 30 ha " bo wcześniej robił na 200. 6tys motogodzin to też nic pewnego......

18

Odp: Witam Forumowiczów

Dzięki Bernix za okazany nam szacunek.
Mówisz, że 16 tys to przesada - być może. Lepiej za sprzęt naprawdę w dobrym stanie dać trzy tys więcej niż statystyka i popracować nim w spokoju kilka lat. Przez ten czas zdążysz się go "nauczyć". Ja sam, chyba jako jedyny w kraju, w remont włożyłem 25 tys. I to wcale bez ekstrawagancji i fajerwerków. Zrobiłem co było do zrobienia. Dałem 17,5 tys plus remont, to sobie policz ile może kosztować 323 gotowy do pracy. Na tym przykładzie 16 tys wygląda przyzwoicie. Pogadaj z MARKIEMP, zastosuj jego metodę, moim zdaniem jedna z najskuteczniejszych.
Jeszcze jedno zdaje się najważniejsze. Czuję po kościach, że jesteś bystry gość. Jak nie miałeś okazji pracować Fortschrittem 323 A - nie bierz się samemu za kupowanie ! Opowieści znajomych i czytanie tego zacnego Forum są bardzo cenne. Jednak łomot trybu czwartego biegu w skrzyni słychać tylko "na ucho". Jak to słychać na Forum nie pisze. Proponuję zakup z tzw "faktorem", czyli kolegą mającym taki sprzęt. Obciach w sumie żaden, bo trudno znać się na wszystkim. Pomocy w temacie jw nie odmówię i mam nadzieję, że Koledzy z Forum też. Proponuję rozwiązanie najwygodniejsze. Kto ma najbliżej, ten pomoże nowemu Koledze w zakupie.

19

Odp: Witam Forumowiczów

Panowie(jeśli są tu Panie to również) bardzo mnie podbudowaliście chęcią pomocy(wszak wiedza to wartość). Liczyłem na Waszą pomoc i nie zawiodłem się, już teraz macie mój szacunek.
Do Kol "sławek 42", daleko miałbyś do Piotrkowa Tryb? Może byśmy się zgadali i oceniłbyś ten egz z Piotrkowa?
Do  Kol "Krzysiek", gdybyś miał chwile, byłbym zobowiązany jak fachowym okiem "rzuciłbyś" po tym sprzęcie z Tucholi.
R.

20

Odp: Witam Forumowiczów

bernix007 kolego spóźniłeś się trochę w niedzielę sprzedałem swojego cena trochę wyższa od twojego budżetu ale był wart tych pieniędzy wszystko sprawne porobione i opony 80% niestety pojechał już pod Bełchatów chłopaki jechali 8 godz. do domu wrażenia niezapomniane z jazdy.