21

Odp: Soja

Witam mam pytankoo ma ktoś może na sprzedaż na nasienie  właśnie Soje ? potrzeba tak na 1 ha ...

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

22

Odp: Soja

Tu zazwyczaj zamawiamy http://www.agroyoumis.eu/?page_id=658
Podpowiadają przy okazji co i jak robić żeby było OK

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

23

Odp: Soja

A ze sprzedażą nasion   to jak jest ? Łatwo to sprzedać i gdzie ?

" Czasem trzeba zrobić krok w tył  by móc zrobić dwa do przodu . "

24

Odp: Soja

na wiosnę sieję 20 ha, póki unia dopłaca do nauki trzeba spróbować smile

25

Odp: Soja

mpopis wiesz że trzeba zaprawiać nasiona bakteriami wiążącymi azot? bo tych bakterii niema w glebie.  no i musisz to robić w ciemni bo te bakterie giną w momencie gdy dotrze do nich światło słoneczne.

26

Odp: Soja

Technologia uprawy opracowana od dłuższego czasu. Najlepszą zaprawę (szczepionkę) mają austryjacy z saatbau, i to ich nasiona będę siał (merlin)

27

Odp: Soja

bamreras napisał/a:

I/to bez nawozu taki plon... Znajomy miał w tym roku soję zasilane. Pole w wysokiej kulturze. Wapnowane przez ostatnie 3lata co roku, obornik gnojowica też. 3lata z rzędu kuku i to taka jak las. W tym roku soja. Ile zasiadł tyle zebrał. No może dwa worki więcej..

Może nie zaprawiał bakteriami to raz. A dwa, Ph musi być powyżej 6.5. Ogólnie na ten moment soja to dość trudny temat. Może za kilka czy kilkanaście lat nauczymy się jej tutaj w PL...:)

28

Odp: Soja

To w nocy siać? Do siewnika nie zaglądać?

29

Odp: Soja

Uregulowałeś Ph do takiego poziomu?

30

Odp: Soja

Nie mam pojęcia jak to siać ale tak to jest z tymi bakteriami.

31

Odp: Soja

Ricky napisał/a:

mpopis wiesz że trzeba zaprawiać nasiona bakteriami wiążącymi azot? bo tych bakterii niema w glebie.  no i musisz to robić w ciemni bo te bakterie giną w momencie gdy dotrze do nich światło słoneczne.

nie no bez przesady pewnie trzeba siać nocą najlepiej bez swiateł.??
dla mnie temat soja jakoś nie przemawia co dalej jak to skarmiać?bez ekstruzji?

32

Odp: Soja

nie no chodzi o promienie UV

33

Odp: Soja

bez przesady z tymi bakteriami i uv. To nie film do aparatu, że się prześwietli i koniec. Po prostu nie wystawiać nasion na pełne słońce i tyle w temacie.

34

Odp: Soja

posiać na poplon z wizją dopłaty  a jak urośnie i się uda wykosic to się cieszyć ... i tyle ... a urosnąc urośnie

czym na chwasty o ile się to pryska ?

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

35

Odp: Soja

Z sąsiadem bawiliśmy się kilka lat i nieco śmieszą mnie niektóre opowieści. Sialiśmy Annuszkę ze względu na wysoko umiejscowione pierwsze łuszczyny, chodzi o to aby nie było dużych strat podczas zbioru kombajnem. Jeśli chodzi o chwasty to najlepsze rezultaty daje dobrze utrafiona pogoda, tak, żeby jak najszybciej wzeszła i zakryła pole- mniej więcej jak gryka, a i termin siewu podobny. Podobno można zwalczać chwasty Sencorem, próbowałem i nie polecam, może coś spieprzyłem ale plantacja stanęła na ponad 2 tygodnie co inne chwasty skwapliwie wykorzystały. Można, a nawet trzeba jednoliścienne pogonić ale najlepiej tuż po siewie, jak franca wylezie to też ją osłabi, przynajmniej Targa tak zrobiła. Mam materiały na siewnik i opielacz tak aby posiać w większych odstępach i międzyrzędzia obrabiać mechanicznie tak jak sąsiad z dynią robi.
Przeciętnie w przeliczeniu na hektar plon był w granicach 1,5 tony. Fakt, że nasza plantacja ma zawsze 35-40 arów. Był jeden rok, że zgruberowałem całość, to było wtedy kiedy opryskałem Sencorem no i był jeden rok, że nie urosło nic bo po siewie susza taka nastała, że do lipca wzeszło może 10% nasion. Podobnie z resztą jak facelia i 1,5 ha stało się ugorem Zapraszam wszystkich do eksperymentowania, bo może z czasem ustalimy jakiś schemat. U mnie pole nie bardzo dobre na tę uprawę ale na wiosnę człowiek dostanie nowej energii to znów się pobawimy ,tym bardziej,  że sąsiedzi planują na ten rok wprowadzić 5 nowych roślin.
Ps Żaden środek chemiczny dotychczas nie miał rejestracji na soję

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

36

Odp: Soja

Mpopis - zdradzisz swoją technologię?? Ja zostawiłem sobie 2,5 ha na soję i też chcę siać Merlina.

37

Odp: Soja

ja posieje 2, a wujek 7 ha mavki, agroyoumis od tego roku tez bedzie stosowac ta nowa technolagię zaprawy/otoczkowania. podobno afalon+comand daje dobre efekty

Rolnik z powołania:-)

38

Odp: Soja

Zasieję pierwszy raz. Byłem w Głubczycach na dniach soi, pogadałem, popytałem i zrobię  tak. Pole jesienią zrobione na głęboko, wiosną szybko brony, przerwać parowanie, przed siewem dobra uprawka na 5-6 cm i siew koło 1 maja ( zależy od pogody). Oprysk Sencor + command po siewie i ewentualnie coś potem na jednoliścienne. Nasiona płytko na 3cm i będę czekał na efekt smile

39

Odp: Soja

Podobno ukraińskie odmiany u nas najlepiej plonują.

40

Odp: Soja

ktoś może podpisywał  umowe a firmą agroyunis ? na soję ?

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile