41

Odp: Proso

po oprysku uprawiać po tygodniu ( jeśli zimno), normalnie latem trzy dni wystarczy

42

Odp: Proso

Stachu napisał/a:

Jadąc na trójce tyle wychodzi przy 3p. To co ja mam 4-ką pryskać?

Nie po prostu zmniejsz ciśnienie i będzie wychodzić mniej.

43

Odp: Proso

Ile macie na manometrach?

44 Ostatnio edytowany przez mw_marcin (2016-03-06 17:11:41)

Odp: Proso

Stachu pewnie każdy ma inaczej, przecież to zależy od zastosowanych dysz, prędkości i ilości cieczy jaką chcesz wypryszczyć. Ale to zdaje się temat o prosie.

45

Odp: Proso

Tak właśnie pole pod proso idzie do przygotowania stąd ponawiam pytanie ile czasu odczekać od oprysku do orki?

46

Odp: Proso

ja czekam 2-3 tyg jak całkiem trawa zzółknie

Rolnik z powołania:-)

47

Odp: Proso

mpopis napisał/a:

po oprysku uprawiać po tygodniu ( jeśli zimno), normalnie latem trzy dni wystarczy

:zzz:

48

Odp: Proso

I bądź tu mądry i pisz wiersze!

49

Odp: Proso

http://allegro.pl/roundup-flex-480sl-5l … 62962.html
A co na to powiecie? Ile waszym zdaniem na ha konkretnie tego? Siarczan i ocet do tego też? Bo na jednym polu naprawdę mam łąkę bo byłem niedawno z wapnem.

50

Odp: Proso

Stachu masz kalkulator?

51

Odp: Proso

Nie chodzi mi o tabelki bo już raz mnie w dupę zrobiły. Pytam z praktyki! Bo co innego tabelki a co innego real!

52

Odp: Proso

Stachu wspominaleś gdzieś o prosie na kiszonke. czy mieszanka prosa z strączkiem da rade wydać jakiś plon zielonej masy siana po zbiorze zbóż na zazielenienie?

53

Odp: Proso

Proso w czystej postaci da ci zadowalający plon! U nas wszyscy kiszonkowcy sieją po życie i rąbią dwa razy w roku! Coraz więcej sieją! Zaczynałem od ha a w tamtym roku z 6ha nie starczyło ziarna do marca. Czyli zapotrzebowanie jest coraz większe ze względu na susze.

54

Odp: Proso

A jaka norma siewu na kiszonkę, kiedy trzeba kosić, jaka kiszonka wychodzi(jak GPS ze zbóż?Czy jakiś zakiszacz do tego.

55

Odp: Proso

Ja sieję na ziarno ale tym co sprzedaję na kiszkę to do 50kg sieją na ha. Mi w tym roku trochę za dużo wyszło bo po przeliczeniu 42kg/ha ale ja na ziarno. Koszenie na kiszkę to jak wiecha jest rozwinięta ( zielony kłos) Jaka wychodzi to nie wiem bo ja siano za kombajnem na pniu sprzedaję.

56

Odp: Proso

Pytanko smile Co roku proso pryskam chwastoxem 300sl 1,5l/HA. W tym roku komosy od cholery ale przytulia się wrąbała i tu jest problem. Czym prysnąć?

57

Odp: Proso

Jak mówicie. Co roku koszę proso zawsze na brudno bo boję się strat. W mojej 14-tce mam zegar wialni pod instrukcję ustawiam wiatry i jest igła bo nie sieję wcale. Pod jakie zboże podpiąć się z instrukcji, żeby czysto odwiewać? Myślę o rzepaku hmmmm.

58

Odp: Proso

Czy proso po skoszeniu odbija czy trzeba jeszcze raz siac- chodzi mi o proso na kiszonke

59 Ostatnio edytowany przez Stachu (2017-04-23 13:29:23)

Odp: Proso

Odbija ale tylko poślad. Na pewno plonu nie można się drugiego spodziewać. Chcąc coś osiągnąć trzeba wsiać jeszcze raz

60

Odp: Proso

Ok dzieki.