101

Odp: Pomysł na biznes na wsi

Ja kolegę zrozumiałem, ma firmę i pisze o swoich pracownikach a nie o sobie. U mnie w okolicy jest mnóstwo bydła i usługi weterynaryjne, inseminacja by się sprawdziły moim zdaniem

102

Odp: Pomysł na biznes na wsi

Koledzy mam zamiar otworzyć punkt z paszami, środkami higieny doju itp.Co myślicie na te4n temat.Inwestycja jest dość spora ale mam doświadczenie w tego typu sprzedaży i sporą bazę klientów.Co wy na to?Jest szansa żeby teraz przebić się jeszcze w rynku?

103

Odp: Pomysł na biznes na wsi

Jak masz smykałkę do handlu to nawet ślepemu telewizor sprzedasz i będziesz chwalił biznes....
Jak masz "ślepych" w okolicy to zarobisz

Pomogłem nie? wink

104

Odp: Pomysł na biznes na wsi

Kamil no ale wiesz jak jest, teraz to praktycznie tylko na telefon dowóz do klienta. Termin płatności 2 tyg. i oczywiście nie drożej niż u konkurencji.

105

Odp: Pomysł na biznes na wsi

Z tym się liczę Androl.Termin płatności zakładam 30 dni bo taki teraz dajemy u siebie w firmie.dowóz nie jest aż tak dużym problemem a sporo też można pohandlować na luzach gdzie masz niewielką marżę ale tylko przepisujesz faktóry.

106

Odp: Pomysł na biznes na wsi

Chodzi mi po głowie pomysł by ustawić swoją produkcję polową na nasiennictwo. Nie żadne kontrakty z pseudocentralami jakich jest pełno, tylko rejestracja gospodarstwa nasiennego i produkcja kwalifikatu na swój rachunek. W ostatnim tygodniu zboże schodziło na bieżąco. Całość nadającą się do siewu sprzedałem bez większego problemu. Tak więc myślę by może zacząć w tym kierunku iść. Zastanawia mnie jakie koszty się wiążą już bezpośrednio z produkcją (rejestracja kwalilikatu i opłaty licencyjne). Ma może ktoś coś więcej w temacie do powiedzenia? a może jakieś info jak zarejestrować taką prod... Orientuje się w cenach i jak dobrze patrzeć to na początek w 10-15 tyś zł za podstawowy sprzęt by stykło...

Lepiej być nie może, co będzie się okaże....

107

Odp: Pomysł na biznes na wsi

Nie wiem jak Ty ale ja nasion nie kupuję w małych dziwnych firmach nasiennych tylko z dużych firm nasiennych gdyż nasiona ceną dużo nie odbiegają ale jakością już i owszem .

108

Odp: Pomysł na biznes na wsi

a ja właśnie kupuje prosto or rolników co maja nasienną.
bamreras zapytaj w PiORIN oni sie tym zajmuja wiec wiedza

Rolnik z powołania:-)

109

Odp: Pomysł na biznes na wsi

koseś napisał/a:

Nie wiem jak Ty ale ja nasion nie kupuję w małych dziwnych firmach nasiennych tylko z dużych firm nasiennych gdyż nasiona ceną dużo nie odbiegają ale jakością już i owszem .

Czy mała czy duża obojętnie! Ale z tzw. Centralami nasiennymi nie chce mieć nic wspólnego, jak i duża rzesza rolników w okolicy. Kupujesz pszenżyto a tu żyto ci wyłazi...
Osobiście wolę prosto od producenta rolnego niż od pośrednika'

Lepiej być nie może, co będzie się okaże....

110

Odp: Pomysł na biznes na wsi

Koseś tylko że większość towaru z etykietą jest produkowane właśnie w gospodarstwach indywidualnych ,a tylko jest firmowne przez centrale nasienne.

Nie ma że się nie da, jak się nie chce to się nie da...;)

smile E-516 na części. smile

111

Odp: Pomysł na biznes na wsi

Jest tak firmowane że z pszenżyta ci mieszanka rośnie, a w owsie masz tyle głuchego że szok. Pare kliometrów ode mnie facet przestawił sie na produkcje nasienna i nie żałuje. Zbyt ma w 100% na swoje zboża.

Lepiej być nie może, co będzie się okaże....

112

Odp: Pomysł na biznes na wsi

a ja przymierzam się do piaskarki i malowania maszyn na początek później się zobaczy.

113

Odp: Pomysł na biznes na wsi

a ja poszedłem w tym kierunku zobaczę czy to wypali
http://olx.pl/oferta/montaz-car-audio-i … c3d60c312e

Nie ma to jak FORTSCHRITT

114

Odp: Pomysł na biznes na wsi

Widzialem dzis przejezdzajaca Ciezarowke nie duza wywrotke i z tylu przyczepa 8t tez wywrotka i byla naklejka transport plodow rolnych zboz, bel, kukurydzy i innych.. Nie tutejsza rejestracja więc ktos cos kreci, a waszym zdaniem warto bylo by sie w taki transport pakowac? Te wszyastkie oplaty za ciezarowke i wgl to nie takie niskie ceny ale jak byl by duzy popyt na takie cos to ciekawe czy warto..  Teraz rozmyslalismy sie nad sklepem na granicy Polska-Litwa... Wujek ma kupione przejscie Graniczne i ma restauracje i hotel a teraz bedzie budowal parking dla tirow duzy, a 8Km dalej jest sklep tez z parkingiem i powiem wam.ze obrot jednej kasy to 15tys a sa 2 kasy i to wszystko na mies wiec intetes niezly bylby a jak by bardziej ogolny byl ten sklep to wiecej chetnych.. U nas to najczesciej litwiny biora Olej Maka Cukier Mleko Smietana i ciagna to wozkami do busow, jak kolejka jest to wiadomo ze robi zakupy na pare tys wink Tylko ile zachodu bylo by z tym wszystkim?

GG : 9860720  smile
Minął dzionek ciężki, długi, ch*j mu w d*pe bedzie drugi big_smile

+33 / -0 (chyba wink)

115

Odp: Pomysł na biznes na wsi

Karol, obrót rzędu 30 tyś zł na miesiąc na spożywce to jest tyle co nic... chyba że drugie tyle poza fiskusem..

116

Odp: Pomysł na biznes na wsi

Co do auta ciężarowego z przyczepą to firma od której biorę część chemii i nawozów ma właśnie u siebie Scanie wywrotkę + przyczepa. Obie skrzynie równych wymiarów porównywalnie co hl-8. Bez problemu sypie po 12 ton na każdą pakę więc zabiera tyle co na naczepę a kierowca sam mówił że jest o wiele wygodniejszy bo czasem na ciasnych podwórzach nie wszędzie naczepą podjedzie a taką przyczepę to nawet traktorem wepchnie gdzie trzeba. Może i pomysł z takim transportem dobry o ile byłoby na to wzięcie

E 516 na części
Telefon 695 076 269

117 Ostatnio edytowany przez forszaj303 marek (2015-07-18 22:33:40)

Odp: Pomysł na biznes na wsi

Pomysł niezły,tylko jak ktoś będzie ładował żmijką 15 cali to sie naczekasz.

O FORTSCHRITTA TRZEBA DBAĆ,TO NIE ŻADNA CHIŃSKA BLAĆ,BO TO DO DZIŚ JEST SPRZĘT FEST I DLATEGO JEST THE BEST!!! big_smile Gdy ci smutno,gdy ci źle,idź do kuchnii,nażryj się...   
+7/-0

118

Odp: Pomysł na biznes na wsi

No żmijką 15calową to raczej szybko załaduje. wink

119

Odp: Pomysł na biznes na wsi

Ehh to żem wymyśłił. big_smile big_smile ,pomyliło mi sie ze średnicą 15 cm smile , taką mam właśnie.

O FORTSCHRITTA TRZEBA DBAĆ,TO NIE ŻADNA CHIŃSKA BLAĆ,BO TO DO DZIŚ JEST SPRZĘT FEST I DLATEGO JEST THE BEST!!! big_smile Gdy ci smutno,gdy ci źle,idź do kuchnii,nażryj się...   
+7/-0

120

Odp: Pomysł na biznes na wsi

Na naczepy ładują takimi i musi być dobrze. Bo ci zawodowi kierowcy TIRów chcieli by wszystko mieć od razu, szanowni przyjechali dużym samochodem... Wioskę dalej gospodarze zastanawiają się żeby w kilku kupić dużą wagę taką co by auto z naczepą weszło. Dość dużo zbóż w ten sposób sprzedają i lepiej mieć wtedy pewność ile faktycznie jest nasypane, dodatkowo nawozy by też były zważone.

E 516 na części
Telefon 695 076 269