161

Odp: Pomysł na biznes na wsi

dowiedziałem się o świetnym biznesie a to jest układanie kostki brukowej,wystarczą 2 osoby a do schodów 1,pieniądz naprawdę poważny.

162

Odp: Pomysł na biznes na wsi

Kolega tez tak myślał, ma firmę parę lat i mnóstwo sprzętu a w sezonie zatrudnia ok 30 ludzi. Samo układanie nie jest problemem tylko przygotowanie podłoża. U nas biorą 100 zł za metr, ale 60 ton może bez problemu po nim śmigać bo podbudowę robią na min. pół metra

163

Odp: Pomysł na biznes na wsi

3 sezony i po kolanach, znam dwóch kaleków, jeden 26, a drugi 30 lat.

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

164

Odp: Pomysł na biznes na wsi

Jak masz zdrowy kręgosłup to powodzenia...

165

Odp: Pomysł na biznes na wsi

u nas jest tych firm kilkaset   fakt człowiek dostaje po dupie   kolana kręgosłup  nie wszystko złoto co się świeci ...

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

166

Odp: Pomysł na biznes na wsi

Kukiz szykuje nowelizację ustawy o sprzedaży bezpośredniej. Jak ktoś chce robić biznes na wsi to niech może zacznie robić np dżemy, kaszanki i salcesony.  Za układanie kostki niech się biorą ci który nie mogą robić konfitur bo nie są rolnikami ( o ile ustawę klepną)

167

Odp: Pomysł na biznes na wsi

Krzysiek już gdzieś pisałem że od początku tego roku jest w skarbowym ryczałt 2% na właśnie sprzedaż bezpośrednią przetworzonych w gospodarstwie produktów

E 516 na części
Telefon 695 076 269

168 Ostatnio edytowany przez androl (2016-01-23 15:36:46)

Odp: Pomysł na biznes na wsi

Laszek to jeszcze przygotowane było przez poprzednią ekipę. Trzeba założyć działalność gospodarczą. Projekt Kukiz 15 eliminuje konieczność zakładania działalności gospodarczej.

169

Odp: Pomysł na biznes na wsi

Właśnie w tym co weszło to nie trzeba nic zakładać. Mylisz chyba z MOL

E 516 na części
Telefon 695 076 269

170

Odp: Pomysł na biznes na wsi

Ale to nadal nie to, bo można tylko surowce według listy, przetworzonych niet http://www.sir-kielce.pl/index.php/608-571
zbyt piękny i prosty jest projekt Kukiz 15 bo już zaczynają robić schody http://www.sadyogrody.pl/prawo_i_dotacj … j,340.html

171

Odp: Pomysł na biznes na wsi

no nie wiem znajomy klepie tą kostkę już kupę czasu i ma się dobrze a robota w polu czy oborze to przyjemność ?

172

Odp: Pomysł na biznes na wsi

Praca ciężka .W mojej okolicy jest nie zliczona ilość firm które się tym zajmują i zawsze brakuje rąk do pracy .A firma Jadar  jako producent kostki zaciera rece i wszyscy są zadowoleni

TEN NIE POPEŁNIA BŁĘDÓW KTO NIC NIE ROBI big_smile

173 Ostatnio edytowany przez Roberto323 (2016-01-24 13:10:11)

Odp: Pomysł na biznes na wsi

Popyt na kostkę jest duży, sam chciałbym w ten sposób utwardzić ze 1500 metrów pod palety. Tylko że to już kasa większa potrzebna na taką inwestycję

174

Odp: Pomysł na biznes na wsi

kuzyn robił cos ponad 1000 metrów teraz u siebie to za metr pałcił z materiałem, robocizna i podłozem cos około 140zł netto za m2

mdw

175 Ostatnio edytowany przez Laszek (2016-01-24 22:21:07)

Odp: Pomysł na biznes na wsi

androl napisał/a:

Ale to nadal nie to, bo można tylko surowce według listy, przetworzonych niet http://www.sir-kielce.pl/index.php/608-571
zbyt piękny i prosty jest projekt Kukiz 15 bo już zaczynają robić schody http://www.sadyogrody.pl/prawo_i_dotacj … j,340.html

Androl zerknij sobie do ustawy o zryczałtowanym podatku dochodowym, stan prawny na 01.01.2016 artykuł 12 punkt 6 i artykuł 6 ust 1d oraz ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych stan prawny 01.01.2016 art 20 punkt 1c

E 516 na części
Telefon 695 076 269

176

Odp: Pomysł na biznes na wsi

Laszek porównaj to sobie z propozycją Kukiz 15

177

Odp: Pomysł na biznes na wsi

Propozycję .............. jak Kukiz zrobi " loda " Jarusiowi to może będzie z tego coś więcej ?  Androl może i tobie sprzedaż bezpośrednia coś da ale ci co mają samą roślinną to co młyny będą stawiać ? Ktoś kto ma 50 krów będzie mleko na słoiki rozlewał ? bo ja sobie nie wyobrażam ubijać dwa byki w tygodniu i 800kg mięsa na bazarze sprzedać , bo tyle to cała Nidzica w rok nie kupuje ..... A jeśli to dla małych gospodarstw ? to z doświadczenia wiem że tam pracują same leniuchy i z jajkami od 5 kur też świata nie zwojują .............
Rolnik           -produkuje
przetwórca    -przetwarza
sklepikarz     -sprzedaje
Tak to powinno wyglądać !!!
Wolał bym aby zajęli się marżami narzucanymi  przez kolejnych pośredników aby każdy w tym łańcuchu zarabiał uczciwie .

178

Odp: Pomysł na biznes na wsi

A ja powiem, że sporo takich jeszcze nie przetworzonych lub lekko przetworzonych sprzedaje się w Biłgoraju. Nie we wszystkich miastach czy okolicach sprawdziłoby się to, ale skończyło by się może ciąganie staruszki na jarmarku przez straż miejską bo chciała trochę serka, czy jajek sprzedać.

179

Odp: Pomysł na biznes na wsi

Androl dokładnie jak Koseś napisał, kukiz puki co ma tylko propozycję  na dzień dzisiejszy to chociaż pod względem opodatkowania jest to w jakiś sposób uregulowane. Koseś ja świniaka bije jednego a czasem 2 na miesiąc. Cuda to nie są ale na każdej sztuce zostaje. A w małym gospodarstwie każdy grosz się liczy. Każdy robi jak uważa

E 516 na części
Telefon 695 076 269

Odp: Pomysł na biznes na wsi

Koseś moje byki zanim dojadą do rzeźni ida pewnie przez 2-3 pośredników. Biernackiego mam 100km od siebie. Jak zadzwonie i chce sprzedać da mi na wbc 2zł mniej niż pośrednikowi, który do niego oddaje. Ja się ciesze że wchodzi sprzedaż bezpośrednia. Mam herefordy, ubicie w rzeźni kosztuje 250zł, pokawałkować i sprzedać do restauracji. Kilku ludzi znam co tak robią i sobie chwalą. Nawet zatrudniając osobe do rozbiórki i pakowania zostaje w kieszeni dużo więcej. Ale musze poczekać na zmiane przepisów. Na razie nasze inspekcje w powiecie mają wymagania jak w zakładach bijących 100 sztuk na tydzień łącznie z rękawem-śluzą sanitarną.