21

Odp: facelia

Pajej napisał/a:

gratulacje ze na tak kozystnych warunkach to zakontraktowałeś. Ja sprzedaje po 8zl/kg. w jakiej firmir to kontraktowałes?
Stachu to ma małe wymagania i to jest zaleta tej uprawy

Zakontraktowaliśmy w Centrali nasiennej Sieradz

22

Odp: facelia

Nie chce cie straszyć, ale doczyszczenie do wymogów kwalifikatu to moze byc wyzwanie, a i podobno z siła kiełkowania bywa różnie. ja swoja tez kiedys do centrali sprzedawałem, ale nie jako kwalifikat

Rolnik z powołania:-)

23

Odp: facelia

Czyszczenie po stronie centrali. Całość nasion idzie na export do Niemiec na poplony. Też mam obawy jak to będzie i czy w ogóle urośnie ale kto nie ryzykuje ...

24

Odp: facelia

Chłopaki siedzę już parę lat w prosie i mogę coś podpowiedzieć, ale w facelii nie. Powiedzcie coś o wydajności, kosztach, opryskach, nawożeniu i zbycie. Z góry wielkie dzięki!

25 Ostatnio edytowany przez Fujitsu97 (2015-02-24 17:24:24)

Odp: facelia

Jak ustawić siewnik saxonie A215 pod siew faceli tako około 10 kg/h

Jak ogólnie wygląda problemy wylegania tej rośliny?

26

Odp: facelia

Jak przesadzisz z azotem to się wywali

27

Odp: facelia

ja na III klasie azoty nie daje

Rolnik z powołania:-)

28

Odp: facelia

:gun:A jak u was z wydajnością na lichej glebie?

29

Odp: facelia

No to i ja sieje 0,5 ha, ziemia V klasa kupiona w ubiegłym roku . Dziś kupiłem nasiona w centrali 19 zł/kg. Może urośnie te 60 kg które potrzebne mi na poplon.

30 Ostatnio edytowany przez Krzysiek (2015-03-03 16:14:20)

Odp: facelia

V klasa nie jest zła pod warunkiem że nie ma kwasu i nie jest wyciągnięta do 0
A czym to będziesz siał?

31

Odp: facelia

Łeee to wolę jednak proso na V klasie

32

Odp: facelia

Krzysiek napisał/a:

V klasa nie jest zła pod warunkiem że nie ma kwasu i nie jest wyciągnięta do 0
A czym to będziesz siał?

Sąsiad miał wcześniej ten kawałek w dzierżawie, obornik dawał często, ja po żniwach zrandapowałem i zwapnowałem. Siać będę swoją amazonką kółkami do rzepaku.

33

Odp: facelia

ja sieje amazonke na normalnym wysiewie dawka minimum i wychodzi 10kg na ha wiem ze to troszke gesto, ale jest ok

Rolnik z powołania:-)

34

Odp: facelia

U mnie centrala chce abym zasiał na kontraktacje z 4ha i się zastanawiam

Świat należy do młodzieży Stary robi Młody leży

35

Odp: facelia

Pajej napisał/a:

ja sieje amazonke na normalnym wysiewie dawka minimum i wychodzi 10kg na ha wiem ze to troszke gesto, ale jest ok

10 kg na ha jest OK

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

36

Odp: facelia

Facelia błękitna

Obiekty Dawka
[l,kg/ha]
Termin zabiegu
linuron 1,5 To
linuron + linuron 0,75 To
linuron 1,0 To
lenacyl 0,5 To
lenacyl 1,0 To
trifluralina 1,5 To
pendimetalina 3,5 To
mezotrion 1,2 To
chlomazon +linuron 0,2+1,0 To
To – po siewie
Takie coś znalazłem.  Myslę nad zastosowaniem ostatniej kombinacji bo na polu mam przytulię czepną. Wiadomo zabieg trzeba zrobić w idealnych warunkach.....  Powiedzcie czego się mogę spodziewać z jednej strony mam rzepak z drugiej żyto z trzeciej pszenica.

37

Odp: facelia

U mnie lebioda w jednym sezonie zawojowała, a w drugi za dużo azotu i do zimy zielone było, ale dla pszczół rewelacja.

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

38 Ostatnio edytowany przez androl (2015-03-09 09:30:21)

Odp: facelia

Marek to jakie nawożenie proponujesz ?
U mnie będzie na V klasie.

39

Odp: facelia

Ja ładuje 400-500kg 4-12-20. Klasa IVa stanowisko po życie słoma zebrana poplon z gorczycy. Poszło już wapno granulowane 600kg no i zastanawiam się nad azotem 100-150kg saletry po wschodach.

40

Odp: facelia

Sialiście już Facelię ? a jeśli nie to kiedy w planach ?