61

Odp: facelia

Moja też smile
http://naforum.zapodaj.net/thumbs/b06b820e0d26.jpg

62

Odp: facelia

Tak ma.
Niby fiolet, niby róż.

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

63 Ostatnio edytowany przez Krzysiek (2015-04-16 20:51:16)

Odp: facelia

siałem 25 marca no i marnie to wygląda. gdzieniegdzie coś wylazło. Zrobiła się skorupa wygląda na to że ma problemy z przebiciem się przez nią.
Gdyby nie to że pryskałem doglebowo to bym to przebronował....

64

Odp: facelia

U nas facelie sieją dość późno, żeby było dobrze ciepło, wtedy szybciej wschodzi i ma lepszy wigor. Mniejsze są problemy z chwastami. Komu kiepsko powychodziła facelia miał problem z chwastami, a później problem z doczyszczeniem ziarna. Jest w sumie jeszcze czas przesiać czymś w razie czego.

65

Odp: facelia

Po afalonie i comandzie trza fest to przemieszać. Ba chyba nawet użyć pługa.....
Poczekam do poniedziałku.

66

Odp: facelia

ja zasiałem w sobotę 5,30 ha i zobaczymy co z tego będzie

Świat należy do młodzieży Stary robi Młody leży

67

Odp: facelia

Liczyłem na jakieś słowa otuchy wink

68

Odp: facelia

Panowie siejący facelie wcześnie, jak wasze uprawy?

69

Odp: facelia

moja tydzień temy była na wierzchu juz zielona, ale od tamtej pory jej nie widziałem

Rolnik z powołania:-)

70

Odp: facelia

Moja na wierzchu już dawno. Ale raczej fioletowa niż czerwona.

71 Ostatnio edytowany przez Krzysiek (2015-04-20 22:09:30)

Odp: facelia

Ja moją dziś odwiedziłem. hmmm Poczekam jeszcze jest czasn Niech się ciepło zrobi. Trochę tego wylazło. takie to pijane w różnych kolorach od bieli przez fiolet do czerwieni. Ale obsada marna.....  Ile na metrze powinno być minimum na nasiona?
Na polu sąsiada samosiewy faceli mają około 3-4 cm wysokości....

72

Odp: facelia

może comand zaszkodził?

Rolnik z powołania:-)

73

Odp: facelia

Mój doradca stanowczo mi odradzał comand, 1 l linurexu lub afalonu, siałem 9 IV jeszcze nie wychodzi.

74 Ostatnio edytowany przez Krzysiek (2015-04-23 13:07:02)

Odp: facelia

no to chyba czas zapiąć pług....

MA ktoś nasiona?

75

Odp: facelia

http://i57.tinypic.com/10qx9iq.jpg

Moja kiełkuje równo jakby wydrukował. Siałem na całkowicie poluzowanych sprężynach, redlice zagłębiały się jedynie pod własnym ciężarem, no i uwałowana cambridgem. Po wiatrach pole wygląda jak plaża.
Zdjęcie nieciekawe, ale rządki widać wink

76

Odp: facelia

No to ja swoją zaorałem na 25cm. Mam nadzieje że top wystarczy. W poniedziałek wtorek siew od nowa tym razem żadnej chemi....

77

Odp: facelia

pierwsze koty za płoty smile

78

Odp: facelia

Dokładnie. nikt nie mówił że będzie łatwo.....

79

Odp: facelia

http://naforum.zapodaj.net/thumbs/ddc45aaafd91.jpg

A to moja. 6,5 kg na ha jest fajnie gęsta na zdjęciach tego nie widać, bo kiepskie. Ale pole wygląda nieźle. Przynajmniej tak mi się wydaje bo pierwszy raz na oczy widzę tę roślinę

80 Ostatnio edytowany przez Krzysiek (2015-04-29 21:53:48)

Odp: facelia

Facelia w ziemi wyszło około 6,5kg jak opróżnię siewnik to zważę. Tym razem oprysk doglebowy sobie odpuszczam. Dziś sucho jutro wieje. W razie co galera334 w magazynku stoi.
tylko polony zabrali kto to kupi?