81

Odp: facelia

Kupią pszczelarze, i ci co w ramach efa muszą coś zasiać, tak jak jak. Jak będziesz chciał sprzedać to trochę kupię smile

82

Odp: facelia

Też tak sobie dziś tłumaczę. byłem w ODR sporo ludzi poszło na poplony związku z EFA

83

Odp: facelia

Chcę w najbliższych dniach pryskać Facelię na chwasta. Bo jest wysyp chwastnicy i trochę dwuliściennych. Dostała posiewie 1l afalonu ale sucho było. Zaproponowali mi Faworyt 0,25l i Fusialde 0,75l na ha. Co o tym myślicie, a może jakieś inne sprawdzone środki ??.  Trochę się boje aby jej nie spaprać, bo nieźle się zapowiada.

84

Odp: facelia

ja chce pojechać teraz agilem 1.5l na ha zeby perz wykosić , facelia ma po 4 listki , afalon strasznie słabo trzyma, mimo dawki 1.2 l

Fortshritt: ZT325-A , D038, B-201.
Ford NewHolland 7840, Lamborghini 653 DT,
URSUS C-360 , Caterpillar 428B,
Case Magnum 7210, MF 38

85

Odp: facelia

byłem dzis zobaczyc swoja i rece opadły, co za pole... owies był, łubin był pszenicy nie było faceli tez nie ma tzn miejscami to sliczna, a miejscami to goła ziemia... co na tym polu zasiac na przyszły rok

Rolnik z powołania:-)

86

Odp: facelia

facelia nie lubi piasków a co zasiać ? to ja cały czas nad tym myślę smile

87

Odp: facelia

JAk masz uregulowane pH  to siej facelię. Widziałem facelię w piachu daje radę obok był owies nie było czego kosić...  Jak zasiejesz owies to może być tylko tyle że dostaniesz dopłatę. Jest późno każdy dzień odchyłki od optymalnego terminu to 80kg straty. 40 dni to 3200kg...

88

Odp: facelia

Pajej napisał/a:

byłem dzis zobaczyc swoja i rece opadły, co za pole... owies był, łubin był pszenicy nie było faceli tez nie ma tzn miejscami to sliczna, a miejscami to goła ziemia... co na tym polu zasiac na przyszły rok

Żyto hybrydowe

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

89

Odp: facelia

MAREKPE napisał/a:
Pajej napisał/a:

byłem dzis zobaczyc swoja i rece opadły, co za pole... owies był, łubin był pszenicy nie było faceli tez nie ma tzn miejscami to sliczna, a miejscami to goła ziemia... co na tym polu zasiac na przyszły rok

Żyto hybrydowe

Też tak podpowiadam niewielkimi nakładami na glebach V - VI klasa 6 t z powodzeniem.

90

Odp: facelia

Pajej proso posiej! Na pewno urośnie.

91

Odp: facelia

ja zastanawiam sie nad gryka lub kuku, ale i to żyto mnie kusi... ale na 1,3 ha siac zyto to same problemy. ani tego sprzedac ani co, musi byc większy areał

Rolnik z powołania:-)

92

Odp: facelia

Owies zawsze sprzedasz!

93

Odp: facelia

owies... nie wiem kto i po co to kupuje... Lepiej żyto hybrydowe, dobra odmiana to ziarno wygląda jak pszenżyto

E 516 na części
Telefon 695 076 269

94

Odp: facelia

Pajej napisał/a:

ja zastanawiam sie nad gryka lub kuku, ale i to żyto mnie kusi... ale na 1,3 ha siac zyto to same problemy. ani tego sprzedac ani co, musi byc większy areał

Nazmiataj takich 5 ha zrób po 5-6 ton pod Agrolok lub Chemirol na umowę i masz *** na wszystko, materiały dostaniesz, metody i doradztwo i odbiór, Twoja robota, garb i ewentualny zysk big_smile

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

95

Odp: facelia

Stachu napisał/a:

Owies zawsze sprzedasz!

jak mam wybierac pomiedzy owsem a zytem to zyto o wiele łatwiej sprzedac

Rolnik z powołania:-)

96

Odp: facelia

ta wymiana zdań to nie tu... tu mozemy pogadać o tym czemu facelia nie rośnie....

97

Odp: facelia

... bo w nocy jest za zimno, bo zupa była za słona... smile

98

Odp: facelia

cos z polem nie chalo bo miejscami ładna, a miejscami jej nie widac siedzi marniutka przy ziemi...

Rolnik z powołania:-)

99

Odp: facelia

ph?

100

Odp: facelia

wapnowane przed pszenicą (przedplonem faceli) wiec raczej odpada... bardziej stawiam na urok ;-)

Rolnik z powołania:-)