121

Odp: facelia

tylko czy pszczoły zapylą ?

122

Odp: facelia

Pszczoły prawie do przymrozków wychodzą, aby słońce było. Na późne poplony z gorczycy chodzą dopóki ta nie przemarznie.

123

Odp: facelia

Jest szansa, że spróbuje, jak dostane nasiona. W weekend chce kosić jęczmień to po niedzieli bym posiał.

124

Odp: facelia

zasiej też jestem ciekaw

125

Odp: facelia

Jęczmień skoszony, jutro podzwonie za nasionami. Ale moja faceli juz chyba gotowa do desykacji. Pierwszy raz posialem to niemam doswiadczenia.

126

Odp: facelia

kolego coś mówił że w tym roku będzie pryskał ją jak rzepak czyli randap+sklejacz.

127

Odp: facelia

mw_marcin napisał/a:

Mamy taki pomysł aby po jęczmieniu spróbować facelii na ziarno, Jak myślicie jest szansa ??

może spróbuj proso, kolega w ekologi sieje dop koncem czerwca i mówi że to najlepszy termin siania prosa, 2 miechy i kosi

Fortshritt: ZT325-A , D038, B-201.
Ford NewHolland 7840, Lamborghini 653 DT,
URSUS C-360 , Caterpillar 428B,
Case Magnum 7210, MF 38

128 Ostatnio edytowany przez mw_marcin (2015-07-08 00:16:58)

Odp: facelia

Wczoraj desykowałem swoją. z dodatkiem sklejacza. zobaczmy co z tego wyjdzie. A z prosem to niezły pomysł. tylko co z nim zrobię.

129

Odp: facelia

ogłoś się, papugarze  wszystko wezmą, reszta dla gołębi i kur

Fortshritt: ZT325-A , D038, B-201.
Ford NewHolland 7840, Lamborghini 653 DT,
URSUS C-360 , Caterpillar 428B,
Case Magnum 7210, MF 38

130 Ostatnio edytowany przez Krzysiek (2015-08-14 22:03:23)

Odp: facelia

Jak ustawić  e 512 do nie desykowanej faceli?
Dziś wjechałem miałem desykować ale juz za późno bo się osypuje - przegapiłem
młocarnia 500 obr, wiatr górne koło 1 dolne 0,6  ( takie proporcje), klepisko rozkręcone na max, sito zamknięte i uchylone o 1 obr
No i Do zbiornika fajnie leci ale mam wrazenie że wszystko idzie dołem kombajnu do sieczkarni nie wpada nic albo nie wiele. Z tego powodu jadę 1 i na pół hedera.
Sypać sypie.....

131

Odp: facelia

Też przegapiłem, połowa się wysypała, nie wiedziałem że taka wrażliwa, naleciało 250 kg z 0,5 ha

132

Odp: facelia

Mam ją z 400m od domu,  kuźwa jeszcze nie dawno kwitła.....

133

Odp: facelia

Androl jak miałeś ustawionego bizona?
Sita ma inne ale bęben to bęben ...... ile miałeś obrotów?

134

Odp: facelia

700, wiatr 0, klepisko rozkręcone, lekkie to jest żeby nie wywiało, czysto mi się omłóciła.

135

Odp: facelia

Krzysiek napisał/a:

Jak ustawić  e 512 do nie desykowanej faceli?
Dziś wjechałem miałem desykować ale juz za późno bo się osypuje - przegapiłem
młocarnia 500 obr, wiatr górne koło 1 dolne 0,6  ( takie proporcje), klepisko rozkręcone na max, sito zamknięte i uchylone o 1 obr
No i Do zbiornika fajnie leci ale mam wrazenie że wszystko idzie dołem kombajnu do sieczkarni nie wpada nic albo nie wiele. Z tego powodu jadę 1 i na pół hedera.
Sypać sypie.....

Kosiłem koledze, miał desykowaną. Klepisko jak na zboże, bęben 1000obr. sito zamknięte wiatr na wyczucie, troszkę mniej niż na rzepak, dolne sito oczkowe fi 3mm.
No i wrażenie masz dobre, bo u mnie też dołem idzie, z 1ha wyszło ok 400kg, kosiłem na cały heder.

136

Odp: facelia

Doczyszczam plony na podwórku na sicie fi 6 pod kątem 45 stopni z przyczepioną wiertarką akumlatorową z kawałkiem płaskownika jako wibrator..... żona swojego nie udostepniła.....
Plon hmmm po przemierzeniu kopca jakieś 700kg z ha. czyli *** jak na pierwszy raz.
Teraz to tylko spieniężyć bo kury tego nie zjedzą....

137

Odp: facelia

Jutro przyjezdza kupiec. Płaci na podwórku 8zł za kg.
Mogę znim podpisaś umowę na rok przyszły. Szczegóły w styczniu. Korci mnie by podzielić ziemię na pół pół pszenicy pół faceli. Decyzję muszę podjąć już bo mamy termin siewu żyta..... Trochę strach. JUtro pogadam z gościem....

138

Odp: facelia

Pół na pół to dużo biorąc pod uwagę, że nie jest wierna w plonowaniu.

139

Odp: facelia

Krzysiek napisał/a:

Jutro przyjezdza kupiec. Płaci na podwórku 8zł za kg.
Mogę znim podpisaś umowę na rok przyszły. Szczegóły w styczniu. Korci mnie by podzielić ziemię na pół pół pszenicy pół faceli. Decyzję muszę podjąć już bo mamy termin siewu żyta..... Trochę strach. JUtro pogadam z gościem....

dobra a jak facelia nie doczyszczona to jak? ja mam troche ale opryski przepusciły a wyczyscic sie nie da bo chwasty w podobnym kalibrazu jak facelia

Rolnik z powołania:-)

140 Ostatnio edytowany przez Krzysiek (2015-09-07 21:34:41)

Odp: facelia

Moja nie pryskana niczym.  Mam odrobinę owsika, jakieś 2 chwasty których po nasionach nie poznaje po nasionach, czarne "kanciate kulki" i takie szare nasionka z "piuropuszem" Dostali próbkę nie kręcą nosem...