21 Ostatnio edytowany przez Grzegorz89 (2021-03-17 00:47:13)

Odp: NEW HOLLAND różne modele

W dzisiejszych czasach to tylko podejście do calowych wymiarów trzeba zmienić. Wszystko masz w dostępie, kwestia wiedzieć gdzie kupić. Łożysko półosi Koyo do mojego forda w serwisie 800zł, a w hurtowni 200.

22

Odp: NEW HOLLAND różne modele

Mam case 5150 i oprócz rurek hydraulicznych na nic calowego nie trafiłem

23

Odp: NEW HOLLAND różne modele

mw_marcin napisał/a:

Mam case 5150 i oprócz rurek hydraulicznych na nic calowego nie trafiłem

a rozbierałeś skrzynie biegów?

Rolnik z powołania:-)

24

Odp: NEW HOLLAND różne modele

Ja mam w johnym prawie wszystkie oringi i uszczelniacze calowe i to jest największy problem. Łożyska leżą w jednym sklepie na półce  w innym śruby w dowolnych wymiarach i twardościach  dostępne od ręki. A na oringach wymiarów nie ma. Trzeba po amerykańskich stronach szukać bo john deere nie podaje wymiarów tylko numer katalogowy. A po numerze to tylko drogie oryginały znajduje. Na takich pier**l chyba tylko zarabiają. Olej czy filtry w niewiele droższe w salonie niż w innych sklepach. Duże elementy w salonie często tańsze niż  na wolnym rynku np sterownik prasy używany  najtaniej 2000 a w salonie 2500 z dwuletnią gwarancją. Za to oring wom. z oryginalnym numerem 20zł kupiłem paczkę za coś  ok 11 zł (w komplecie  10 szt.)

25

Odp: NEW HOLLAND różne modele

Pajej napisał/a:
zorak napisał/a:

Pajej 100 ha ziemi trzeba przerzucić + łąki.

i do tego jeszcze praca na etacie i bydło? mega potrafisz zarządzać czasem ze sie wyrabiasz

mam to szczęście, że mój tato jest jeszcze na tyle w dobrym zdrowiu że dużo mi pomaga. Wracam z pracy i ogarniam bydło, mam tak ustawione że zajmuje mi to 30 min na spokojnie razem z pooglądaniem stada. Teraz są wycielenia to trzeba częściej zaglądać. W okresie wypasu (maj-listopad) stado praktycznie bezobsługowe - raz w tygodniu sprawdzam ogrodzenia i przeliczę sztuki. A pole jest do ogarnięcia. Czasem zanim wrócę z pracy to tato np. uprawi pod siew. Nieraz się z niego śmieję że dla niego to przydało by się drugie tyle pola do obrobienia. Ale nie dziwię mu się, całe życie pracował na gospodarce na c-4011 i c-360 i mówi że mając taki sprzęt jak jest teraz  to dla niego praca w polu to przyjemność a nie obowiązek.
ps: jeśli macie rodziców to doceniajcie każdy dzień z nimi.

gg 5118068

26

Odp: NEW HOLLAND różne modele

Doceniam, mi tez tato dużo pomaga, ale staram sie go oszczędzać ile mogę

Rolnik z powołania:-)

27

Odp: NEW HOLLAND różne modele

mw_marcin
mam pytanie, sprawdź skrzynke

28

Odp: NEW HOLLAND różne modele

Nie mogę odpisać coś mnie wywala. pisz na maila mwindysz@poczta.onet.pl

29

Odp: NEW HOLLAND różne modele

Co powiecie o new Holland TM 165 ze skrzynią full power shift?

Rolnik z powołania:-)

30

Odp: NEW HOLLAND różne modele

Te cięższe NH serii TM dość popularne u mnie w okolicy. W ubiegłym roku tego 165 kupił kolega coś tam niewiele poprawił i cały sezon bezawaryjnie. Tej zimy przybyły jeszcze 2 z tym że jeden 190.

31

Odp: NEW HOLLAND różne modele

A wiesz na jakich skrzyniach?

Rolnik z powołania:-)

32

Odp: NEW HOLLAND różne modele

No nie wnikałem.

33

Odp: NEW HOLLAND różne modele

Aha, bo ja obecnie nie mam sprawnego dużego ciągnika

Rolnik z powołania:-)

34

Odp: NEW HOLLAND różne modele

skrzynia ful powerschift  to zapewne 19 biegów ?  czyli 19 to taki nadbieg ,   wszystkie biegi załączane  bez sprzęgła  wszystko przyciski .   Tylko czy to na pewno  NH TM ? czy Ford 89XX
Tm powinien mieć  amortyzacje osi  oraz kabiny  praktycznie każdy wiekszy to miał . jak chodzi nic nie stuka nie puka to  ok .  sam szukałem coś takiego ale  nie podobała mi się strasznie kabina w środku ...  jakaś taka od siekiery ... ale reszta  będize chodzić

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

35

Odp: NEW HOLLAND różne modele

Na pewno TM ????

Rolnik z powołania:-)

36

Odp: NEW HOLLAND różne modele

TM pracuje, gorzej z 8340
Ślizga się skrzynia/sprzęgło. Pompa hydrauliczna zregenerowana, skrzynia rozebrana na części pierwsze wymienione wszystkie uszczelki i tarcze sprzęgłowe i nie pomogło. Mechanik już rozkłada ręce. Gdzie jeszcze szukać?

Rolnik z powołania:-)

37

Odp: NEW HOLLAND różne modele

Jakie ciśnienia na obiegu półbiegów?

38 Ostatnio edytowany przez Pajej (2023-05-08 07:13:04)

Odp: NEW HOLLAND różne modele

Gdy zaczyna się ślizgać to 16-17
Czasem przy takim ciśnieniu normalnie jedzie czasem się ślizga. Dziwne to jest

Rolnik z powołania:-)

39

Odp: NEW HOLLAND różne modele

Nie wiem ile wg instrukcji w tym modelu, ale jak na inne to prawidłowe ciśnienie. Na każdym półbiegu się ślizga? tarczki to pewnie odpowiedniej grubości założone. Mnie też czeka przegląd skrzyni, bo już nie da się prawcować, wywiozę ziarno i biorę się za traktor.

40 Ostatnio edytowany przez Pajej (2023-05-08 14:42:42)

Odp: NEW HOLLAND różne modele

Tarczki oryginalne. Ślizga się na wszystkich. Zaczyna od wyższych biegów i w miarę nagrzewania oleju ślizga się na coraz mniejszych.
Mechanik miał dziś jeszcze być ale chyba nie ma pomysłu i się poddał

Rolnik z powołania:-)