1

Temat: Zakup MDW 524

Witam, rozglądam się za kupnem kombajnu i bardzo poważnie myślę nad Fortschrittem MDW 524. Postawiłem na ten kombajn z racji dość dobrego stosunku ceny do wydajności, komfortu itp. Jedynym problemem mogą być części i tego się boję. Czy z częściami nie będzie żadnego problemu? Czy w tym Pankowie mogę dostać praktycznie wszystko do tego kombajnu? Jestem spod Bydgosczy, czytałem o agromach w Sępólnie i Wągrowcu więc teoretycznie jest gdzie blisko kupić jakieś pierdoły, ale czy jakieś "poważniejsze" części też dostanę? Czy może ktoś kto posiada ten kombajn napisać elementy, które często nawalają? (czytałem, że kosa jest takim elementem)  Przeglądam olx oraz allegro i jeśli chodzi o te kombajny to jest ich strasznie mało - jedynie rzuca mi się w oczy koleś z Siemiatycz (kiedyś miał ładnie wyglądającego Bonhilla, teraz niedawno widziałem jakiegoś innego też w ładnym stanie) - miał ktoś z nim styczność? Czy może ktoś go polecić? Jeśli nie to macie jakiś pomysł gdzie mogę znaleźć taki kombajn w dosyć dobrym stanie? (ma ktoś namiary kto je sprowadza? najlepiej z Niemiec). Chcę przeznaczyć +/- 50 k (w cenie sieczkarnia, wózek i stół do rzepaku).

2

Odp: Zakup MDW 524

Powiem tak w Pankowie dostaniesz wszystko, a co nawala nie wiem bo ja mam swojego 4 sezony i wymieniłem mu tylko pas jezdny (wydawał mi się trochę naciągnięty i teraz mam go jako zapas) i wymieniłem łopatki na podajniku kłosowym i zbożowym, a i pod koniec tego sezonu wywaliło mi oringi na przyśpieszaczu (ale wymienię chyba od razu tłoczki i cylinderki bo koszt minimalny) co dziwne czytałem o popękanych wytrząsaczach i chederach ale u mnie są całe więc chyba mi się dobry egzemplarz trafił, słyszałem coś o pękających półosiach ale to chyba u tych co uprawiają rajdy przełajowe , główka kosy raz mi się urwała bo popuścił mi się bagnet podczas naprawy od razu ją wzmocniłem i chodzi bez zarzutu a i pod koniec tego sezonu klima mi padła szczerze to nawet nie zaglądałem co zdechło . Ja za swojego dałem ponad 50  bez stołu i jestem zadowolony a oglądałem wtedy kilka 524 w cenie do 50 które nadawały się jedynie na złom. Wniosek jest taki jak uda się kupić coś dobrego to nie będzie kłopotu, a jak się trafi zaniedbana wersja to pewnie będą wyłazić jakieś babole

3

Odp: Zakup MDW 524

Mam propozycję, sprzedałem ostatnio mojego 525 i pozostała mi po nim półośka nowa, uchwyt kosy Schumacher i parę innych oryginalnych części które chętnie sprzedam po atrakcyjnej cenie (półośka pasuje do 525 i 524 bo to ta sama zwolnica. tel. 728 301 584

4

Odp: Zakup MDW 524

Powiem tak , jesli jesteś z okolic Bydgoszczy to przed wlocławkiem facet ma praktycznie wszystko do 524. Odnosnie kolesia z Siemiatycz to wiem kto to i jak ja szukałem, byłem u niego i powiem tak że facet kombajn z zewnatrz picuje, czysci pastami,maluje. A cenę też ma wysoką.Kosa faktycznie jest z nią problem, ja w te żniwa stara pospawalem, a nowa leży na zapas.  Jeśli będziesz przyjeżdżał niedaleko Lubienia kujwskiego, to wjedz zobaczysz mojego bo w sumie sprzedał.

5

Odp: Zakup MDW 524

Zyher odnośnie Wągrowca to dostaniesz tam wszystko a jak nie mają na miejscu to szybko sciągną. Skąd jesteś tak dokładniej? Kuzen niedaleko Nakła n. Notecią ściąga co jakiś czas coś z niemiec i siedzi właśnie w E524-E527. U jednego gościa widziałem 524 co dał za niego 65tyś ale był tego wart. Po prostu igła.

E 516 na części
Telefon 695 076 269

6

Odp: Zakup MDW 524

Dziękuję wszystkim za zainteresowanie oraz odpowiedzi. Kamil3993 mnie interesuje tylko kombajn, który nie pracował w Polsce ani w kukurydzy. Przeglądałem oferty w internecie i w zasadzie ten facet z Siemiatycz regularnie sprowadza kombajny zza granicy i wyglądają nieźle na pierwszy rzut oka (przynajmniej w internecie wink ) Orientacyjnie przeglądałem sklep internetowy Sępólno Krajeńskie i praktycznie wszystkie części są do 512 i 514 - czy one będą pasowały do 524? Tutaj link - http://agromasklep.pl/sklep/category.ph … tegory=142 Nie mam żadnego w okolicy fortschritta (ze starych to same bizony i new hollandy) i dlatego zadaję tak dużo pytań. Laszek - mieszkam w okolicach Chełmży, ten Twój kuzyn ma jakąś ofertę w internecie? Chciałbym obejrzeć jakikolwiek egzemplarz fortschritta mdw 524 gdzieś w okolicy i zobaczyć co i jak, żeby nie kupić padaki.

7

Odp: Zakup MDW 524

zyher ... piszesz że nie chcesz kombajnu po kukurydzy ... a jaką masz pewność że taki kombajn z zachodu nie kosił kuku ? żadnej

dziwne kryteria ... prędzej bym nie chciał kombajnu co kosił rzepaki nie dosuszane niż kukurydze ....   tak że nie patrz na to co kto czym kosił tylko patrz na stan mechaniczny ....  czy cicho chodzi i przedewszystkim czy chodzi ... a co kupisz to się dopiero okaże w polu ... bo czasami najpiękniejsza perełka  sprawi  tak ze odechce ci się jej a kombajn obok powiązany na sznurki będzie kosił nadal smile)

miłego szukania ...  a jak kraju nie zwiedzisz nie znajdziesz

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

8 Ostatnio edytowany przez sławek77 (2015-03-09 08:44:49)

Odp: Zakup MDW 524

To że kombajn chodzi w Polsce to źle ? Sam w zeszłym roku przejeździłem pół kraju za 524 i to co nieraz  handlarze mówią i jak picują kombajny to :wow:
Do swojego trochę części potrzebowałem ale z żadną nie było problemu.

9

Odp: Zakup MDW 524

Wojtas na początku też tak mówiłem że w qq tak nawet w dupe nie dostaje ale jednak nie do końca. Tak że jednak jak ktoś chce kupić i nie ma w planach kosić nim kukurydzy to lepiej żeby wcześniej jej też nie kosił. Sam nawet juz myślałem że jak bym sprzedał swoją 514 razem z kukurydzą to na 524 by starczyło a kukurydze było by czym skosić bo blisko mnie jest Tucano i Lexion co koszą kukurydzę.

E 516 na części
Telefon 695 076 269

10

Odp: Zakup MDW 524

Nie wiem o co wam chodzi z tą kukurydzą ... kosiłem kilka lat i nie widziałem jakichś ubytków na maszynie .... kwestia jej wyczyszczenia po koszeniu  i tyle  są w okolicy  kombajny co koszą  kuku  od kilku nastu lat i nic im się nie dzieje ...

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

11

Odp: Zakup MDW 524

no w 514 wytrząsacze dostają po dupie. No a właśnie kwestia wyczyszczenia to nie mało z tym roboty żeby faktycznie dokładnie wyczyścić. Ziemi jak teraz ubyło to na te około 20 ha kukurydzy co roku to kombajn nająć i po kłopocie by było. Ale to tylko gdybanie bo najpierw swojego musiałbym sprzedać za tyle ile bym chciał dostać. A co do 524 to w kabinie w podłodze też ma takie szybki? Ogólnie jest dobra widoczność na heder podczas podczepiania i odczepiania na wózek?

E 516 na części
Telefon 695 076 269

12

Odp: Zakup MDW 524

Są 2 szybki w podłodze, widoczność w porównaniu z 512 dużo lepsza

13

Odp: Zakup MDW 524

zyher tak jak mówi wojtas masz bardzo dziwny sposób myślenia odnosnie kupna kombajnu ale to Twoja sprawa.... Pytanie takievgeneralne obecnie masz jakiś kombajn ???. Ja swoje Forza kupiłem z Polski , chłopaki na forum widzieli go wcześniej na ogłoszeniach i ja też, facet wywalił wtedy cenę i ludzi płoszło w sumie.  Pojechałem zobaczyłem go po żniwach, facet go nie mył nie picował, tylko powietrzem wygonił dobrze wszystko z środka i  zaraz było ok. Tak jak sławek znowu mówi pojeździłem też po tych handlarza to czasami recę opadały jak pojechałem na zdjęciu się świecił , wszystko super.... . pojechałeś a tam heder pospawany  że łata na łacie, dziury w podsiewaczu, silnik z góry ładny czyściutki, a pod michą pełno obklejonego oleju no tragedia...... . Odnośnie QQ, u mnie pierwszy rok chodzi w qq sam go przystosowałem, odnośnie wytrzasaczy w qq, jeśli nie ma blach na wytrzacaczach zaraz za bębnem to po gdzies 80 ha nie ma siatek tak qq wytłucze... A kombajn jak dobrze wyczyścisz , to nic sę nie dzieje, wiem bo moja 514 dwa sezony chodziła też nic.

14

Odp: Zakup MDW 524

Zadałem kilka pytań a debata trwa na temat mojej jednej opinii... smile Może sprecyzuję - jeśli trafi się jakiś egzemplarz, który pochodzi od rolnika z Polski i ten rolnik kosił tym egzemplarzem kukurydzę a stosunek ceny do stanu technicznego i wyposażenia jest w porządku (chociaż zaznaczam, że wolę kupić kombajn za 50+ tysięcy w dobrym stanie niż za 35 tysięcy w gorszym stanie) to kupię ten egzemplarz, ale myślę, że niewiele ogłoszeń z Polski będzie spełniało te kryteria. Co do koszenia kukurydzy to opinię oparłem na znajomym, który kosi kukurydzę oraz wpisach w internecie gdzie jednak zdanie są podzielone, więc coś w tym musi być. Tak jak napisał Laszak - nie będę nigdy kosił nim kukurydzy więc wolałbym, aby ten kombajn też w niej wcześniej nie siedział. Oczywiście pewności nigdy nie będę miał, ale przeglądając ogłoszenia skupiam się na tych gdzie nie ma wzmianki o kukurydzy i te dalej chcę sprawdzać.  Nie jestem ślepo zapatrzony w "zachód" jednak mówiąc o kombajnie od handlarza nie mam na myśli kombajnu z Czech tylko z Niemiec czy Skandynawii i wątpię, że tam często trafiają się pospawane hedery itp. oczywiście to nie jest regułą i jest to tylko moje zdanie. Kamil3993 to będzie mój pierwszy kombajn.

15

Odp: Zakup MDW 524

No i jednak znowu (narazie ) fortschritt E 524 zakupiony. zdjęcia wkrótce . Zyher kupiłeś kombajn ?

16

Odp: Zakup MDW 524

Wstaw zdjęcia nowego nabytku, Kamil mam prośbę zrób zdjęcie kół pasowych z prawej strony kombajnu chodzi mi konkretnie o koła wentylatora

17

Odp: Zakup MDW 524

Slawek, jak tylko dojedzie do mnie to zrobię zdjęcia i wstawię ci.

18

Odp: Zakup MDW 524

ok

19

Odp: Zakup MDW 524

Kamil3993, mam już pewnego 524 na oku, sprawa prawie dogadana. Jak będzie stał u mnie na podwórku to napiszę coś więcej.

20

Odp: Zakup MDW 524

Aha noo jak cos dawaj foty. Ja Dzisiaj 524 ściągam do siebie. Ogólnie będzie na sprzedaż, ale szczegóły później.