21

Odp: kosiarka

Ale ze staroci masz jakąś godną polecenia?

22

Odp: kosiarka

ja osobiście nie mam bo nie zajmuje sie zbiorem zielonek ale koledzy niech sie wypowiedza ci co urzywają kosiarki dyskowe i niech wskarzą dobry model

Nie ma to jak FORTSCHRITT

23

Odp: kosiarka

hmm ja tam na kosiarkach się nie znam ale..... stal w detalu to jakieś 3-4 zł kg a to waży 350 x 3 = 1050zł.  transport, farba, łożyska, noże ( kupowałem do sieczkarni 16zł szt ) zarobek producenta, pośrednika, made in china?

24

Odp: kosiarka

No ja dyskówki nie widziałem w realu więc zdaję się na was. Mowa o takiej co by z 3p latała bez problemu.

25

Odp: kosiarka

Stachu napisał/a:

Co powiecie na to?
http://olx.pl/oferta/kosiarka-rotacyjna … bc26b92920

Ja mam tę i jak chcesz to mogę jej jutro selfi porobić. Stoi pod wielkim dachem nieba już 5 lat i niewiele odbiega wyglądem od tej z linku. Tylko nożyki w niej wymieniałem, a reszta jak nowa.

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

26

Odp: kosiarka

Marku ile nią tniesz rocznie?

27

Odp: kosiarka

Zależy od roku ale mniej niż 20 nie ma

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

28

Odp: kosiarka

Stachu masz do cięcia 4,5 ha x 3 = 13,5 hektara w sezonie, przecież to jest dzień pracy maszyny. Każda z tych co podałeś będzie pracowała przez długie lata na takim areale.

gg 5118068

29

Odp: kosiarka

Ja swoją rotacyjną starą wolałem wyremontować niż brać to nowe "coś" z kuźni, promaru czy wiraxu. Sąsiad miał taki kiedyś wynalazek to się umęczył z nią... Jeszcze mam nową dyskową 2,6 też wynalazek bo Kellfri, ale sobie C-360 z nią lata, więc rotacyjna jest używana sporadycznie. Więc lepiej kupić coś używanego i już jak coś to zrobić niż brać do ręki nowe wynalazki.... Chyba, że coś z wyższej półki np. samasz lub fella.

30

Odp: kosiarka

a ta Kellfri to takie badziebie  bo sie zastanawiam nad nią???

31

Odp: kosiarka

No właśnie ja liczyłem, że gdyby chodziła 10lat to przy zakupie za 2700 koszt roczny to tylko 270zł plus paliwo. Gdybym najął to 4,5 x 3 x 180zł=2430zł rocznie. Nie powiem, że skłaniałbym się na dyskówkę bo mniejsze wałki robi i szybciej wyschnie ale na dyskówkach się nie znam. Tak więc czekam na wasze pomysły.

32

Odp: kosiarka

Kto nie ma ten nie wie. Kumpel kupił na spółę z ciotką najtańsze co było na alledrogo i zapieprza co rok po 150-200 ha już 6 sezonów. Dzisiaj z nim rozmawiałem i mówił, że nie będzie miał do niej żalu jak się rozleci , bo zarobiła na 5 kolejnych i nawet jej rozkręcać nie będzie tylko zamówi kolejną najtańszą.

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

33

Odp: kosiarka

Stachu a na czym się tu znać ?  Fakt  trybów jest więcej w listwie ale za to są duże z dużymi prostymi zębami  dlatego mniej awaryjne .  W rotacyjnej tryb o średnicy około 7cm kręci talerzem 80cm  a w dyskowej tryb 20cm kręci dyskiem 40cm ...........   Kto raz spróbował koszenia dyskową to na rotacyjną już nie spojrzy ......... Jumz ma chyba 65KM i gania po łąkach z dyskową 3,2m bez najmniejszego problemu .

34

Odp: kosiarka

U nas zetor 7211 chodzi z dyskową Pronar 2,1 metra i idealnie ten zestaw se radzi. Kiedyś podczepiłem pod 360 to miał jednak ciężko ale fakt że akurat poszedł w najmocniejszą trawę. W dyskowej kolejny plus że całe dyski są osłonięte od spodu sztywną ramą a z poza niej wystają tylko nożyki a w bębnowej rama u góry i jaka długa dźwignia w dół...

E 516 na części
Telefon 695 076 269

35

Odp: kosiarka

Koseś to jakim biegiem śmigasz ? Ja jak bym kupował to bym szukał 2.8m do Jumzaka

GG : 9860720  smile
Minął dzionek ciężki, długi, ch*j mu w d*pe bedzie drugi big_smile

+33 / -0 (chyba wink)

36

Odp: kosiarka

Na polnych 3 a na torfowych jak są duże kretowiska to 2 i oczywiście gaz w podłogę wink  Jak będziesz szukał to staraj się na parzystych dyskach kupić .

37

Odp: kosiarka

co to znaczy na parzystych? że dwa nożyki na dysk a nie 3?

Ten Adolf Hitler to dziwny człowiek. Nigdy nie zostanie kanclerzem, najwyżej ministrem poczty, a i to bardzo wątpliwe! To tylko zarozumiały Czech, który wynurzył się z rynsztoka. Że ludzie się go boją, oto czego nie mogę pojąć! Najdalej za rok zostanie zapomniany, a o jego partii, młodych łobuzów nikt nawet nie będzie mówił.”
[Paul von Hindenburg w rozmowie z gen. Schleicherem i bp. Münsteru, 24-02-1931]

38

Odp: kosiarka

Nie , chodzi o parzystą liczbę dysków czyli 4-6-8  gdyż "podobno" są bardziej niezawodne .......

39

Odp: kosiarka

A jakieś linki godne polecenia do 3p?

40

Odp: kosiarka

Wrzucaj sam linki co ci się podoba a my (ja) będę się czepiał i wyszukiwał wady ...........