Temat: Agregaty talerzowe uprawowo-siewne

Myslę o zakupie takiego agregatu do talerzowania ścierniska i do zestawu siewnego.Pomysł jest jeszcze go należy mądrze zrealizować.Dobre są z Rolmako i Agro-tom ale drogie[22-24 tyś]tańszy jest Agro-factory,Agro-masz odpada za słaby i zapycha się.Wersja talerze fi 560,piasty bezobsługowe,wał packer i co oczywiste hydropack na dwa tłoki. Jeśli ktoś ma to chętnie wysłucham opini.Moze mpopis co doradzi na 140 kucy?

2

Odp: Agregaty talerzowe uprawowo-siewne

Kumpel ma Mandama i powiem Ci, że daje radę. Bezorkowo nim grykę robi.

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

3

Odp: Agregaty talerzowe uprawowo-siewne

Dziś  miałem ofertę na grano system z wałem packera talerze 560 za 18 tyś brutto  możliwości na raty pierwsza rata płatna pod koniec roku z wałem rurowym ok 2 tys taniej

4

Odp: Agregaty talerzowe uprawowo-siewne

Paweł mam z Tolmetu  NH nie rozerwał go a ciągałem do 15 km cena też dobra kwestia gustu


http://tolmet.pl/podkategoria/67-tytan-300.html

5

Odp: Agregaty talerzowe uprawowo-siewne

A jaka cena Tolmet

6

Odp: Agregaty talerzowe uprawowo-siewne

staltech też daję radę smile

7

Odp: Agregaty talerzowe uprawowo-siewne

Jak ma być masywny i dobrze zrobiony to mandat albo staltech. Co do agromasza to niewiem o czym mówisz. Mam takowego i pękać nie pęka, a z zapychaniem to i owszem, jak w piachu wpadnie po ramę to każdy się zapcha... Fajne maszyny robi granosystem w wersji ciąganej ale cena koło 28tyś.

Lepiej być nie może, co będzie się okaże....

8

Odp: Agregaty talerzowe uprawowo-siewne

ile koni trzeba realnie na 3m?

9

Odp: Agregaty talerzowe uprawowo-siewne

Na równym i/mozaice forsz leci z takim na 2/IV w sciernisku. Przy siewie i uprawie koło 12cm bieg niżej. Jak/dojdą do tego górki i pagórki to się 100KM robi się mało. Temu np mojego forsza kręci turbina...

Lepiej być nie może, co będzie się okaże....

10

Odp: Agregaty talerzowe uprawowo-siewne

to co pociągne takiego aresem?

11

Odp: Agregaty talerzowe uprawowo-siewne

Jak masz w miarę równe pola to da rade. Jak masz górki góreczki to albo prędkość za mała albo silnik puchnie...

Lepiej być nie może, co będzie się okaże....

12

Odp: Agregaty talerzowe uprawowo-siewne

Wczoraj pojechałem na rekonesans do trzech znajimych w jenej wiosce, ziemie dobre,wszyscy pracują na ZT 323 jeden ma agromasz,drugi granosystem,trzeci agrofaktory.Maszyny czteroletnie a stan opłakany.Agromasz uprawia tylko pod burak i kuku reszte aktywnym,granosystem uprawia a sieje C -360,tylko agrofaktoryuprawia i sieje ale też sporadycznie bo większość robi aktywny.Stosują te talerzowe do podorywek ale ci co mają zrywacze to jadą zrywaczami.Ja z racji wygody i kultury uprawy wszystko uprawiam aktywnym.Talerzówka mnie zakręciła bo dwa ostatnie lata miałem pokazy,jeden to maschio ufo 300[cena 70 tys]drugi rok agrotom [cena 22tyś] typowe talerzówki,duże talerze ,szeroki rozstaw osi robota ubywała.Wersje uprawowo=siewne mają mniejszy rozstaw to i przepustowość gorsza[szczególnie po rzepaku.Ja chciałbym maszynę do podorywki i uprawowo=siewną bo są pola gdzie aktywny+ kamienie= koszmar.Mam trż agregat nówka upr-siewny unia grudziądz ares 300 na trzech rzędach łapeki wał croskil,przepracował jeden niepełny sezon[awaria aktywnego] i pięć lat grzeją go pokrzywy i niechciałbym aby następty klamot spedzł mi sen z powiek z racji żle wydanej kasy.Wiadoma rzecz dobre musi kosztowac a u mnie budzet  idzie w parze z rozsądkiem.

13 Ostatnio edytowany przez Pietia (2015-03-24 12:21:47)

Odp: Agregaty talerzowe uprawowo-siewne

Paweł trudno Ci doradzić ja swojego użytkuję od żniw na moje potrzeby jest wystarczający ale jako zestaw uprawowo siewny z traktorem 115-120 km raczej go nie widzę długi i ciężki klamot w tej chwili można sobie zamówić z wózkiem i siodłem do siewnika.

http://tolmet.pl/podkategoria/92-astat- … yjnym.html

14

Odp: Agregaty talerzowe uprawowo-siewne

To na moje zostaje ci pogadać z Mpopisem....

Lepiej być nie może, co będzie się okaże....

15

Odp: Agregaty talerzowe uprawowo-siewne

Jeśli chodzi o zapychanie agromasza to prawda. Ziemia potrafi podbić się do góry i wszystko staje...  Talerze mają zbyt mały kąt natarcia, moim zdaniem za mały. Mimo wszystko jestem zadowolony, z pracy. Jeśli chodzi to u mnie już czwarty rok i  wygląda całkiem nieźle, a rama trzyma się kupy. Talerze są zadziwiająco dobrej jakości, chyba że mi taki jakiś dobry-lepszy się trafił.

16 Ostatnio edytowany przez artureekk (2015-03-25 00:26:36)

Odp: Agregaty talerzowe uprawowo-siewne

to podziwiajcie talerz 560 4 m   https://www.youtube.com/watch?v=ESSl2rF … e=youtu.be   na przodzie 650 kg
jak cos to ma podobny zęby i wał kriscrosa 4m bardzo krutki ze siewnik stosunkowo blisko może jutro wstawie na tabilcę

17

Odp: Agregaty talerzowe uprawowo-siewne

To Twój case?

18

Odp: Agregaty talerzowe uprawowo-siewne

http://olx.pl/oferta/agregat-uprawowo-s … e3c5cba7bf
Myślę o takim.Konstrukcyjnie mocny i odstęp między osiami taterzy większy

19 Ostatnio edytowany przez artureekk (2015-03-25 21:02:05)

Odp: Agregaty talerzowe uprawowo-siewne

tak 5150 w tamtym roku późną wiosna kupiłem dlatego chciałem sprzedać forszaja ale jak zobaczyłem jakie ceny nie docenianego ciągnika  to wole przerobić na złom użytkowy  solnik pójdzie do kombajnu koła 30-600 tez do kombajnu a reszta może ktoś kupi chyba ze znajdzie się taki co da tyle ile jest wart bo wygląd wizualny raczej nie zachęca do kupna a ja specjalnie picować malować i nie wiadomo co robic nie będę zresztą nie mam na to czasu

20

Odp: Agregaty talerzowe uprawowo-siewne

A jak zadowolony z 5150? Jaki przebieg?