Temat: Mdw 524

Kupiłem sobie instrukcję obsługi żeby połapać się w ustawieniach kompa ale nic w niej nie ma. Co oznaczają cyferki 1,2,3,4,5 ?

http://naforum.zapodaj.net/thumbs/e776880def55.jpg

2

Odp: Mdw 524

sławek a ty skad z wielkopolski

3

Odp: Mdw 524

Międzychód

4

Odp: Mdw 524

Naprawdę nikt z posiadaczy 524/525 nie wie co oznaczają te cyferki ?

5

Odp: Mdw 524

Cyferki na dole informują do jakiej cyfry przypisany jest jaki gatunek zboża . Przyciskiem 1..5 ustawiasz jakie zboże młócisz

6

Odp: Mdw 524

Ok, A jakie zboża konkretnie oznaczają te cyfry ?

7

Odp: Mdw 524

ja wgl mam inny kompter z tego co widze u ciebie slawek

8

Odp: Mdw 524

Dzisiaj bede w domu to zerkne do mojej instrukcji

9

Odp: Mdw 524

Będę wdzięczny

10

Odp: Mdw 524

Sory ze dopiero teraz ale nie umialem tego znalezc. U mnie podaja
1 jęczmień
2 pszenica
3 żyto
4 owies
5 kukurydza
to sa ustawienia do czujników strat. Mam to całe opisane tyle  ze musze to przetlumaczyć. Mam nadzieję że pomogłem

11

Odp: Mdw 524

Ogromne dzięki smile , plus dla ciebie, jeżeli mógłbyś mi jeszcze napisać w jakie wartości powinien pokazywać komp na wyświetlaczu od strat ziarna ? Jak w zeszłym roku kosiłem np. żyto pokazywał 1.9-2.1, co to oznacza strata % ziarna ?

12

Odp: Mdw 524

Podejżewam że to jest strata ziarna w procentach ale musisz też ustawić odpowiedni gatunek wtedy będziesz wiedzial dokładnie. Chciałem wrzucic wykresy strat ziarna zbórz i kukurydzy ale coś nie chce mi załadowac

13

Odp: Mdw 524

Sprawdziłem zegarem ciśnienie oleju w silniku tak z ciekawości, na zimnym silniku 4.5 atm przy 750 obrotach, 4.2 atm przy 600 obr, na pełnym gazie 4.7 atm. Dobrze czy źle ?

14

Odp: Mdw 524

Panowie może mi ktoś wstawić zdjęcie wariatora zamontowanego na odrzutniku, chodzi mi dokładnie o koła napędzające podajniki i przekładnie wiatru.

15

Odp: Mdw 524

Podaj maila to Ci prześlę parę zdj wariatora i przy okazji ten wykres strat bo jakos dalej nie umie wrzucić zdj

16

Odp: Mdw 524

slawek173@onet.eu

17 Ostatnio edytowany przez sławek77 (2015-07-09 11:50:07)

Odp: Mdw 524

http://naforum.zapodaj.net/thumbs/0ba3edd5facd.jpg

Do czego są te dwa zaznaczone przyciski ?

18

Odp: Mdw 524

U mnie pisze tak:
Ten od góry: Verlustkalibrierungs-Didplaywert - wedłóg mnie to po włączeniu tego przycisku pokazuje stratę ziarna na dana chwilę

ten od dołu: Verlustkalibrierungs-Feldwert - pokazuje średnią strat z danego kawałka

Jeżeli się mylę to mnie poprawcie:)

19

Odp: Mdw 524

Ale gdy wcisnę któryś przycisk to wyświetla się wartość 1.0 i strzałkami mogę tą wartość zwiększyć do 19.9 Po wyłączeniu stacyjki wartości wracają do 1.0

20

Odp: Mdw 524

Niestety ale dobrze nie pamiętam bo pracowałem na 514 ze sprawnym komputerem ponad piętnaście lat temu, ale ten dolny przycisk wydaje mi się że jest od kalibracji czujnika to znaczy ustawia się nim czułość czujnika strat, czym wyższa cyfra tym większa czułoość. Przycisku z oznaczeniem takim jak ten górny w 514 nie było.