181

Odp: Prasy rolujące

Po kolei ,klapa się zamyka i jej ściany do siebie przylegają ? to zegar po dociśnięciu powinien wskazywać co najmniej 160bar a jak belujesz to ciśnienie wzrasta do takiego jakie ci pasuje jednak pow.200bar to zaczyna się już powoli klapa otwierać.

182

Odp: Prasy rolujące

zaraz zaraz to znaczy że w tych prasach nie ma haków zamykających tylną część komory?
czyli wnioskując z tego co piszesz koseś to przepuszczający siłownik może powodować otwarcie komory? u mnie też tak może być to ten sam siłownik co napina pasy po naełnieniu go olejem zwalnia pasy a otwiera hali i klapę.

Ten Adolf Hitler to dziwny człowiek. Nigdy nie zostanie kanclerzem, najwyżej ministrem poczty, a i to bardzo wątpliwe! To tylko zarozumiały Czech, który wynurzył się z rynsztoka. Że ludzie się go boją, oto czego nie mogę pojąć! Najdalej za rok zostanie zapomniany, a o jego partii, młodych łobuzów nikt nawet nie będzie mówił.”
[Paul von Hindenburg w rozmowie z gen. Schleicherem i bp. Münsteru, 24-02-1931]

183

Odp: Prasy rolujące

żeby zamknąć do końca podnosi się olej w zegarze tak jakby była bela i jak sie zamknie to musze troszke ruszyć wajchą rzeby ciśnienie opadło od hydrałliki od ciągnika

184

Odp: Prasy rolujące

Tak fenol zamkniętą komorę trzymają tylko siłowniki i niewielka nieszczelność siłownika lub rozdzielacza powoduje otwarcie komory dlatego swojego claasa przerobiłem na haaki.Joker z tego co piszesz to ciągnik daje zbyt wysokie ciśnienie ale żeby można coś więcej powiedzieć to podaj wartości ciśnienia w barach bo pewnie manometr jest w nich wyskalowany.

185

Odp: Prasy rolujące

to nie moje zdjęcie sobieporzyczyłem ale tak czy inaczej wsażnik wchodzi na zegarze prawie pod czerwone i dopiero wtedy sie zamyka i jak pociągne lekko rekojeścią od hydrauliki w ciągniku to spada w dól
http://www.fotoload.pl/index.php?id=ab3 … 9db5036279

186

Odp: Prasy rolujące

Joker napisz na gg 274780 to porozmawiamy bo twojej prasie chyba nic nie dolega tylko ciągnik ma duże ciśnienie ale to raczej zaleta niż wada .

187

Odp: Prasy rolujące

dwie SIPMY:
Farma II Z-569/1                                                     Classic Z-279/1
- podbieracz 1,8m                                               - podbieracz 1,8m
- łańcuchowo-walcowa                                         - łańcuchowa
- bele 1,2x1,2                                                     - bele 1,2x1,2
- mechaniczna blokada komory                            - hydrauliczna blokada komory
- sznurek + siatka                                               - sznurek
- półautomatyczne smarowanie                            -  -------------------------
- szerokie ogumienie                                           - szerokie ogumienie
- akustyczna sygnalizacja wypełnienia                   - -------------------------
- elektryczne włączanie obwiązywacza                   - elektryczne włączanie obwiązywacza

W podanym zestawieniu Farma droższa od Classica o 12,5 tysiaka. Jak sądzicie czy przy proporcjach 25%siano - 25% słoma - 50% sianokiszonka oraz rocznym przerobie nie więcej jak 500 sztuk (500 to chyba troszkę na wyrost ale nie będzie że 500) uzasadniony jest zakup droższej Farmy ??

gg 5118068

188

Odp: Prasy rolujące

siatka... marzy mi się, a dlaczego sipma zoraczku? w mojej okolicy trochę narzekają.

Ten Adolf Hitler to dziwny człowiek. Nigdy nie zostanie kanclerzem, najwyżej ministrem poczty, a i to bardzo wątpliwe! To tylko zarozumiały Czech, który wynurzył się z rynsztoka. Że ludzie się go boją, oto czego nie mogę pojąć! Najdalej za rok zostanie zapomniany, a o jego partii, młodych łobuzów nikt nawet nie będzie mówił.”
[Paul von Hindenburg w rozmowie z gen. Schleicherem i bp. Münsteru, 24-02-1931]

189

Odp: Prasy rolujące

Do tej pory słałem snopkami po prasie Rivierre Casalis i fajnie, snopek równo się rozkuluje starczał na około 2-3 dni na jakieś +/- 20 sztuk, przywiozłem balota z 2 stogu od chyba Warfarmy i jestem prawie że załamany, 2 dni i po snopku do tego, słoma 'faluje', pełno wałków wałeczków, blee

190 Ostatnio edytowany przez zorak (2011-01-12 22:52:35)

Odp: Prasy rolujące

Z racji dilera i serwisu no i oczywiście ceny. W okolicy mogę wybierać z JD, NH ale ta cena, Metal-Fach ale to walcowa więc odpada, pozostaje Warfama i Sipma. Więc tak na prawdę wybieram z pośród dwóch ostatnich i stawiam na Sipmę. Ja też słyszałem kilka złych opinii ale słyszałem też dobre zresztą jak i o Warfamie i Metal-fachu. Jak to mówią "gdzie polaków dwóch tam trzy opinie" smile
Na jakie modele narzekają i na co konkretnie ?

Scorpion zdaję sobie sprawę że różnica jest kolosalna. Mi bardzo spodobała się prasa z NH, modelu teraz nie pamiętam bo nie za długo nią byłem zainteresowany (do czasu jak usłyszałem cenę) - z rotorem i nożami a ceniła się prawie 80 tyś netto. Przy wielkości mojego gosp. raczej nierealny zakup.

gg 5118068

Odp: Prasy rolujące

Ja mam warfamę a sąsiad sipme i powiem tak, że te same ciągniki ja mam 385 a on 902 i jesli chodzi o ubicie to sipma nie ma absolutnie szans. No chyba że ktoś warfamą pracował z sześdziesiątką. Ja bym wybrał warfamę

192

Odp: Prasy rolujące

Bendek napisał/a:

Miał ktoś do czynienia z prasą rolującą Pottinger? Konkretnie model 3120, 1998rok- walcowo- łańcuchowa, sterownik, sznurek, siatka, szerokie kolo podbierak 140cm- troche wąski- nie wiem czy podejmować temat tej prasy przez ten podbierak właśnie.... hmm

????

Posiadam części do sieczkarni, kombajnów i traktorów Fortschritt, silników IFA 6 i 4- cyl. Kom- 505857445
http://fortschritt.p2a.pl/viewtopic.php?id=1726

193 Ostatnio edytowany przez Scorpion (2011-01-13 17:05:18)

Odp: Prasy rolujące

Widać nie smile albo nie chcą podzielić się doświadczeniami ; )

194 Ostatnio edytowany przez Bendek (2011-01-13 17:33:36)

Odp: Prasy rolujące

Nie wiem czy brac cos bardziej typowego?

Po Forszu dam rade słome zbelować z takim podbierakiem?

Posiadam części do sieczkarni, kombajnów i traktorów Fortschritt, silników IFA 6 i 4- cyl. Kom- 505857445
http://fortschritt.p2a.pl/viewtopic.php?id=1726

195 Ostatnio edytowany przez Fenol (2011-01-13 23:46:52)

Odp: Prasy rolujące

niewydostanieszsie a te prasy to nie jest to samo tylko w innej skórce? bo tak słyszałem, jak słabo zbite to zawór w ciągniku padł i cofa się olej. Zorak nie powiem Ci dokłądnie bo nie wiem co ale są psujliwe, nie wiem co w nich siada. Z resztą jak wszystko.

sąsiadowi aparat podający sznurek lubi go zerwać.

Ten Adolf Hitler to dziwny człowiek. Nigdy nie zostanie kanclerzem, najwyżej ministrem poczty, a i to bardzo wątpliwe! To tylko zarozumiały Czech, który wynurzył się z rynsztoka. Że ludzie się go boją, oto czego nie mogę pojąć! Najdalej za rok zostanie zapomniany, a o jego partii, młodych łobuzów nikt nawet nie będzie mówił.”
[Paul von Hindenburg w rozmowie z gen. Schleicherem i bp. Münsteru, 24-02-1931]

196

Odp: Prasy rolujące

Sławek ma polską zwijkę, jego molestujcie. Mi kolega co beluje rocznie kilka tysięcy bali powiedział, że polska to jest dobra wódka, ale prasa zwijająca to tylko John Deere. Widziałem jak bale sianokiszonki z polskiej trochę musiały poleżeć na polu (z przyczyn obiektywnych), to potem mordęgą było to zafoliować bo tak się zniekształciły. John Deere którego ma mój kumpel zawija dużo ciaśniej i tego problemu nie ma.

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

197

Odp: Prasy rolujące

to może nie będę pytał czy opłaca się dopłacać 12 tyś do farmy, tylko spytam tak:
który system lepiej się sprawdzi: łańcuchowy czy łąńcuchowo-walcowy ?? mam ten problem że u mnie w okolicy rolki nie uświadczysz i niestety nie ma możliwości pogadania z użytkownikami.

gg 5118068

198 Ostatnio edytowany przez MAREKPE (2011-01-14 10:52:10)

Odp: Prasy rolujące

poczytaj tutaj http://www.agrofoto.pl/forum/topic/3971 … e-o-pomoc/  http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2656 … ca-lepsza/
to może Ci się nieco rozjaśni

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

199 Ostatnio edytowany przez Fenol (2011-01-14 10:56:30)

Odp: Prasy rolujące

kurcze to mnie zaskoczyłeś pracowałem gdzie mieli nową jd chyba 582 nie jestem pewien ale psuła się solidnie i nie były to pierdoły,ukręcił się wałek, zgiął siłownik, urwany czujnik, przecięte pasy. Prasy jd to dawny hesston.

zorak napisał/a:

to może nie będę pytał czy opłaca się dopłacać 12 tyś do farmy, tylko spytam tak:
który system lepiej się sprawdzi: łańcuchowy czy łąńcuchowo-walcowy ?? mam ten problem że u mnie w okolicy rolki nie uświadczysz i niestety nie ma możliwości pogadania z użytkownikami.

to może pomyśl nad usługami bo potencjalnie będziesz będziesz miał gdzie pracować.

co do walców, sąsiad ma weglera walcowego w kiszonace rewelacja w słomie dużo rozkrusza się między walcami, za suchej też nie zbierze.
Zoraczku a pytałeś ile kosztuje prasa pasowa sipmy? wydaje mi się że powinna być tańsza, mniej żelaza, prostsza.
W mojej opinii posiadacza pasówki każda inna mnie nie przekona. Ale wiadomo ja mam używkę o nowej nawet nie myślę.
Stary taka szansa jest w raz w życiu bierz najlepszą jaką tylko możesz smile

Ten Adolf Hitler to dziwny człowiek. Nigdy nie zostanie kanclerzem, najwyżej ministrem poczty, a i to bardzo wątpliwe! To tylko zarozumiały Czech, który wynurzył się z rynsztoka. Że ludzie się go boją, oto czego nie mogę pojąć! Najdalej za rok zostanie zapomniany, a o jego partii, młodych łobuzów nikt nawet nie będzie mówił.”
[Paul von Hindenburg w rozmowie z gen. Schleicherem i bp. Münsteru, 24-02-1931]

200

Odp: Prasy rolujące

U mnie za miedzą leży jeszcze (trzeci rok)siano sprasowane JD i owinięte siatką. Właściciel siana popadł w tarapaty finansowe i nie zebrał. Jak ostatnio rozwinęliśmy na próbę jedną belkę to jest super, wszyscy myśliwi i koniarze dotychczas zaopatrują się tam w siano (50ha tego było) Zostało jeszcze kilkadziesiąt bali, ale sprasowane idealnie. Jak rozmawiałem z gościem który prasował to twierdził, że do siana, słomy i sianokiszonki, ze wszystkich które miał najlepiej spisuje się JD, a wcześniej miał Sipmę i Krone. To co mówił o sipmie nie nadaje się do cytowania na forum, a Krone po prostu się zużyła i JD wziął na modernizację.

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia