621

Odp: Prasy rolujące

Ja od środy jestem posiadaczem varianta 180 z rotorem bez noży na sznurku. Do dzisiaj zrobila juz prawie 400 balotów slomy. Po zakupie przejrzałem pasy, wymieniłem pręty łączące spinki i wio. Zuzylem chyba z 26 klebkow sznurka. Najpier kupiłem co było tj 1600 wczoraj kupiłem 3000. to ta http://olx.pl/i2/oferta/okazja-claas-va … gYvlx.html

Fortshritt: ZT325-A , D038, B-201.
Ford NewHolland 7840, Lamborghini 653 DT,
URSUS C-360 , Caterpillar 428B,
Case Magnum 7210, MF 38

622

Odp: Prasy rolujące

Czym ją ciągasz i jaka wydajność?

E 516 na części
Telefon 695 076 269

Odp: Prasy rolujące

Jakie używki ewentualnie brać pod uwagę? Vicon, claas czy john deere. Która w razie awarii najdroższa w zrobieniu?

624

Odp: Prasy rolujące

Ciagam ją kermitem i robię 20 bali na godzinę.  Owijanie sznurkiem długo trwa.

Fortshritt: ZT325-A , D038, B-201.
Ford NewHolland 7840, Lamborghini 653 DT,
URSUS C-360 , Caterpillar 428B,
Case Magnum 7210, MF 38

625 Ostatnio edytowany przez Fenol (2016-08-29 21:17:33)

Odp: Prasy rolujące

niewydostanieszsie napisał/a:

Ile wytrzymują pasy w prasach i jaka mniej więcej jest cena? Patrzę na pasówki vicona i te bez rotora proste w budowie jak cep ale jak ocenić czy pas sie do czegoś nadaje jeszcze? I co lepsze używany vicon ewentualnie inna pasówka czy nowa polska pasówka np metalfacha?

u minie jest to tak że pas po prostu się ściera, traci bieżnik, jeden miałem widocznie starty bo totalnie reszła guma, jest teraz na wierzchu płótno.
spinki kosztują 35 zł, jest to zagięta płytka ze stali nie rdzewnej, dwie zagięte płytki mają na grzbietach, czyli miejscu zagięcia nacięcia tak ż ejedna wchodzi w drugą. w tyo miejsce wdłada się żyłkę 5mm. ame płytki mocuje się wkrętami którę przechodzą na wylot. wkręca się je z obu stron, tam gdzie wystaje gwint tam odcina się resztę wkrętu i zaklepuje jak zwykły nit.
Jeszcze żadna nowa sponinka mi nie poleciała.

w tym roku to odwaliłem kichę, prasuję raczej szybko mam na budziku do 15km/h i wjechałem w słabą jeczmionkę na pole na którym wcześniej była kukurydza, a pole jest pod lasem.
jak w padłem w dziurę po dzikach to tak się wpieprzyłem że dyszel od prasy napękł. całe szczęście że nie gnałem szybciej bo bym resztę zostawił w dziurze.

Ma ktoś jakieś namiary na miejsce gdzie kupię łańcuchy do rur 55?


Andrew jak jest z hydrauliką wariancie? nie ma z tym problemów, wiem że kontrola zgniotu to bardzo zaawansowany temat w tych prasach?

Ten Adolf Hitler to dziwny człowiek. Nigdy nie zostanie kanclerzem, najwyżej ministrem poczty, a i to bardzo wątpliwe! To tylko zarozumiały Czech, który wynurzył się z rynsztoka. Że ludzie się go boją, oto czego nie mogę pojąć! Najdalej za rok zostanie zapomniany, a o jego partii, młodych łobuzów nikt nawet nie będzie mówił.”
[Paul von Hindenburg w rozmowie z gen. Schleicherem i bp. Münsteru, 24-02-1931]

626

Odp: Prasy rolujące

Od siły docisku jest elektryczny potencjometr.hydraulika jest w miarę zrozumiale skomplikowana ale nic nad wyrost. Bardzo fajnie rozwiązana maszyna.

Fortshritt: ZT325-A , D038, B-201.
Ford NewHolland 7840, Lamborghini 653 DT,
URSUS C-360 , Caterpillar 428B,
Case Magnum 7210, MF 38

627

Odp: Prasy rolujące

Fenol napisał/a:

Ma ktoś jakieś namiary na miejsce gdzie kupię łańcuchy do rur 55?

Wszystko do Rur'a dostaniesz w SKLEPie, Byłem w zeszłym tygodniu w Pankowie i rozmawiałem z Romanem na ten temat. Wszystko do Rur robi na Polskę i Czechy.

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

Odp: Prasy rolujące

A ktoś widział/ma/ma znajomego co ma prasę pronar z500? Podobno to samo co krone kr 130 tylko strasznie hałasują łańcuchy przy dobijaniu. Cena koło 50 brutto z centralnym smarowaniem, szerokimi kołami i siatką.

629

Odp: Prasy rolujące

odwaliłem kichę ze swoją prasą, dorabiałem tulejki na belkę z palcami podbieracza, dorobiłem z ertalonu, po sezonie przestały istnieć.

Ten Adolf Hitler to dziwny człowiek. Nigdy nie zostanie kanclerzem, najwyżej ministrem poczty, a i to bardzo wątpliwe! To tylko zarozumiały Czech, który wynurzył się z rynsztoka. Że ludzie się go boją, oto czego nie mogę pojąć! Najdalej za rok zostanie zapomniany, a o jego partii, młodych łobuzów nikt nawet nie będzie mówił.”
[Paul von Hindenburg w rozmowie z gen. Schleicherem i bp. Münsteru, 24-02-1931]

630

Odp: Prasy rolujące

Ja też dorabiałem do krone 125 z ertalonu i na razie luzu nie mają.

Fortschritt b201/5 Fortschritt E512 Fortschritt B-605
Nigdy nie jest tak źle, żeby nie mogło być gorzej smile

631 Ostatnio edytowany przez niewydostanieszsie (2016-10-26 10:44:27)

Odp: Prasy rolujące

A co sądzicie o prasach new hollanda pasowych typu 644 640itp. Jak przyjdą dopłaty mam 2 opcje albo biorę nową metalfacha, część wpłacam a reszta na raty albo jakaś używka pasowa maksymalnie do 20 koła. Widzę po ogłoszeniach że sporo jest john deera pasowego. A new holland najtańszy z podobnych roczników. Koło mnie jest też claas variant 180. Do wiosny muszę podjąć decyzję ostatecznie.

632

Odp: Prasy rolujące

3 opcja: do części którą masz na wpłatę za nową dobierasz jakiś kredyt (i tak byś brał na raty resztę) i masz już jakieś 40 tyś na coś na prawdę ciekawego z używek. Choć ja na metal-fach nie narzekam.

gg 5118068

633

Odp: Prasy rolujące

ja mam John Deere 580 sąsiad ma New hollanda (chyba 5880) to jak bym miał między nimi wybierać to bym wybrał bardziej zadbaną


       w mojej zaczyna być problem z klawiaturą (nie zawsze styki łączą i nie chce na auto przełączyć trzeba parę bel na manualu zrobić) a w serwisie nie mają tego jako osobna cześć  tylko jako cały sterownik za 2500
      pas fajny bo ma bieżnik ale sporo kosztuje i zwykle używki mają sporo spinek
      lepiej owija niż sąsiada moja bela zawsze kształtna u niego boki przeważnie po 5 centymetrów bez siatki się rozprężają
      johny to zapotrzebowanie na moc wg instrukcji 66 KM new holland więcej coś chyba ok 100 ale ma większą wydajność chociaż w jelonku możesz zamienić koło z 17 na 23 zęby i też będzie podobna wydajność

new holland ma chyba trwalsze pasy bo w tych co widziałem to spinek prawie nie było
za to sąsiad już walce w przedniej części komory wymieniał bo się pogięły a kosztuje taki chyba 1500
w new hollandzie najbardziej nie podobają mi się te obwiązywacze są bardziej skomplikowane sznurkiem to musisz mieć dwa kłębki podaje od  środka do boków jony od prawa do lewa można używać jeden jak i dwa sznurki (to rozwiązanie doceniłem jak używałem stare sznurki jak się jeden zerwał to zawsze był drugi a nie pół beli nieowinięte)
obwiązywacz siatką w jelonku to tylko dwie rolki z paskiem klinowym new holland to ma jeszcze jakieś ruchome ramiona podając siatkę czy coś

a class jak widziałem to na pierwszy rzut oka skomplikowany się wydaje  jak byś takiego oglądał to spójrz ile ma rolek napędowych i jakie mają łożyska bo widziałem w ogłoszeniach sporo popalonych

Odp: Prasy rolujące

Czym sie różni 580 od 590? Mi zalezy na tym że jeżeli już pasówka to bele kręcić do 180. Nie musi być noży i rotora. Siano jak bela się kręci samo do prasy wskakuje:)

635

Odp: Prasy rolujące

W new hollandach w które podałeś nie występował rotor tylko 6 noży  tnących belę na plasterki grubości 20cm gdy bela ma od 30cm średnicy do 5 cm przed końcem prasowania


580 ma inaczej siłowniki nie posiada zamków na komorze średnica maksymalna to 165cm
590 zamki siłowniki klapy pionowo często ma aktywny odrzutnik bel (ruchome ramie) średnica beli 180 czy 185
reszta to inaczej poukładane czujniki jakieś różnice w tej kostce od ciśnienia niby w 590 były też wersje dla ciągników z słabą hydrauliką i miały inaczej zorganizowane ustawienia miękkiego  rdzenia, ryglowanie klapy 590 ma zaworem zamiast mechanicznej podpory i inne takie pierdoły

są też różnice pomiędzy tymi samymi modelami w zależności od tego co kto zamówił

kilka różnic jest też między sterownikami bo były dwa rodzaje elektrycznych (prasy tylko sznurek z przodu wisi taki jakby wieszak od koszuli i pokazuje która strona beli większa)
i dwa rodzaje elektronicznych komputerów mały prostokątny i duży kwadratowy te mogły mieć i sznurek i siatkę

a wersje z rotorem to miały całkiem sporo zmian chociażby skrzynię tylko do jednej prędkości WOM i elektrozawory na hydraulice

636

Odp: Prasy rolujące

ja kupywałem nowego new holand br 6090 jakeś problemy to występują ale wiem jedno ze polskie prasy takie jak sipma metal fach czy tech albo ursus wszystkie widzałem jak pracują od nowości to jest kupa złomu polską prase porównując do new holand to niebo a ziemia tylko wrogowi bym polecił polską prase

637

Odp: Prasy rolujące

wiesz Marcino, po prostu mogłeś sobie pozwolić na nową zachodnią, też bym tak chciał.

Ten Adolf Hitler to dziwny człowiek. Nigdy nie zostanie kanclerzem, najwyżej ministrem poczty, a i to bardzo wątpliwe! To tylko zarozumiały Czech, który wynurzył się z rynsztoka. Że ludzie się go boją, oto czego nie mogę pojąć! Najdalej za rok zostanie zapomniany, a o jego partii, młodych łobuzów nikt nawet nie będzie mówił.”
[Paul von Hindenburg w rozmowie z gen. Schleicherem i bp. Münsteru, 24-02-1931]

638

Odp: Prasy rolujące

nie  to że mogłem sobie pozwolić na nową bo kupiłem ją na kredyt i ze szwagrem na połowe przez 7 sezonów prasa zrobiła 15tyś balików sądze że zarobiła na siebie

639

Odp: Prasy rolujące

No jeśli mogłeś kupić na dwóch i ta druga osoba jest pewna to wtedy pasuje

E 516 na części
Telefon 695 076 269

Odp: Prasy rolujące

Marcino napisał/a:

ja kupywałem nowego new holand br 6090 jakeś problemy to występują ale wiem jedno ze polskie prasy takie jak sipma metal fach czy tech albo ursus wszystkie widzałem jak pracują od nowości to jest kupa złomu polską prase porównując do new holand to niebo a ziemia tylko wrogowi bym polecił polską prase

Myślałem nad nową ale za case łańcuhowego w najprostszym wyposażeniu czyli taki sam golas jak np warfama rozmowa zaczynała się od 70 tys. Polska pasówka to koło 100 netto. Robię dużo ale nie wywale 120 tysi na prasę bo mam też inne wydatki. Może gdyby nie ziemia do wykupu to bym wziął na prow nowy traktor 110-120KM + zwijka ale to perspektywa kilku lat.