681

Odp: Prasy rolujące

Słomę z QQ  to w naszych okolicach łańcuchowa robili. Nie wiem dla czego ... słoma jak każda inna tylko badyle większe

Fortshritt: ZT325-A , D038, B-201.
Ford NewHolland 7840, Lamborghini 653 DT,
URSUS C-360 , Caterpillar 428B,
Case Magnum 7210, MF 38

682 Ostatnio edytowany przez niewydostanieszsie (2016-11-07 18:16:20)

Odp: Prasy rolujące

Balota zrobi każda pod warunkiem że podbieracz da rade te badyle przerzucić. Zwijałem w tym roku 10 ha trzciny nie koszonej kilka lat. Dopóki się nie zaczęła kręcić w komorze to podbieracz stękał. Jak balot już się obracał to prasa wciągała sama aż spod kół w ciągniku.

Odp: Prasy rolujące

Jadę dzisiaj oglądać new hollanda 650. Niby 17 tys tylko zrobione. Siatka, sznurek. Z zewnątrz nie wygląda na wytłuczoną. Byłem przejazdem i facet nie uruchamiał' przy mnie. Dzisiaj jak będzie ładnie chodzić to biorę.

684

Odp: Prasy rolujące

prasa na siatkę to luksus, będziesz miał pociechę. sprawdź dokładnie sterownik, obejrzyj czy nie był rozkręcany, jak był to olej.

Ten Adolf Hitler to dziwny człowiek. Nigdy nie zostanie kanclerzem, najwyżej ministrem poczty, a i to bardzo wątpliwe! To tylko zarozumiały Czech, który wynurzył się z rynsztoka. Że ludzie się go boją, oto czego nie mogę pojąć! Najdalej za rok zostanie zapomniany, a o jego partii, młodych łobuzów nikt nawet nie będzie mówił.”
[Paul von Hindenburg w rozmowie z gen. Schleicherem i bp. Münsteru, 24-02-1931]

Odp: Prasy rolujące

Prasa kupiona. Jutro jedzie w siano. Musiał elektryk zajrzeć bo prąd na aparacie do siatki raz był raz nie.

Odp: Prasy rolujące

Po pierwszych testach. Siano miejscami nie było na 100% to farmtrac przy 160 cm zgasł. Popuściłem trochę zgniot bo wychodził za duży beton jak na siano. Automat działa. Wydajność w porównaniu do warfamy na sznurek  trzy razy wieksza. oby tak dalej.

687

Odp: Prasy rolujące

no to farmtak zgasł to musiałeś na prawdę mieć zgniot po byku.
w jaki sposób podaje siatkę?

Ten Adolf Hitler to dziwny człowiek. Nigdy nie zostanie kanclerzem, najwyżej ministrem poczty, a i to bardzo wątpliwe! To tylko zarozumiały Czech, który wynurzył się z rynsztoka. Że ludzie się go boją, oto czego nie mogę pojąć! Najdalej za rok zostanie zapomniany, a o jego partii, młodych łobuzów nikt nawet nie będzie mówił.”
[Paul von Hindenburg w rozmowie z gen. Schleicherem i bp. Münsteru, 24-02-1931]

688

Odp: Prasy rolujące

w tych newholland 'ach co oglądałem przed zakupem swojej (5880, 644 itp ) było jakoś tak:
https://www.youtube.com/watch?v=yDKARgolvhw

a sprawdzałeś w instrukcji jaka jest wymagana moc bo mi się kojarzy że 100kM więc przy twardszych to może trochę mieć ciężko

689 Ostatnio edytowany przez niewydostanieszsie (2017-06-14 22:25:32)

Odp: Prasy rolujące

Aparat podaje  tzw kaczym dziobem ale na walec pierwszy od góry, zaraz za pasami, na filmie podaje między walce. Moja wg instrukcji zapotrzebowanie mocy 71KM. Jest to 650 bez rotora i bez noży. Dzisiaj robiłem siano super suche to już kręcił normalnie. Zobaczymy jakie baloty zrobi w sianokiszonce. Może jutro przy święcie trzeba będzie działać bo u nas w piątek pada a trawy nakoszone leży.

690 Ostatnio edytowany przez Rur3k (2017-06-14 23:17:40)

Odp: Prasy rolujące

to jak ja spojrzałem w instrukcje bo wiem że było więcej niż mój ursus ma i dlatego zdecydowałem się na john deere gdzie jest wymagane tylko 66 kM (bez rotora przy małym kole napędowym- można je zmienić) z tym że sprawdzałem chyba dla tej co najbardziej mi się podobała 1,8 m z nożami (swoją drogą te noże w New Hollandach to jakieś nieporozumienie      a rotor w tych modelach jeszcze nie występował)

ja rok temu w boże ciało robiłem (w tym już skończyłem) sąsiedzi trochę krzywo patrzą ale nie ma co czekać pogoda raczej niepewna

691

Odp: Prasy rolujące

nie ma co się zastanawiać, w Boże ciało zbierałem sianokiszonkę, 3 dni wożenia, wczoraj skonczyłem. na godzinę przed deszczem. Nie pracować bo święto to tylko bogaci sobie mogą pozwolić.

Ten Adolf Hitler to dziwny człowiek. Nigdy nie zostanie kanclerzem, najwyżej ministrem poczty, a i to bardzo wątpliwe! To tylko zarozumiały Czech, który wynurzył się z rynsztoka. Że ludzie się go boją, oto czego nie mogę pojąć! Najdalej za rok zostanie zapomniany, a o jego partii, młodych łobuzów nikt nawet nie będzie mówił.”
[Paul von Hindenburg w rozmowie z gen. Schleicherem i bp. Münsteru, 24-02-1931]

Odp: Prasy rolujące

Wariuje mi sterownik albo czujnik wielkości balota. Jak robię do 165 cm na sterowniku to bele są równe jedna w jedną. Jak chciałem słomę jechać na 175 to raz zrobi a raz stanie na 165 wywietlacz i dalej sie nie podnosi wielkość. Jak puszczę manualnie owijanie to okazuje się że już balot ma ponad 180cm. Tam z tego co zaglądałem to od wielkości jest potencjometr. Możliwe że nikt nie robił dużych i po prostu jest zabrudzony powyżej 165cm? I dlatego raz działa raz nie?

693

Odp: Prasy rolujące

Jak się kręci takie 180 to wydajność już jest ale później to jednak z takimi 120-130 wieksza wygoda, przede wszystkim lżej

E 516 na części
Telefon 695 076 269

694

Odp: Prasy rolujące

Ile waży słoma takiej 180?

695

Odp: Prasy rolujące

2x tyle co 120

E 516 na części
Telefon 695 076 269

Odp: Prasy rolujące

2,5 razy smile do tego dochodzi nieporównywalnie wiekszy zgniot bo pas kręci prawie od samego rdzenia.

697 Ostatnio edytowany przez scoda19 (2017-07-23 18:16:37)

Odp: Prasy rolujące

Muszę zważyć w tym sezonie po prasie john 960.

698

Odp: Prasy rolujące

sprzedajesz słome ?

699

Odp: Prasy rolujące

Prosił znajomy a że porządny chłop to mu z 13 ha obiecałem ale powiem że niechęntnie

700

Odp: Prasy rolujące

Wszędzie słomy brakuje. Kuzyn stawia teraz obore na 180 dojnych i będą ruszta ale mimo to scielenie sieczką i pod rusztami jakieś zgarniaki czy coś. Jeden w okolicy ma podobnie z tym że ścielą trocinami i jakoś to idzie

E 516 na części
Telefon 695 076 269