21

Odp: Wariator

Rozumiem że trzęśie na max obrotach na każdym biegu?

Kto pyta jest głupcem przez pięć minut , kto nie pyta wcale jest głupcem przez całe życie
GG 5280421  Stosując się do zasad ortografii i interpunkcji wyrażasz szacunek wobec czytających Twoje posty

22

Odp: Wariator

dzięki panowie za rady i porady ałe to wszystko to co opisujecie to u mnie jest w pożądku ale dzięki pawlonowi znalazłem u nmie przyczyne trzęsienia mianowicie na wałe w skrzyni biegów na którym są koła pasowe jesz luz na łożyskach i myśle że to bedzie cała przyczyna ale narazie nie będe tego robił.

23

Odp: Wariator

tatamarty.323a napisał/a:

Właśnie, ja jedynki wogóle nie używam, ewentualnie przy manewrach podczas zakładania i demontażu hedera, a w czasie pracy tylko na dwójce z przyspieszaczem smile

to chyba lihe ziemie macie bo umnie 2 włończyć na polu to wtym roku na jarym jęczmieniumożna było włonczyć od czasu do czasu a w pszenicy ktura sypie powyrzej 5ton to 1 na prawie minimium przyspieszaczu

24 Ostatnio edytowany przez Kamilo16 (2008-08-11 22:19:48)

Odp: Wariator

pas to ma właśnie wchodzić do końca w te talerze? a pas to musi być napięty mocno? a czy macie podłączone sprzęgło pod przyśpieszacz?

GG 7727942 Pisać nawet jak niedostępny

25 Ostatnio edytowany przez Andrew89 (2009-01-19 20:08:07)

Odp: Wariator

Właśnie czy musi być podłączone sprzęgło do przyśpieszacza ? i czemu ma to służyć?:nie_wiem:

Fortshritt: ZT325-A , D038, B-201.
Ford NewHolland 7840, Lamborghini 653 DT,
URSUS C-360 , Caterpillar 428B,
Case Magnum 7210, MF 38

26

Odp: Wariator

Tak jest połączone, aby przy zmianie biegu, np. na wsteczny zwolnić na przyspieszaczu. Nie ma wtedy konieczności popychania wajchy, tylko załatwia się to pedałem sprzęgła. Dodam jeszcze że wyciskając pedał sprzęgła do końca rozłączany jest napęd na heder.

There is no soul, no soul could ever make me it's own...

27

Odp: Wariator

Jak kupiłem 514 to było właśnie odłączone sprzęgło i z początku nawet to mi się podobało ale jak parę razy ruszyłem na wstecznym na przyśpieszaczu ,to dorobiłem brakującą śrubę . Takie ruszenie grozi wybiciem przedniej szyby głową albo spaleniem pasa.

Nie ma że się nie da, jak się nie chce to się nie da...;)

smile E-516 na części. smile

28

Odp: Wariator

witam wszystkich, od jesieni posiadam e 514 i ostatnio zacząłem przeglądać łożyska itp. ledwo ściągnąłem wariator ponieważ był zapieczony wymieniłem łożysko oporowe i zacząłem składać. Na klinie był luz założyłem nowy wszystko weszło aż za lekko skręciłem zapaliłem troszkę pochodził i tak zrobiło luz aż tłucze. Powiedzcie jak zdemontować os, próbowałem ale tam nie ma jak zdjąć obudowy łożyska nie ma jak założyć ściągacza. Chodzi o tą oś co daje napęd z jednej strony na drugą.

29

Odp: Wariator

Też jestem ciekawy bo czeka mnie to samo przed akcją

Ciężko jest i być ciężko musi
gg 8499045

30

Odp: Wariator

Aby zdjąć ten wał , trzeba najpierw zdjąć lewą oprawę łożyska( odkręcić trzy śruby M12,wkręcić trzy śruby M 16 ,tam jest gwint ,obrócić obudowę o parę stopni i wkręcać śruby i w ten sposób zsunie się obudowa z wału ) odkręcić prawą obudowę i wyjęć wraz z wałem. Robiłem to w ten sposób już w kilku kombajnach .

Nie ma że się nie da, jak się nie chce to się nie da...;)

smile E-516 na części. smile

31

Odp: Wariator

ojanusz dzięki za pomoc udało się zdjąć, masz plusa pozdrawiam.

32

Odp: Wariator

Dzięki ,po montażu zwróć uwagę na prawidłową regulację kół pasowych aby pas nie latał po dnie kół .

Nie ma że się nie da, jak się nie chce to się nie da...;)

smile E-516 na części. smile

33

Odp: Wariator

Oki dzięki wielkie

34 Ostatnio edytowany przez tatamarty.323a (2009-05-03 11:36:57)

Odp: Wariator

Powiedcie chłopaki jaki znacie dobry sposub żeby zdięć koło pasowe zwałka napędowego który jdzie przez cały kombai bo musze wmienic ożyska, dziś prubowałem z dięć to koło ale napoczętek za chiny niemogłem więć klina noskowego jasz go roxwierciłem a koło jak siedzi tak siedzi nawet ścięgacz nie pomugł

ARMAGEDON :gun:

35

Odp: Wariator

Koło pasowe musisz lekko wpukać do środka, wtedy klin się zluzuje i go wyciągniesz(bo jest stożkowy) i koło zdejmiesz ręką.
Poza tym to byków narobiłeś w tym poście, że ho ho :stu: jakieś dziwne nowe wyrazy... Co to jest!!!? Przecinków też nie znasz? Daj spokój z taką pisownią chłopie, popraw to czym prędzej!

tel: 605107385  czynny non stop
ZT 323 A 89`
E 512 77`
B 200/5 83`
Brakuje mi Trabanta   http://img77.imageshack.us/img77/6011/fzt303nb5.gifhttp://img519.imageshack.us/img519/7425/cccp.jpghttp://img148.imageshack.us/img148/4215/trolex.jpg

36

Odp: Wariator

yy   tak ześ to napisał że ja nic nie rozumiem z tego   o jaki wałek chodzi  i o który wał  od bebna młucacego ,odrzutnika ,wentylatora  a moze silnika ??  hmm popsikaj WD-40 lub czyś innym  i jeszcze raz ściągaczem i bij pożadnie młotkiem po ściagaczu to moze zejdzie

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

37

Odp: Wariator

Walenie młotem nic nie da, przechodziłem to osobiście, po prostu koło trzeba wpukać lekko do środka wału, do środka wejdzie bez problemu, na zewnątrz za diabła, wtedy wszystko się ładnie zluzuje, a chodzi Mu chyba o koło pasowe od napędu wariatora, to na którym jadą paski od silnika do tego właśnie koła, po lewej stronie kombajnu.

tel: 605107385  czynny non stop
ZT 323 A 89`
E 512 77`
B 200/5 83`
Brakuje mi Trabanta   http://img77.imageshack.us/img77/6011/fzt303nb5.gifhttp://img519.imageshack.us/img519/7425/cccp.jpghttp://img148.imageshack.us/img148/4215/trolex.jpg

38

Odp: Wariator

miałem tez problem, podgrzałem palnikiem lekko uderzyłem koło do środka i zeszło.

Odp: Wariator

JA też podgrzałem to koło, to dopiero zeszło, a tak to nawet ściągacz nie pomógł.

40

Odp: Wariator

Witam mam taki problem z moją 512 nie mogę ustawić pasa jezdnego na wariatorze, to znaczy jak ustawie na jednym kole że wychodzi na samą górę to na  drugim tylko do połowy i na dodatek chodzi po spodzie i odwrotnie. Regulowałem już tymi śrubami za wariatorem, i już mi ręce opadają nie wiem co mam zrobić. POMOCY z góry dziękuje. Może ma ktoś zdjęcia jak ma iść pas na napinaczu. Bo próbowałem już różnie i nic nie wychodzi. POZDRAWIAM.