61

Odp: 303 za 8tyś szybka opinia

Znowu temat oleju. Tak jak pisze Dario, zalany gęsty olej w hydraulice żeby zużyte pompy jeszcze dawały radę ?
Mój 303 ma słaby orbitrol, objawia się to tym że gdy olej się rozgrzeje na postoju możesz kręcić kierownicą a koła nie drgną. Podczas pracy w ruchu jest ok. kieruje się normalnie.
Do hydrauliki w 303 powinno się lać agrol u czyli hydrauliczno-przekładniowy, na ewentualność rozszczelnienia pompy czy siłownika podnośnika.
Krzyżaki w przodku posprawdzaj.
Kupujesz z kolegą który zna te sprzęty ?

62

Odp: 303 za 8tyś szybka opinia

Właśnie nikt u nas tych ciągników nie ma i nie zna a wszystko zauważyłem opisałem. Wału napędowego nie sprawdzałem ale sądząc po kolorze czerwonym tlenkowym chyba był robiony. Napęd i blokada raczej sprawne bo przełączałem i działało.

63

Odp: 303 za 8tyś szybka opinia

Nie mogę edytować postów więc napiszę. Wydaje mi się, że od wspomagania jest oddzielna pompa i gdyby była do wymiany to jaki koszt ewentualnie dwóch pomp? Ostatni dzwonek, żeby się wycofać albo brać hmmm liczę na was, że pomożecie doradzić smile

64 Ostatnio edytowany przez bamreras (2016-11-07 15:24:48)

Odp: 303 za 8tyś szybka opinia

A może lał jakiś tani olej bo drozszego mu szkoda. Ja w 323 w skrzyni miałem taki mix że szkoda gadać. A sprzedający twierdził ze tylko hipol mu lał...
Co do dymu to ifka jak jest chlodno to po starcie lubi pokopcić na biało i trochę nierówno pogadać.. A przy przegazowaniu czarny dym to duzo paliwa malo powietrza. Albo dawka źle wyregulowana, albo filtr powietrza zapchany. Hamulce bez rozbierania nie dowiesz się co i jak.
To poerwszy 303 jaki oglądałeś? 8300 plus doprowadzenie do porządku to daje koło 12tysi według mnie. Może warto goscia w noepewności potrzymać i przystopować. Pojeździsz po ludziach, obejrzysz co sprzedają i bedziesz miał porównanie.
Obie pompy zakładając ruskie to minimum 1500zł

Lepiej być nie może, co będzie się okaże....

65

Odp: 303 za 8tyś szybka opinia

Widziałem już 303 u nas gościu miał go w rębaku ale to był trup jakich mało i lokomotywa. Facet co sprzedaje 1zł nie zejdzie. Właśnie do niego dzwoniłem i twierdzi że od żniw nie był palony i dlatego bo jak używał go na co dzień bo belarus mu wysiadł to prasował nim codziennie odpalał i bez problemu a olej co wlał to na100% Hydrol a podnośnik sprawdzałem to igła.

66

Odp: 303 za 8tyś szybka opinia

Czekam na wasze rady jak na zbawienie a tu CISZA a tylu posiadaczy 303 tu jest sad

67

Odp: 303 za 8tyś szybka opinia

Nie w tym stanie i nie za te pieniądze. W tym stanie i za tą kasę to 323

E 516 na części
Telefon 695 076 269

68

Odp: 303 za 8tyś szybka opinia

Nie wierz sprzedającym w 100% bo taki kraj że co drugi kantem puści. Ja bym narazie napił się forzały poszukalz pare sztuk i pokrążył pooglądał. Nie ma co się napalać. Te ciągniki tak szybko noe znikają z ogłoszeń więc na spokojnie.

Lepiej być nie może, co będzie się okaże....

69

Odp: 303 za 8tyś szybka opinia

Miałem dwa i powiem że warto dać na początek więcej aby mieć potem spokój,pierwszego używałem 9 lat i spokój  miałem z hamulcami,skrzynią,mostami i innymi pierdołami które zabierają kasę a co ważniejsze cenny czas na wykonanie zabiegów .Lepiej  nudnie a na forum niż pod forszem w smarach.

70

Odp: 303 za 8tyś szybka opinia

no nie wiem czy warto to kupić może za 6 tyś ale lepiej szukaj 323 bo ciszej w kabinie ,jak porobisz dniówkę na 303 bo będziesz miał go dosyć smile

71

Odp: 303 za 8tyś szybka opinia

Laszek napisał/a:

Nie w tym stanie i nie za te pieniądze. W tym stanie i za tą kasę to 323

To pokaż mi 323 w tych pieniądzach. 6 lat oglądam ogłoszenia i nic nie widziałem w tej kasie. Ps ten jest najbliżej i na kołach nim bym wrócił bo reszta 250-350km ode mnie i transport by zjadł go! Uwielbiam remontować maszyny a w szczególności renowacje konkretnie cynkowanie, chromowanie, piaskowanie, malowanie. Z pod mojej ręki sporo ciągników jeździ po kraju i głównie ursusów. Dwóch znajomych powiedziało mi że z kakalców robię cuda a z 303 dadzą sobie ręke uciąć że nic ładnego nie zrobie a projekt mam w głowie od dwóch lat. Jak wkońcu pojechałem i zobaczyłem na żywo to zakochałem się w tym brzydalu a żona to mnie rozwodem straszyła jak takiego brzydala przyprowadzę. Mam 14-tkę ze Szwecji w oryginale obecnie 1400MTH i silnik tak nie chodzi jak w tym. Nie znam tego ciągnika wcale ale koparki też nie znałem rumuńskiej a kupiłem, 14-tki też i wielu innych. Mam taki dylemat że hoho! Wczoraj nie spałem i dziś też nie zasnę. Mam sporo odkrzaczania i wyrywania drzew a o oraniu nie wspomnę co tu robić hmmmm:wow:

72

Odp: 303 za 8tyś szybka opinia

Jeśli lubisz grzebać to zapewne idealny egzemplarz dla ciebie i trzymam kciuki i czekam na efekt.Mam jakieś pierdoły po 323 to jestem gotów ci to podesłać.

73

Odp: 303 za 8tyś szybka opinia

Mierzi mnie ta hydraulika bo tak mnie nastraszyliście! A co z tymi pompami z allegro konkretnie z hylmetu ok 500zł kosztują? Naforum mówicie tylko o jakiś ruskich.

74

Odp: 303 za 8tyś szybka opinia

A dzwoniłeś do gościa koło mnie?
bo z tego co mi wiadomo to był(jest?)ciekawy egzemplarz za przyzwoite pieniądze. a różnica w cenie starczy na transport i podszykowanie.

75

Odp: 303 za 8tyś szybka opinia

Jak kupowałem 323 dałem 5lat temu17,5klocka. Było to dość dużo, bo było dużo egzemplarzy za 10-15tysi. Też się kierowałem tym że jak dam troche więcej to będzie spokój. Spokój mnie kosztował 7,5tysia i pół zimy w stodole. I jeszcze wszystko nie było jak należy.cena niewiele mówi. A i do bajek jakie ci sprzedawca opowiada też podchodz z dystansem.
Co do transportu to laweta pod forsza kosztuje 2-3zł/km

Lepiej być nie może, co będzie się okaże....

76

Odp: 303 za 8tyś szybka opinia

Nie bo go nie widziałem a w ciemno to wiesz sad

77

Odp: 303 za 8tyś szybka opinia

słuchaj Stachu dogłębnie go obejrzyj jeśli lubisz remontowac to ok ale licz kase zebyś nie wyszedł jak zabłocki na mydle to raz, a dwa to to ze albo kuypisz i mało w nim zrobisz albo kupisz i go całego rozbierzesz bo sie posypie. hydraulika to tak jak wszędzie sprawdzasz cisnienie a przed tem tak jak pisałem kilka postów wyzej wymiana oleji płynów filtrów, wtedy sprawdź cisnienia będziesz wiedział czy pompa czy nie. hamulce to temat do ogarniecia n 2 bo samemu nie wygodnie obstawiam ze czekają cie wymiany cylinderków ale są na forum ludzie co powstawiali od c-360 cylinderki i jeżdzą wiec dla chcącego nic trudnego pompka to albo dasz dla piotra do grudziadza albo kupisz manszety i sam zmienisz odpowietrzysz i ma działać a reszta zawsze w praniu wyjdzie

Nie ma to jak FORTSCHRITT

78

Odp: 303 za 8tyś szybka opinia

od tego z ogłoszenia miałeś ok. 120-140 km.
ja za lawetę ostatnio 2,4 zł
forsz 323 bodajże 8 lat temu 12000zł z tym że sprzęgło do wymiany było.

79

Odp: 303 za 8tyś szybka opinia

Co zauważyłem to to że pod hamulcem jest jakiś zawór, który powinien być połączony cięgłem z pedałem hamulca a nie jest i gdzie szukać w nim pompy hamulcowej?

80

Odp: 303 za 8tyś szybka opinia

pompa hamulcowa jezeli jest tak jak w 323 to jest pod podłogą pomiędzy gazem a hamulcem tak w tyhm przedziale ale nie wiem czy to tak samo

Nie ma to jak FORTSCHRITT