121

Odp: 303 za 8tyś szybka opinia

Panowie miałem jednego i drugiego pierwszego 303 przywiozłem  15 lat temu zielony byłem w temacie fortschritta stał u handlarza dosłownie krzakach od 2-3 lat nie odpalany jakie było moje zdziwienie 2 aku na krótko i od razu zagadał cenę stargowałem na 4,5 tys, miał pewne braki osprzętowe które uzupełniłem za parę złotych. W 2006 kupiłem 323 kosztował  mnie coś ponad 17 koła, nie powiem kosztował mnie trochę nerwów i kasy ale jak wszystko zostało poprawione i naprawione naprawdę  z biegiem czasu był to dobry traktor wiadomo komfort o niebo lepszy od 303. Ale jak zaczęło brakować mocy w polu okazało się że trzeba coś większego kupić. Zakup NH to praktycznie przypadek sprawił ale jestem zadowolony z mocy i komfortu pracy nie da się tego porównać z 303 lub 323 to jest przepaść.
Stachu jeśli odpowiada Ci to go kupuj jeszcze raz na zimno go przeglądnijcie i na spokojnie do tego zakupu.
PS.
Jak powiedział mi kiedyś Marek nie patrz na paliwo tylko na czas, który zyskujesz pracując większym sprzętem.

122 Ostatnio edytowany przez ZtManiak (2016-11-08 09:23:05)

Odp: 303 za 8tyś szybka opinia

Bamreras wszystko zależy co kupisz ja miałem 323 to niby silnik zicher a reszta co chwila coś było nie tak, a to sprzęgło twarde a to elektrozawory a to ten gruby wąż za kołem wypierdzielił z hamulcami to ciągle problem. Odkąd mam trzysta trójki i trzysete mam z głowy, pozatym za 8 tyś to co on kupi za 323 zajechanego szrota, w stargardzie nie wiem czy jest jeszcze za 12.5 chyba ratuje tą sztuke tylko to że jest kompletna w miarę i w oryginale.

123

Odp: 303 za 8tyś szybka opinia

Właśnie wróciłem! Jak obstawiacie kupiłem?

124

Odp: 303 za 8tyś szybka opinia

biorąc pod uwagę że miałeś do celu jakieś 200km zakładam że umówiłeś się z kupującym na rano, jest 16 to pewnie na kołach wróciłeś :walka:

Śruby kręcą się w tą samą stronę czy to ursus, zetor, czy forsz

125

Odp: 303 za 8tyś szybka opinia

I tu się wszyscy zdziwią! Pojechaliśmy, zapakowaliśmy naładowane aku z kombajnu i tak od początku. Na miejscu był lekki przymrozek i był już wystawiony na zewnątrz. Kasa, paliwo i umowy w samochodzie. Na początek kontrola płynów. Chłodnica full płynu, hydraulika bagnet suchy a po elektrodzie brak 10l do bagnetu, skrzynia hmmm pytam co lał? Mówi nic i nic nie dolewał. Sprawdzamy a tam stan i olej jak nowy ale gęsta paćka. Silnik, bagnet suchy. Mówie co Pan lał? Superol i dolał 2litry i było minimum. Do hydrauliki na dolewkę nie mieliśmy nic. Zabił mnie na pytanie ile oleju bierze silnik. Odpowiada, że nigdy nie dolewał i przez 13lat nie zmieniał. Przełożyliśmy aku i z instalacji sprawne były tylne kierunki i kontrolka ładowania. Odpalamy! Dwie próby kręcone i nic za trzecim razem zaczął gęgać i za czwartym zapalił. Chodzi i chodzi a powietrza nic nie nabił a okazało się że ręczny, który był zaciągnięty powodował brak nabicia a po opuszczeniu nabił. Nieszczelności w układzie małe piwo. Po uruchomieniu wspomaganie 15min brak a potem bez szału. Ruszam na szosę i tu się zaczynają cuda. Napęd i blokady rozłączone. 1 jako tako przyśpiesza, 2 przyśpiesza powoli 3 kupa czarnego dymu i brak przyśpieszenia jak by mu pług zapiął. Wracam na miejsce a temp silnika skoczyła może na 25C i ciśnienie oleju spadło na 2,5 z 5. Brak mocy i tak szybki spadek ciśnienia oraz to że 13lat nie wymienił superolu przeważyły na niekorzyść i nie było rozmowy o zejściu z ceny 8300 nawet o 1zł więc sad sad

126

Odp: 303 za 8tyś szybka opinia

widzisz stachu dlatego nie ma co sie napalać tylko dogłębnie obejrzec maszyne my w piątek i niedziele jeździmy za duzym ursusem albo zetorem zobaczymy co upolujemy ale też musimy go idealnie sprawdzic

Nie ma to jak FORTSCHRITT

127

Odp: 303 za 8tyś szybka opinia

ale to jak? kasa, paliwo, umowy, a nie przejechałeś się nim wcześniej? masz nauczkę..
ale nie przejmuj się jak mieć kalectwo to lepiej wcale lol

Śruby kręcą się w tą samą stronę czy to ursus, zetor, czy forsz

128

Odp: 303 za 8tyś szybka opinia

Taka prawda jak kupić kibel to w sklepie budowlanym sad

129

Odp: 303 za 8tyś szybka opinia

Wg. ogłoszenia to on w pełni sprawny, to jakiś bardzo uczciwy sprzedawca, pewnie bogobojny, religiny katolik.

130

Odp: 303 za 8tyś szybka opinia

Ja sobie sprawiłem nowego 323A, 12tyś. dałem. Zrzuciłem wszystkie oleje, filtry trochę pouszczelniałem, trochę poskręcałem, przystawkę do ładu doprowadziłem,paski, płyn,  teraz zostało wizualnie odstawić i będzie śmigał, oczywiście zarej i opłacony pokaże jak skończę

W końcu się udało...............
Rolnik hobbbysta ( zmieniam hobby na wino kobiety i śpiew
Specjalista od "burz" smile

131

Odp: 303 za 8tyś szybka opinia

Grześiu jeszcze skrzydła i będzie latać !!!!

132

Odp: 303 za 8tyś szybka opinia

Arek dobry pomysł na twojej pompie jest to możliwe. Ale błotniczki ładne zrobiłem. Pozdro

W końcu się udało...............
Rolnik hobbbysta ( zmieniam hobby na wino kobiety i śpiew
Specjalista od "burz" smile

133

Odp: 303 za 8tyś szybka opinia

A mnie smutek ogarnał bo myślałem, że będę posiadaczem 303 z 83r gdzie były produkowane do 84 więc ostatni wypust na piękny projekt a tu dupa sad

134

Odp: 303 za 8tyś szybka opinia

Na olx są teraz dwa 323  jeden za 10tyś a drugi taniej

135

Odp: 303 za 8tyś szybka opinia

Jeśli chodzi o te dwa to moim zdaniem nie ma nawet co jechać. Ps w głowie miałem projekt na 303 sad

136

Odp: 303 za 8tyś szybka opinia

Jest koło mnie za 5 tyś ale chyba bez papierów

137

Odp: 303 za 8tyś szybka opinia

Drugi koniec PL

138

Odp: 303 za 8tyś szybka opinia

Stachu kup 323 znajdz skrzynie od 303 i można powiedzieć będziesz miał 303po tuningu, ja w mojej 300 to bez słuchawek na uszy nie wsiadam a w 323 to radio nawet słychać. Wrzucasz skrzynie od 303 ja tak miałem w ostatnim.

W końcu się udało...............
Rolnik hobbbysta ( zmieniam hobby na wino kobiety i śpiew
Specjalista od "burz" smile

139

Odp: 303 za 8tyś szybka opinia

To pochwal sie co to za projekt, ja na swojego też miałem ambitny plan ale zbraklo czasu na realizację bo ciagnik byl potrzebny, turbo 360 zaczęła się kończyć i potrzebny byl Hans do ciężkiej pracy. I został nieomal w oryginale

Śruby kręcą się w tą samą stronę czy to ursus, zetor, czy forsz

140 Ostatnio edytowany przez mpopis (2016-11-11 15:28:46)

Odp: 303 za 8tyś szybka opinia

https://www.olx.pl/oferta/fortschritt-3 … 6590d4a797
lub
http://allegro.pl/ciagnik-rolniczy-fort … ml#thumb/1
to może ten?