Temat: Dylemat

Posiadam zt 303 od niedawna. I w ostatnim czasie zauważyłem iż z pompy od góry wychodzą dwa węże jeden idzie do chlodnicy tz do tego grubego węża co wchodzi w chłodnice z góry a drugi wąż idzie w stronę kabiny i tu zaczyn się kłopot bo dochodzi do początku kabiny i jest zatkany kawałkiem drewna poprzedni właściciel użył niezłego patetu hehe :crez:
niestety niewiem gdzie on powinien być podlaczony?

2

Odp: Dylemat

pewnie do nagrzewnicy kabiny ale nie wiem jak to w zt 303 wyglądało ale w 323 jest tak własnie

Nie ma to jak FORTSCHRITT

3

Odp: Dylemat

W 303 też do nagrzewnicy, ale może ciekła i ją wywalili.

4

Odp: Dylemat

Korek bezpieczeństwa, jak silnik za mocno się zagrzeje to wysadzi go, i tym samym nie rozerwie chłodnicy. Helmans pomyślał nie ma co... big_smile

5

Odp: Dylemat

A czy nagrzewnica znajduje się tuż pod kabina? A może ktoś by podkreślał zdjęcie

6

Odp: Dylemat

raczej jak w 323 w obudowie pod kierownicą ...

Lepiej być nie może, co będzie się okaże....

7

Odp: Dylemat

Przed samą kabiną z lewej strony

Kto pyta jest głupcem przez pięć minut , kto nie pyta wcale jest głupcem przez całe życie
GG 5280421  Stosując się do zasad ortografii i interpunkcji wyrażasz szacunek wobec czytających Twoje posty

8

Odp: Dylemat

Tak jest tylko ze niewiem czy dobrze myślę że jak podłączenie dopływ do nagrzewnice to powinien być chyba powrót czy nie tak czy to jest tylko na jednym wezu

9

Odp: Dylemat

jedno wyjście masz z tego trójnika a drugie powinno być w kolektorze wodnym od góry jak spojrzysz.

10

Odp: Dylemat

no wiadomo że musi być powrót bo by rozerwało nagrzewnice to raz a dwa nie miałbyś ciągłego   
ogrzewania to musi być tak jak w samochodzie

Nie ma to jak FORTSCHRITT

11

Odp: Dylemat

Tak jest powrót wchodzi w kolektor ale jest odołączony i tak patrzeć ze powinien chyba wychodzić jeszcze jeden wąż bo na wejściu jest tak jakby  trójki

12

Odp: Dylemat

Nie chce zakładać nowego wątku, m prośbę czy mógłby kto wrzucić fotę zbiorniczka wyrównawczego w zt 323 bo mój był w pudełkui nie wiek gdzie go umieścić

W końcu się udało...............
Rolnik hobbbysta ( zmieniam hobby na wino kobiety i śpiew
Specjalista od "burz" smile

13 Ostatnio edytowany przez Karol323 (2016-06-10 05:44:45)

Odp: Dylemat

https://naforum.zapodaj.net/thumbs/cf186463e1bf.jpg
Tadaaam smile

GG : 9860720  smile
Minął dzionek ciężki, długi, ch*j mu w d*pe bedzie drugi big_smile

+33 / -0 (chyba wink)

14

Odp: Dylemat

Dzięki wielkie. Pozdrawiam

W końcu się udało...............
Rolnik hobbbysta ( zmieniam hobby na wino kobiety i śpiew
Specjalista od "burz" smile

15

Odp: Dylemat

Tadam! a ja tego nie mam !?

Nie ma to jak FORTSCHRITT

16

Odp: Dylemat

Może masz chłodnicę z 303 a tam jest jak w C-360.

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

17

Odp: Dylemat

tomek 323 napisał/a:

Tadam! a ja tego nie mam !?

Tadaam ! Ukradli big_smile

GG : 9860720  smile
Minął dzionek ciężki, długi, ch*j mu w d*pe bedzie drugi big_smile

+33 / -0 (chyba wink)

18

Odp: Dylemat

MAREKPE napisał/a:

Może masz chłodnicę z 303 a tam jest jak w C-360.

raczej nie wiem teraz bo on tak z niemiec przyjechał i nikt tam oprócz nas tego ciagnika nie eksploatował w polsce a u niemca nie znam histori

Nie ma to jak FORTSCHRITT

19 Ostatnio edytowany przez gelek79 (2016-06-17 19:59:08)

Odp: Dylemat

Jak chłodnica ma korek to z 300-303, jak bez to powinna mieć zbiorniczek, no i poduszka chłodnicy jest większa, przykręcana na srubę M10, a w 323 na M8, kiedyś ktoś pisał że jest niższa w 323 ale dzisiaj mierzyłem w 300 mam z korkiem i jest takiej samej wysokości jak w moim nowym nabytku 323- sory ale walnąłem się w pomiarze, w 323 ma 67cm, w 300-303 ma 78cm, nie myli sie ten co nic nie robi


Zapytam jeszcze o przewód z pompy wtryskowej, nadmiar paliwa, gdzie go podpiąć, w 300 przewód idzie z powrotem do zbiornika a tu nie ma dziury, jest tylko kranik z wyjściem, może mam go podpiąć na zasilanie, foto mile widziane

W końcu się udało...............
Rolnik hobbbysta ( zmieniam hobby na wino kobiety i śpiew
Specjalista od "burz" smile

20

Odp: Dylemat

Przelew zbiera z wtryskow i pompy i idzie do pompki ręcznej łącząc się z paliwem ze zbiornika. tzw Układ zamknięty

Fortshritt: ZT325-A , D038, B-201.
Ford NewHolland 7840, Lamborghini 653 DT,
URSUS C-360 , Caterpillar 428B,
Case Magnum 7210, MF 38