Temat: Sprzęgło

Uczepiłem się tego sprzęgła w moim forszu, poustawiałem i niby ok ale
znalazłem jeszcze luz między wałkiem sprzęgła a trybem w sprzęgle gumowym, jak pokręcam sprzęgłem gumowym to jest takie stukotanie, również na wolnych obrotach, na wysokich nie, wiadomo ma swoje lata, ale jak oglądałem jednego 303 to w ogóle nie było tego słychać no i ręcznie też sprawdzałem i nic tak jakby bylo idealnie spasowane lub zaspawane,
Pytanie czy ktoś z Was to robił, wymieniał ten wałek i koło czy tym się nie martwić i jeździć dalej a może też zaspawać, po rozkręceniu sprzęgła gumowego chyba jest taka możliwość

W końcu się udało...............
Rolnik hobbbysta ( zmieniam hobby na wino kobiety i śpiew
Specjalista od "burz" smile

2

Odp: Sprzęgło

możesz zaspawać i możesz kupić nowy tryb bo wałek się nie wyrobi jest utwardzany a tryb nie.

3 Ostatnio edytowany przez gelek79 (2016-05-11 06:36:46)

Odp: Sprzęgło

Spoko dzięki coś z tym zrobie

A jest możliwość dostania się do tryba bez odsuwania silnika żeby go chewtnąć czy trzeba przesuwać do przodu, chodzi mi jak rozkręcę gumowe sprzęgło i odchyle gume to taka możliwość jest

W końcu się udało...............
Rolnik hobbbysta ( zmieniam hobby na wino kobiety i śpiew
Specjalista od "burz" smile

4

Odp: Sprzęgło

musowo odsunąć silnik

5 Ostatnio edytowany przez gelek79 (2016-05-12 18:53:09)

Odp: Sprzęgło

Dzięki Tomek, odsunąłem wczoraj silnik, w mojej lali jest luz między trybem a wieloklinem ale wieloklin też podtarty, przywiozłem spawacza, obspawał od strony silnika i jest ok dzwonienie ustało, zobaczymy jak go odpalę


Moje pytanie śruby 12 od sprzęgła gumowego to się skręca na maxa czy jakoś z luzem, pytam bo u mnie były lekko przykręcone, ale może się poluzowały czy tak ma być?

Odpalony, sprawdzony, teraz co innego na wolnych cisza, teraz jestem pewny, że tego 303, co go oglądałem musiał mieć taki zabieg zrobiony

W końcu się udało...............
Rolnik hobbbysta ( zmieniam hobby na wino kobiety i śpiew
Specjalista od "burz" smile

6

Odp: Sprzęgło

gumowego nie skręca się na chama bo blachę pogniesz.

7

Odp: Sprzęgło

Tak mi się wydawało skręciłem w miarę że blacha się nie gieła

W końcu się udało...............
Rolnik hobbbysta ( zmieniam hobby na wino kobiety i śpiew
Specjalista od "burz" smile

8

Odp: Sprzęgło

Miałem dzisiaj jazde próbna 303 po przekladce sprzęgła z drugiego. Nawet nie wiedziałem że 303 może tak cicho chodzić 😁.  Na tym co miał wcześniej to chrobotal jak diabli ale jakoś się kręcił. Z ciekawości chyba zaprzegne go do zestawu do siewu amazone i zobaczę jak se będzie radził porównując do ruska

E 516 na części
Telefon 695 076 269

9

Odp: Sprzęgło

Mój zt 300 też stuka ,trzeba będzie wymienić ten tryb i przy okazji sprzęgło gumowe.

Odp: Sprzęgło

No ale jak to sie zaspawa,to jak potem dobrać sie do sprzęgła?

O FORTSCHRITTA TRZEBA DBAĆ,TO NIE ŻADNA CHIŃSKA BLAĆ,BO TO DO DZIŚ JEST SPRZĘT FEST I DLATEGO JEST THE BEST!!! big_smile Gdy ci smutno,gdy ci źle,idź do kuchnii,nażryj się...   
+7/-0

11

Odp: Sprzęgło

No ja nie zaspawywałem

E 516 na części
Telefon 695 076 269

12 Ostatnio edytowany przez gelek79 (2018-05-16 07:12:03)

Odp: Sprzęgło

Ja wtedy zaspawałem bo i tryb i wieloklin był wybity, a w razie co to bbszlifować było spaw w tryb schodzi

Ale mam lepszy patent, mam taki elastyczny klej k+d do wklejania szyb, listw do karoserii, posmarowałem nim wieloklin i nasunąłem tryb, traktor chodził przez rok cichutko jak nigdy, potem jak robiłem sprzęgło to ściągnąłem tryb bez problemu ściągaczem,
Wymiana samego trybu nic nie da bo wieloklin też będzie podjechany, ja teraz jak składałem mego 323 to na nowy wieloklin dałem używany tryb ale wydawało się że bez luzu a sprzęgło dzwoni na wolnych- trzeba było posmarować tym szczeliwem

Co do sprzęgła za 1400 zł ma gość w Iłży kpl sprzęgła z deklem także nie ma sensu rozbierania i przetaczania tym bardziej że są nowe płyty dociskowe, łapki. sprężyny, polevam bo skorzystałem i problemu z nim nie mam, jeszcze niemieckie oryginały łożysk pokupiłem w dobrej cenie tylko byłem u Niego, jak mi się skończy w drugim też skorzystam z tego sprzegła

A wyważanie sprzęgła najbardziej mi się podoba nie są wiercone dziury w dociskach tylko blaszki dospawywane,  przez te dziury w mojej 300tce wymieniałem docisk II stopnia bo pękł ale on musiał pęknąć bo była dziura przy dziurze a tarcza sprzęgła była nie używana- musiał strzelić od razu po założeniu

W końcu się udało...............
Rolnik hobbbysta ( zmieniam hobby na wino kobiety i śpiew
Specjalista od "burz" smile

13 Ostatnio edytowany przez forszaj303 marek (2018-05-16 22:11:11)

Odp: Sprzęgło

serio ten klej nie puścił?,myślałem o tym samym,ale stwierdziłem że to i tak wiele nie pomoże,a teraz już za późno http://jenex.pl/ to jest ta sama firma z iłży? duzo części mają?

O FORTSCHRITTA TRZEBA DBAĆ,TO NIE ŻADNA CHIŃSKA BLAĆ,BO TO DO DZIŚ JEST SPRZĘT FEST I DLATEGO JEST THE BEST!!! big_smile Gdy ci smutno,gdy ci źle,idź do kuchnii,nażryj się...   
+7/-0

14 Ostatnio edytowany przez gelek79 (2018-05-16 23:34:22)

Odp: Sprzęgło

to ta firma, a co do kleju to nie puścił k + d firmy wurth, przetestowane, jak będę miał chwilę to to zrobię w pierwszym bo trochę klepie

Gość jak coś nie ma to ci powie że za tydzień do helmuta jedzie i przywiezie, najbardziej to te łożyska mi sie podobały w pudełkach kwadratowych jeszcze w takim papierze naoliwionym, jeszcze ze starych czasów nie skażonych metalem chińskim.

a co do sprzęgła jak w 300tce zmieniłem tarcze na nowe i liznąłem dociski to przy ruszaniu na obciążeniu czuć było sprzęgło tak samo miałem w 30stce-dostała nowe kpl. sprzęgło, a w tym z iłży tego nie ma ruszam nieraz czy z przyczepami czy pług wejdzie głebiej to jeszcze nie poczułem tego zapachu, czy materiał teraz jakiś lipny czy co

W końcu się udało...............
Rolnik hobbbysta ( zmieniam hobby na wino kobiety i śpiew
Specjalista od "burz" smile

15

Odp: Sprzęgło

panowie takie pytanie  miałem robiony remont sprzegła , szlifowane dociski , okuwane tarcze (u Piotra) wszystko wyregulowane według instrukcji a przy każdej próbie podjechania pod maszynę na pół sprzęgle czuć spalenizną co jest??

16

Odp: Sprzęgło

Szczerze, to biorąc pod uwagę ile lat ma maszyna, to regulacje wg. instrukcji nie zawsze są dobre. Cięgiełka potrafią być wykiełtane. Może masz nierówno łapki ustawione, lub po prostu tarcza nie jest jeszcze równa, i trochę wszystko faluje.

17

Odp: Sprzęgło

tarcze  były  okuwane a dociski szlifowane u Piotra ,  łapki sa trochę zdarte ale jednakowe i tak samo ustawione , sprzęgło pracuje niby poprawnie  biegi nie zgrzytają WOM tez ok . tylko ten smród na pół sprzęgle , jedno co mi przychodzi do głowy to nie zmyłem zmywaczem przy montażu  częsci sprzegła , brudne nie były ale juz sam nie wiem

18

Odp: Sprzęgło

A łożysko posmarowałeś? big_smile
Żart...
Ja proponuję minimalnie podciągnąć tj zblizyć łożysko do łapek.

19

Odp: Sprzęgło

Jest jeszcze jedno miejsce gdzie nie zaglądamy a psuje całą robotę.  Chodzi mi o osiowosc widełek .

Fortshritt: ZT325-A , D038, B-201.
Ford NewHolland 7840, Lamborghini 653 DT,
URSUS C-360 , Caterpillar 428B,
Case Magnum 7210, MF 38

20

Odp: Sprzęgło

Że jak?