21

Odp: Ile za godzine pracy kombajnem?

To w takim razie ciekawe jakie będą ceny za zabór kukurydzy na ziarno...

E 516 na części
Telefon 695 076 269

22

Odp: Ile za godzine pracy kombajnem?

To u mnie ogólnie drogo
350pln/h i 400pln/h z cięciem, bizon w bardzo dobrej kondycji, jakość omłotu dobra

23

Odp: Ile za godzine pracy kombajnem?

Ja biorę 330 z sieczkarnią . Wydajność w granicach 7 - 7.5 ton na godzinę. Wczoraj wykosilem 5 ha jęczmienia, nakosilem około 36 ton w 5 godzin z sypaniem na postoju. Jakby sypal w biegu to pół godziny szybciej.

Fortshritt: ZT325-A , D038, B-201.
Ford NewHolland 7840, Lamborghini 653 DT,
URSUS C-360 , Caterpillar 428B,
Case Magnum 7210, MF 38

24

Odp: Ile za godzine pracy kombajnem?

Ja jeszcze nigdzie nie kosiłem, jedynie u siebie 2,5 ha. A żaden Bizon z okoloicy nie chce mi powiedzieć, nawet sąsiad nabrał wody, a mu Claasem kosił.

Kiedy brak jakichkolwiek argumentów, najlepiej siłą narzucać swoje przekonania, a kiedy brak jakichkolwiek przekonań, pozostaje już tylko siła.

25

Odp: Ile za godzine pracy kombajnem?

300 zł/ha robi się normą niezależnie od kombajnu, tylko jeden kosi hektar 0,5 h a drugi 2 h

26

Odp: Ile za godzine pracy kombajnem?

A ile taki Fortschritt E512 jest w stanie zrobić ha przy plonowaniu 5t i czystym zbożu? W zeszłym roku zajmowało mi to około 1,5 godziny, ale pas jazdy był za krótki o czym się dowiedziałem dopiero jak urwał się  wałek jazdy, teraz mogę korzystać z całego zakresu prędkości. Tylko nie mam możliwości tego sprawdzić bo dopiero teraz wyszło słońce, spodziewam się jeszcze zenitalnego deszczu jak co dzień od poniedziałku.

Kiedy brak jakichkolwiek argumentów, najlepiej siłą narzucać swoje przekonania, a kiedy brak jakichkolwiek przekonań, pozostaje już tylko siła.

27

Odp: Ile za godzine pracy kombajnem?

w spółdzielni zszedłem do 300 za ha z ich paliwem

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

28

Odp: Ile za godzine pracy kombajnem?

300 + paliwo? O matko, u nas to 300 razem z paliwem

E 516 na części
Telefon 695 076 269

29

Odp: Ile za godzine pracy kombajnem?

Tak  mi  sie wydaje że 300 z paliwem za h to rozsądna cena. Było by miło wziąć więcej.

Kiedy brak jakichkolwiek argumentów, najlepiej siłą narzucać swoje przekonania, a kiedy brak jakichkolwiek przekonań, pozostaje już tylko siła.

30

Odp: Ile za godzine pracy kombajnem?

jeżeli 300 zł za hektar to ile  kosztuję kosztuje koszenie kosiarką rotacyjna?

31

Odp: Ile za godzine pracy kombajnem?

Od 100 do 150zł smile zależy jakie pole itp smile

GG : 9860720  smile
Minął dzionek ciężki, długi, ch*j mu w d*pe bedzie drugi big_smile

+33 / -0 (chyba wink)

32

Odp: Ile za godzine pracy kombajnem?

Powiedzcie drodzy koledzy ile  w tym roku skosiliście na usługach. Ja około 15 ha, byłoby więcej, ale sąsiad sprowadził do wsi Claasa Tucano. W jeden dzień pół wsi opitolił  i pojechał.

Kiedy brak jakichkolwiek argumentów, najlepiej siłą narzucać swoje przekonania, a kiedy brak jakichkolwiek przekonań, pozostaje już tylko siła.

33

Odp: Ile za godzine pracy kombajnem?

Licząc tak na szybkiego z 60 hektarów

34

Odp: Ile za godzine pracy kombajnem?

KASZA napisał/a:

Powiedzcie drodzy koledzy ile  w tym roku skosiliście na usługach. Ja około 15 ha, byłoby więcej, ale sąsiad sprowadził do wsi Claasa Tucano. W jeden dzień pół wsi opitolił  i pojechał.

Chyba jakas mala ta wies skoro polowe obkosil smile

35 Ostatnio edytowany przez KASZA (2016-08-15 21:01:58)

Odp: Ile za godzine pracy kombajnem?

Może z tym pół wsi to przesadziłem, ale zapylał jak mały motorek. Tego dnia od rana miałem kosić, pierwsze pole i posypał się pas młocarni, oddałem mu te robote, a było tego ze 2h i pojechałem po pas. Zajęło mi to góra póltorej godziny, wracam a on już tamto opylił i zabrał się z następne pole które miałem kosić u innego sąsiada. Patrzyłem później na jego robotę to wcale nie lepiej niż E512. Gdyby nie miał rozrzutnika plew i pola były bez perzu na przyszły rok nie ma co robić. Sąsiad który z nim jeździł mówi, że koleś zasuwał między 10, a 15 km/h.

Bierze 300 za hektar.

Kiedy brak jakichkolwiek argumentów, najlepiej siłą narzucać swoje przekonania, a kiedy brak jakichkolwiek przekonań, pozostaje już tylko siła.

36

Odp: Ile za godzine pracy kombajnem?

Ja zrobiłem 20 ha na usłudze, cena 240 + paliwo od hektara

E 516 na części
Telefon 695 076 269

37

Odp: Ile za godzine pracy kombajnem?

Ale hektar hektarowi nie równy, jak jest zaperzone i lebioda z modrakiem po pachy to trochę do tyłu się wychodzi.

Kiedy brak jakichkolwiek argumentów, najlepiej siłą narzucać swoje przekonania, a kiedy brak jakichkolwiek przekonań, pozostaje już tylko siła.

38

Odp: Ile za godzine pracy kombajnem?

To wtedy heder do góry

E 516 na części
Telefon 695 076 269

39

Odp: Ile za godzine pracy kombajnem?

KASZA napisał/a:

jak jest zaperzone i lebioda z modrakiem po pachy to trochę do tyłu się wychodzi.

Kombajn zbożowy to nie ścinacz do zielonki.

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

40

Odp: Ile za godzine pracy kombajnem?

A jęczmień ozimy? Jak podnieść heder to się go nie skosi, wtedy trzeba by zejść z pola i powiedzieć, że tego się nie da zrobić.

Kiedy brak jakichkolwiek argumentów, najlepiej siłą narzucać swoje przekonania, a kiedy brak jakichkolwiek przekonań, pozostaje już tylko siła.